Пътуване с висока температура

  • 853
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7
Ходихте ли на лекар вече? С такава температура като нищо може да е лепнал някой грип, но може и бактерия и да трябва антибиотик.

# 16
  • Мнения: 5
Ох, при личната беше някакъв цирк. Преди личната лекарка ходихме да му правят тест за грип - отрицателен. Първото, което ме възмути е, че отивам с предварително предупреждение по телефона, че е болен и най-вероятно заразен, и гледам с предпазни средства да стоим по-далеч от кабинета, и да не срещаме хора. Уж в точен час отивам, пак чакахме 20-тина минутки, него едва го държат краката, ама както и да е. С влизането ми в кабинета една помощничка на джипи-то или друга лекарка, която не познавах ми скара, че съм му давала температуро-понижаващи преди прегледа. В кабинета беше с малко над 38, не ги разбирам тия хора, да го оставя да гори с близо 40 градуса, за да има определени симптоми ли?! Като се съблече, за да го преслушат имаше червени петна по корема и няколко малки пъпчици, които съм абсолютно убедена, ги нямаше сутринта. Личната попита карал ли е варицела(не е) и след прегледа го прати за тест за Варицела, който излезе учудващо бързо, се оказа положителен. Каза, че е нормално да вдига такава температура няколко дни преди обрива и че явно ще я кара по-тежко като възрастен, както и че не трябва да пие аспирин за температурата. Изписа кларитин, ацикловир(но да почне да го пие след 5 дни, за да добие имунитет), някакви кремчета, за когато избие самия обрив, редуване на досегашните лекарства за температура без аспирин и да не яде тежки храни. Честно казано много неща очаквах, но не и да е лепнал Шарка.
Пък мен дори не ме питаха дали съм преболедувала. Според майка ми съм карала шарка като малка, сигурна е, че съм имала Скарлатина, но не е на 100% за варицелата. Имам и няколко въпроса:
- ден преди да вдигне температура, бяхме на роднинско събиране, бил ли е заразен преди самите симптоми, за да знам дали да информирам всички присъстващи?
- аз мога ли да бъда преносител на заболяването (шефовете са супер разбрани хора и имам опция за хоум офис)
- характерна ли е за варицелата такава температура и отпадналост, уж ме "успокоиха", че все ще е с температура, докато не избият пъпките, но някакси не се успокоявам
- освен да се помъча да изровя старите картони, мога ли да проверя дали съм се заразила, или пренасям вируса чрез изследване без да съм болна

# 17
  • Мнения: 1 028
Това е варицела, не е чума. При възрастните протича малко по-тежко, при децата почти не се усеща.
Според мен не е толкова заразна, а ако сте боледували от дребна шарка, не може да сте приносител.
Народното средство за установяване дали е шарка, при наличие на симптоми, е пиене на чаша червено вино - на сутринта сте се "ошарили" ако сте заразени. Синът ми преболедува от варицела на 25 г. Никой в обкръжението му не се зарази.
Припомних си как преди години бяхме на детски рожден ден и на другия ден рожденичката вдигна температура и получи сърбеж. Водят я на лекар, който казва, че това е краста. Майка и се обади на всички гости (около 30-ина човека), че детето е с краста и те да дезинфекцират всичко у тях. Оказа се варицела и никой не се разболя от компанията, нито децата, нито възрастните.

# 18
  • Мнения: 5 255
За шарка, едно време ни даваха по една лъжица червено вино, за да избият пъпките по-бързо. Даже моята лъжица си я спомням.
Иначе ако искате, предупредете, така или иначе може и самият той там да се е заразил.

# 19
  • Мнения: 8 217
Ами който се е заразил на събирането вече се е заразил. Сега да треперят 15 дни не виждам смисъл.
ЛЛ изобщо не я интересува дали си я карала или не. В последните години почна да повтаря. Та не е съвсем сигурно, че и да си я боледувала няма да се разболееш.
Има тестове за антитела с които можеш да провериш дали си боледувала.
Температура ще вдига докато не избият пъпките. Като се изринат и ходилата отгоре, обрива спира.

# 20
  • Мнения: 7
Боледувах от Варицела януари месец тази година. Щом вдига толкова висока температура преди избиването на обрива, вероятно наистина ще я кара по-тежко, а и вече не е дете. Аз лично бях с температура 6 или 7 дни след избиването на обрива и се получаваха на талази нещата - бях перманентно с около 38 градуса, но преди избиване на нова порция мехурчета се вдигаше до 39-40 градуса. Близо 10 дни бях като парцал. Пъпките избиват на няколко вълни, сърби много, но се оцелява. Следи внимателно за усложнения, че все пак е голям човек. Да се въздържа от чесане, за да не инфектира пъпките и не останат белези. Може да я кара с по-малко пъпки, може и да са бая, не се притеснявай в това отношение. Предлагай меки храни, които не дразнят, защото обрива обхваща и вътрешните лигавици. Ще спре да е заразен след завехването и на последните избили пъпки.

С такава температура аз не бих давала вино - пъпките избиват на "по-високи обороти" и съответно температурата се покачва, той като е с 40 градуса гледай да я свалиш, а не да покачваш допълнително.

Варицелата е силно заразна и ако не си я карала, най-вероятно ще се разболееш. Инкубационният период(без да си със симптоми или заразен) е най-често от 10 до 20 дни, а си заразен малко преди  появата на първите симптоми. Тоест е абсолютно възможно вече да е разнасял вируса на събирането - най-добре уведоми, ако има възрастни, които не са я карали, бременни жени и деца. Ти лично можеш да си направиш тест за антитела, варицелата не може да те "повтори", но ако вече си я карала и имаш спад в имунитета по време на срещата с вируса може да се разболееш от Херпес Зостер като симптомите може да са по-различни или същите като варицелата(ако обривът е пълен). Особено ако не си я карала и имаш опция да работиш от вкъщи - действай.

Стряскащо и плашещо е, особено когато протича по-тежко, но ме се притеснявай.Heart

# 21
  • Мнения: 1 030
И аз карах варицела на 26 г.
Тежичко си беше,  с висока температура, много пъпки, накрая на системи,  които ме посъживиха малко.
Много е неприятно, но ще мине.
Следи температурата, следи за усложнения, течности му давай колкото може повече,  че с тази температура се обезводнява.

Общи условия

Активация на акаунт