Жени с "мъжки" професии

  • 2 944
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 40 263
E, ама модерните заваръчни ,маски не са като някогашните все пак. Имат и филтрация на въздуха (ако се налага) , и автоматично затъмняване и какво ли не още.

https://www.3m.com/3M/en_US/p/d/v100964327/

# 16
  • Мнения: 526
Изобщо не се замисляй. Аз работя мъжка професия и в работата ми, сред колегите, съм, така да кажем, най-добрата. Признали са ме. Тежко ми е много, но удовлетворена съм. Работа с еърбръш в автосалон е супер. Купи еърбръш, компресорче и мастила и почни на близки, приятели да правиш. Някой друг калник, капак... Прябва да почетеш доста, да идеш на тенекеджия, да се запознаеш с занаята как се прави основа за еърбръшката, после имайки компресор и сама може да лакираш. Купи си хубава маска защото е страшна смрад.

# 17
  • Мнения: 892
Изкарай курса, не се замисляй изобщо. Първо, ти вече имаш работа, опит, щом са те и повишили, значи си достатъчно добра и винаги можеш да се върнеш към това, което правиш в момента, ако другото не потръгне.
И второ - изключително ценно е да и имаш умение, от което можеш да изкарваш пари "на чстно". Това ти дава независимост и свобода сама да си регулираш доходите, което е огромно предимство Simple Smile

# 18
  • Мнения: 726
Дами,мен например ме спира да се захвана с нещо мъжко, последващата реализация.Кой ще ми се довери,кой ще ме наеме,ей тия въпроси ми се въртят,а това за помощничка на мъжа в семейството е само бонус.Ако не се притеснявате, моля,споделяйте с каква мъжка професия си изкарвате хляба,ще е полезно и интересно.

# 19
  • Мнения: 4 196
Ами аз не съм с мъжка професия, дори напротив - доста е феминизирана.
Обаче пак си зависи какво точно се разбира под "мъжка".
В моя град има отдавна жени инструктори (синковеца кара шоф. курс та съм на тази вълна в момента), пълно е с жени в РПУ-то (дори униформени), сутрин на спирката гледам има и жени водачи на превозни средства от градския транспорт (автобуси/тролейбуси), доста от търговските представители на продукти от различни области са жени, жена е любимата ми служителка
Скрит текст:
в Брикото
в отдел "за градината" (с нея редовно се консултирам за резачката, косачката, фрезата и е страшно компетентна).
Жена тракторист не познавам. Обаче познавам г-н от детската градина Simple Smile

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 14 201
Само да си добре с пикочния мехур😀

Така е. Ама жените по принцип са по-добре от мъжете в тази област, май поради липсата на простата и от там по-голям мехур или повече място да се разтяга.
Бе, не са по-добре те, щото мъж може да пикае отвисоко, жена - не. Wink
Скрит текст:
Сещам се така на една приятелка бащата, беше адвокат, не е вече жив, кантората им нямаше тоалетна и той за да не дава пари за тоалетна или не знам и аз защо, ходеше да пикае в близката Марица. Съседът по кантора и той така, само приятелката ми, която също изкара адвокатлък няколко години, даваше пари за тоалетна. Сега като се замисля, тя тогава ми беше казала, че "пикаят в Марица" и аз от много акъл си представих картинно как застават горе на ограждащия зид над коритото, а те най-вероятно са слизали долу в коритото.


По основната тема - ако имаш наистина интерес към техниката и познания, не виждам нищо лошо в идеята.

Сетих се, че имам съученичка, която ходи да помага на мъжа си в автосервиза му. Но не знам какво точно прави и дали нещо разбира от коли и колко.

Последна редакция: сб, 07 май 2022, 15:26 от Магдена

# 21
  • Мнения: 4 239
Здравейте,
..........
Винаги съм имала афинитет към машини и коли, физическият труд ми се удава, на собствения си автомобил се справям с дребни ремонти.....
. За монтьор имам твърде много хляб да изям, но заварчик ми прозвуча по-скоропостижно.
........

Мечтата ми от тийнейджърка е да си имам гараж, в който да боядисвам коли(с цялата подготовка преди това), да рисувам чрез airbrush техника, заварянето също ще ми трябва. На 27 години съм и ако ще правя нещо, моментът е сега 🙂
Та, има ли други дами с афинитет към тези занимания?
Винаги е хубаво човек да има още едно умение (занаят). Поздравления и за ИТ курсовете. Ако правилно те разбирам, искаш да овладееш професията на заварчик и да я прилагаш в автотенекиджийството?
       Гледала ли си предаването Сервиз SOS? Взимат тайно от собствениците старите им изгнили и почти разпаднали се автомобили и ги възстановяват от-до, сякаш току що са излезли от завода. Моята мечта е някой в България да сбъдне твоята мечта. Гледай предаването и ще добиеш представа в коя част от цикъла чувстваш, че ти е силата.
    За мъжките професии - направо се затруднявам да кажа в коя сфера категорично не приемат жени (има ли въобще такива)?

# 22
  • Мнения: 616
Професията на заварчика наистина е нетрадиционен избор за жена, но ни мисля, че ще има отхвърляне, когато започнеш да търсиш работа. В крайна сметка в този тип професии работодателите рядко наемат без да си демонстрирала какво умееш. Желая ти много успех! И не по-малко удовлетворение от направения избор!

# 23
  • Аз ще се вмъкна в теб, ще разбъркам в теб, ще разхвърлям душата ти аз, ще се влея във теб, ще кипя във теб, ще взривя покоя ти!
  • Мнения: 3 654
Баща ми има една колежка, която препоръчва на всеки човек, искащ качествен ремонт - жената прави шпакловка, замазка и лепи плочки.
Има златни ръце и работи наистина добре..

Та защо не?

Единствената професия, която още е чисто мъжка според мен е пожарникар. Само там не съм виждала жена.
Иначе, както стана на лятната олипмиада... Да сме живи и здрави силния женски пол, че инак сме живи умрели Trollface

# 24
  • Мнения: X
Честно казано аз съм виждала жени пожарникари, защото живея до пожарната и постоянно минавам от там. Даже с униформи, не знам дали работи нещо по-административно, но има.

# 25
  • Мнения: 445
Професията на заварчика наистина е нетрадиционен избор за жена, но ни мисля, че ще има отхвърляне, когато започнеш да търсиш работа. В крайна сметка в този тип професии работодателите рядко наемат без да си демонстрирала какво умееш. Желая ти много успех! И не по-малко удовлетворение от направения избор!

Не мисля, имаме 12 жени заварчици. Мъжете са около 20. Търсена професия е. Кофти е, че е мръсна, няма как с маникюр ...., абе не е за всеки.

Общи условия

Активация на акаунт