Вулвит?

  • 1 522
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 140
Здравейте, пиша тук, защото вече се виждам в чудо от мислене и притеснение. Ситуацията при мен е следната: преди 5 месеца започнах да имам ужасен сърбеж между гънките на срамните устни. Започна се едно ходене по дерматолози и гинеколози. За 3 месеца изпих няколко антибиотика, лекувах бактериална вагиноза, уреаплазма и ешерихия коли. Междувременно и мазах със сума ти кремове и простотии. Последните ми излседвания на вагинален секрет са чисти, няма бактерии.
Проблемът е че дразненето отвън на срамните устни продължава, вече не е ужасен сърбеж като преди, но на мястото, на което ме дразни е леко зачервено. Особено ако сложа клин или пък като започнат да ми никнат космите много ми се раздразва.
Всички дерматолози казват, че има леко зачервяване, но не виждат нищо притеснително и общо взето всичко ми било в главата.
Има ли някоя от вас с подобен проблем и как се справяте? Не съм сигурна вече да продължавам ли да ходя на лекари или наистина след толкова месеци нервите ми са толкова опънати, че си въобразявам. Питах и за кожна биопсия, казаха, че няма смисъл, само ще ми се рсздразни ппвече кожата..

# 1
  • Мнения: 5 139
На първо време спри да махаш космите, да си почине местенцето Simple Smile Изпотяваш ли се? В редките случаи, в които нося клин, се изпотявам доста и тъй като не е дишаща материя, гледам да го събуя бързо Simple Smile
Другите неща с памучното бельо и не-кисненето в басейни, джакузита, сауни и прочее, ги знаеш.
Може просто да му трябва време Simple Smile

Моя позната с проблеми ползва ежедневни превръзки с билки, енергия на билки или нещо подобно, можеш да потърсиш в Гугъл. Разбира се, не е лечение, но й облекчаваше дискомфорта Simple Smile

# 2
  • Мнения: 140
На първо време спри да махаш космите, да си почине местенцето Simple Smile Изпотяваш ли се? В редките случаи, в които нося клин, се изпотявам доста и тъй като не е дишаща материя, гледам да го събуя бързо Simple Smile
Другите неща с памучното бельо и не-кисненето в басейни, джакузита, сауни и прочее, ги знаеш.
Може просто да му трябва време Simple Smile

Моя позната с проблеми ползва ежедневни превръзки с билки, енергия на билки или нещо подобно, можеш да потърсиш в Гугъл. Разбира се, не е лечение, но й облекчаваше дискомфорта Simple Smile

Установих, че ксто имам косми ме дразни още повече кожата. Преди няколко дни бях на кола маска и оттогава почти нямам дразнене. Иначе за бельото и басейните знаю, не се изпотявам, така че не мисля, че това има връзка. След поредния доктор, който каза, че ми няма нищо май наистина трябва време просто...

# 3
  • Мнения: 49
Много гинеколози са ми казвали, че бръсненето в областта на устните е вредно. Наоколо - може, но точно там тези косми имат своята защитна функция. Може да се намалят като дължина, не изглежда грозно, а и тази мода с пълното премахване не е била винаги актуална и хората пак са си правели секс с удоволствие. Grinning

# 4
  • Мнения: 103
Здравейте, пиша тук, защото вече се виждам в чудо от мислене и притеснение. Ситуацията при мен е следната: преди 5 месеца започнах да имам ужасен сърбеж между гънките на срамните устни. Започна се едно ходене по дерматолози и гинеколози. За 3 месеца изпих няколко антибиотика, лекувах бактериална вагиноза, уреаплазма и ешерихия коли. Междувременно и мазах със сума ти кремове и простотии. Последните ми излседвания на вагинален секрет са чисти, няма бактерии.
Проблемът е че дразненето отвън на срамните устни продължава, вече не е ужасен сърбеж като преди, но на мястото, на което ме дразни е леко зачервено. Особено ако сложа клин или пък като започнат да ми никнат космите много ми се раздразва.
Всички дерматолози казват, че има леко зачервяване, но не виждат нищо притеснително и общо взето всичко ми било в главата.
Има ли някоя от вас с подобен проблем и как се справяте? Не съм сигурна вече да продължавам ли да ходя на лекари или наистина след толкова месеци нервите ми са толкова опънати, че си въобразявам. Питах и за кожна биопсия, казаха, че няма смисъл, само ще ми се рсздразни ппвече кожата..
аз го имам същия проблем от два дни само сърбеж мажа се с три дерм крем и сякаш Днес съм по добре и измиващ гел на марката билка с лайка

# 5
  • Мнения: 198
Пробвай да смениш перилни препарати и интимен гел, може да е алергия. Аз имам подобна алергия към тоалетна хартия Grinning, от години ползвам само една марка.

# 6
  • Мнения: 1
Здравей! Имам абсолютно  същия  проблем ,след прекарана уреаплазма и половин година немога да се оправя! Какво ти помогна накрая? Микробиологията ми показва ,че няма гъбички и бактерии. Кръвни изследвания нормални!

# 7
  • Мнения: 1
Здравейте! Не знам дали точно за тази тема съм, защото вече 9 месеца не могат да ме диагностицират дерматолози и гинеколози. Микробиология и кръв са ми без забележки. Измазах какво ли не, но проблема се задълбочава. На 48 г. съм и мисля, че е свързано с критическата, но никой не ме отразява. Силно волеви човек съм, но това не мога да го овладея. Сърбежът така се задълбочи, че вече кожата ми на сгънките сълзи и не знам какво да предприема. Силно се надявам някой, който е бил в подобно състояние да помогне. На път съм да потърся сценаристите на "Доктор Хаус"Simple Smile, пиша го разбира се в шеговита форма, за да повдигна малко малко духа, но в действителност всеки с този проблем е на ръба на депресия. Моля да ме извините ако не пиша на правилното място, но съм нова тук и от отчаяние да бързам прецених, че е подходящо.

# 8
  • София
  • Мнения: 493
Някой дали успя да реши този проблем, сърбежът при мен е по-скоро като гъделичкане, но все още го има, макар и рядко

Общи условия

Активация на акаунт