Приспиване на ръце-докога?

  • 1 969
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 266
Отначало бабите се опитваха да го приспиват на ръце,но бързо ги отучих от този навик.Той помрънка 1-2 дена и свикна.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 164
Никога не съм я приспивала на ръце. Винаги си е заспивала самичка.

# 17
  • Мнения: 2 952
   Само съвсем в началото беше така ....после бързо го научихме в кеглото сам с шишенце ....на една страна , подпряно шишенцето ....пие си и си  заспива....(млеко АМ....или цедена кърма ....) Колкото по-късно , по-трудно се учи детето  да спи само и да заспива само.Зъби не зъби Simple Smile заспива си сам ....отучи ли се веднъж , после учене наново трябва (така стана след като се върнахме от БГ миналия месец....там свикна да е с нас , въпреки е  беше за кратко.....).Не  е невъзможно ....трябва кураж и търпение...отнема около 2 седмици , но после  всички са доволни.Всеки си знае мястото, всички почиваме спокойни, мир  в къщи, в 8  вечерта вече  сме по стаите ...даже  заспива с усмивка ,а  какъв дявол беше, що пищене беше , що война докато  разбере правилата....сега  е доволен и се смее даже като си  влезе в стаята за сън ....Така спи и двата пъти през  деня .....понякога си лежи по 1 час и си мрънка , кефи се , играе , си сваля си чорапите , търкаля се ....и току си заспи ...мечта ....но зависи как го учим родителите.У детето се  създават навици .... Simple Smile Има много да се говори по темата.....Успех на всички , които са съгласни с тази теория.На  тези, които имат  друда - също успех, всеки сам решава  Peace

# 18
  • Мнения: 6 461
И ние сме се приспивали на ръце ,но всичко отмина при нас бързо.

# 19
  • Мнения: 4 621
Никога не съм я приспивала на ръце Naughty

# 20
  • Мнения: 2 897
Приспивам я на ръце все още. Не виждам смисъл да си тормозя детето да спи само, при положение, че не се чувства комфортно. Едва ли ще заспива на ръце като стане първи клас, така че, въобще не ме притеснява, че губя малко повече време за нейния сън. А пък и така мога да я гушкам повече  Hug

Подкрепям на 100%,въпреки,че в момента е на вълна сам да се приспива моят син Peace
Никога не съм се страхувала от бебето на ръце(имаше една прекрасна тема в кърмаческия),готова съм да направя всичко по силите си,за да осигуря спокойствието и комфорта на детето си.Никненето на зъбките е доста болезнен процес,щом гушкането го успокоява,това е ,което трябва да направиш Peace
Тези мигове отлитат бързо,децата ни растат с всяка секунда...Един прекрасен ден ще искаш да го гушкаш,а то ще казва:Стига,мамо,не съм лигльо/ла.

# 21
  • Мнения: 2 242
Naughty
Откакто се е родил, синът ми заспива сам. Нито го носим на ръце, нито го приспиваме. Най-добре е изобщо да не свикват на тази практика, но случи ли се - възможно най-бързо да се отучват.  Peace
и при нас е така  Peace даже съм избягвала да я люшкам в количката. В началото си мислех, че е до дете - Зори си е поспалива и сравнително спокойна... но от както за 1 седмица се намеси бабата и после цял месец имахме проблеми със заспиването съм убедена, че е въпрос на навик.

Даже имаме една много показателна случка – преди около 2 месеца имаше хрема и като й се запушеше носа се събуждаше и разплакваше. Естествено веднага влизахме (спи в отделна стая) и я успокоявахме (и бършехме сополите). Оправи се след няколко дни, но продължи при лягане да ни вика ... почти 2 седмици трябваше да се отучваме Wink.

# 22
  • Мнения: 84
Пробвай като начало да се приспивате на спалнята и после да си го пренасяш и постепенно да си свикне да заспива в леглото си.

# 23
  • Мнения: 3 360
Случвало ми се е да я приспивам на ръце,но са били единични случаи....Мисля че с това се "свиква",също както със заспиването в леглото на мама Laughing

# 24
  • Мнения: 2 952
Със  всичко се  свиква ....както  ги научим... Simple Smile

# 25
  • Мнения: 27 524
Никога не съм го приспивала на ръце, това е голяма грешка и голяма тежест за майката. Твърдо против съм и така съм го свиканала. Не е трябвало да започваш. Опитай се да го отучиш полека-лека. Оставяй го в леглото, ако плаче се надвесвай, говори му, излез, пак му говори, но не го взимай на ръце  Stop

# 26
  • Мнения: 566
Никога не съм го приспивала на ръце, това е голяма грешка и голяма тежест за майката. Твърдо против съм и така съм го свиканала. Не е трябвало да започваш. Опитай се да го отучиш полека-лека. Оставяй го в леглото, ако плаче се надвесвай, говори му, излез, пак му говори, но не го взимай на ръце  Stop
Peace
заспивахме гушнати двамата на спалнята. пробвай така. иначе сега го уча да заспива съвсем сам в неговото легло

# 27
  • Мнения: 8 917
Гери винаги е заспивала сама Hug

# 28
  • Мнения: 2 242
случайно попаднах на една статия касаеща 3 месец:

“Подходящ момент да му създадете навик да заспива само... Ако до 6м не се научи, през следващите няколко месеца няма да има възможност за усвояване на този навик. След 6м то влиза в една нормална фаза, известна като “страх от раздяла”, когато може да избухне в силен плач, особено при заспиване, ако вие ... не сте наоколо и не ви вижда. Затова ако след 6м все още трябва да го храните, държите и люшкате, докато заспи, ще се наложи да повтаряте този ритуал в продължение на месеци, ако не искате да плаче... ”

Сетих се че и на много други места съм чела за тази фаза - 'страх от изоставяне', когато детето вече започва да разбира, че не е едно цяло с майката и нея понякога я няма. Става по чувствително и прилепчиво  Mr. Green Наистина май не е добре, ако детето е в такъв период да се отвиква от приспиването на ръце - или преди или след това май е по-добре Peace

# 29
  • Мнения: 5 370
Не мисля, Че е голяма "греШка", а по=скоро емоционална нужда на детето. СинЪт ми е по=експанЗивен, много бесен=да е жив и zдрав= и с по=вЪzбудима нервна система. Може да zаспива и беz, и на рЪце. ВсиЧко zависи от самото дете.Спокойните и кротки деца zаспиват сами, да, zнам го това.  Конкретно zа приспиването и zа други неШа, които трябва да прави едва ли не ЗадЪлжително на еди каква си вЪzраст спрях да се влияя от това и следвам умните писания на д=р СПОК.
П.С. Говорим не zа 4 месеЧно бебе, което не мога да отуЧа, а zа иzтребител на година и поЧти 9 месеца. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт