Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679

..не спира да разказва за тамошното движение.
Като треснат по главата се върна...в мечтател се превърна...

Моят е по същия начин. От всичко хубаво и забележително в чужбина, най-много се е впечатлил от движението по пътищата. От спазването на правилата, от толерантността, от липсата на нерви и псувни...Винаги, след като се върне от някоя друга държава, първите 5-6 дни в София е в шок и изпада в нервни кризи след всяко по-продължително шофиране из София hahaha
Единствените шофьори като нас, били в Либия Confused Ориент, братя и сестри, ориент Sad
Ако има нещо, за което си мечтая да се промени, това е манталитетът ни на пътя. Защото за какво ти е висок стандарт, пари и пр., ако те размажат на шосето Cry Да не дава Господ Praynig

# 16
  • София
  • Мнения: 15 469
Сина ми живее в Брюксел, тръгнал от светофара в момента на смяната на червеното със зелено - след седмица получил по пощата глоба за 90 евро със снимка на нарушението му с дата ,час, минути и секунди !Бил заснет от камера. Направи ми впечатление, че там , дори да е светнало зеленото за колите, няма тичащи пешеходци по пътеката, всички шофьори чакат да минат пешеходците и чак тогава тръгват. Бях по средата на улицата, когато светна червеното за пешеходците, аз по навик , че ще ми се развикат и разсвирят хукнах да тичам, а дъщерята ми вика: Майко ,не се излагай, ходи си спокойно, никой няма да тръгне.

# 17
  • Мнения: 2 700
Ще спре, когато контролът стане истински контрол и глобите истински солени. Ще дам два примера.
В Германия, където изпълнителността на хората е пословична, е направено статистическо проучване защо хората спазват правилата з движение - 90% от отговорите били "заради размера на глобите".
Във Франция, шефката ми (която има двойно гражданство) карала с превишена скорост по магистрала. Камерите са я засекли, информацията е постъпила към съответните административни отдели и освен глобата, която трябваше да плати, нямаше право да напуска страната, докато не си уреди задължения.
Тук не само, че глобите не са солени, а и няма достатъчно контрол. Не ходим често до морето, но през лятото от София до Варна видяхме само на 2 места полицаи (едното край Севлиево, което се знае от как свят светува).

# 18
  • Мнения: 2 292
проблема не е толкова в хората, колкото в невъzможните пътища
1. Няма осъвременени улици и булеварди, които да са в ссстояние да поемат потока от коли, хората стоят в zадръствания и се иzнервят.
2. Няма улица с добро покритие, непрестанно трябва да вснимаваш не само zа пътната обстановка, а и да не скочmиш в дупка. Т.е гледаш не само в 4 посоки, а в 5 ... само нагоре zа сега несе налага.
3. Няма маркировка.
4. Няма пътни zнаци.
5. Няма достатъчно пешеходни пътеки.
6. Няма паркинги и гаражи zа да се паркират колите. Тротоарите са zаети.
7. Тротоарите са непреоходими, раzбити, zарити, zастроени ...
8. Подлеzите са непроходими zа майки с колички (освен zа сврсъх силните, които могат да носят количка с бебе нагоре надолу ...), всzрастни и инвалиди
9. Липсва култура zа движение на водачите и пешеходците.
10. Липсват свестни катаджии.
11. Куп народ си мисли, че след като е "биzнесмен /уоман " е недосегаем и има право да нарушава всички правила, zа да не пропусне среща ...

# 19
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Преди месец и нещо и аз споделих в Споделете...
Колоездач. Млад. И кола, която сякаш се е блъснала в стълб. Ужас. Спрях и дълго плаках. И, влизайки в Пловдив, още на първия светофар - колоездач, който пресича на ЧЕРВЕНО, яхнал алуминиевото си возило. Как по друг начин да го нарека, освен самоубиец?

# 20
  • Мнения: 2 292
Ще спре, когато контролът стане истински контрол и глобите истински солени. Ще дам два примера.
В Германия, където изпълнителността на хората е пословична, е направено статистическо проучване защо хората спазват правилата з движение - 90% от отговорите били "заради размера на глобите".
Във Франция, шефката ми (която има двойно гражданство) карала с превишена скорост по магистрала. Камерите са я засекли, информацията е постъпила към съответните административни отдели и освен глобата, която трябваше да плати, нямаше право да напуска страната, докато не си уреди задължения.
Тук не само, че глобите не са солени, а и няма достатъчно контрол. Не ходим често до морето, но през лятото от София до Варна видяхме само на 2 места полицаи (едното край Севлиево, което се знае от как свят светува).

В Германия имаш ВъЗМОЖНОСТ да спаzваш правилата zа движение по пътищата. В БГ няма такава. Просто пътища в "европейски" смисъл на думата няма.

# 21
  • Мнения: 15 619
Ще спре, когато ние самите се променим към по - добро....

# 22
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
И не стига цялото това безумие, ами постоянно фърчат делегации и депутати насам-натам и път трябва да им се прави или пък за по-удобно направо се спира движението.

Сутринта слушах с едно ухо, че кмета се опитал да протестира срещу това, но не му се получило...
И...моите почитания към футбола, ама този стадион в центъра на града е идиотска работа...

Ще спре, когато ние самите се променим към по - добро....


Не става само с добро.
Какво ти добро...двулентов път, прав привидно хубав (но без каквато и да било маркировка..няма да се излагаме сега с простоии), уж нов....но вали дъжд тъмно е ХОП - дупка.
Ама ДУПКА ти казвам!

Благодариш се, че в другото платно да няма коли или започваш да смяташ какво си потрошил....
Добре че немците правят здрави коли...

# 23
  • Мнения: 5 370
И не стига цялото това безумие, ами постоянно фърчат делегации и депутати насам-натам и път трябва да им се прави или пък за по-удобно направо се спира движението.

Сутринта слушах с едно ухо, че кмета се опитал да протестира срещу това, но не му се получило...
И...моите почитания към футбола, ама този стадион в центъра на града е идиотска работа...
Това zа стадиона е другата болна тема, питай ме как се прибираме, когато има маааааааааааааЧЧЧЧЧЧЧЧЧЧЧЧ.......и оШе повеЧе се сЪzдават поводи zа иzнервени, псуваЩИ и бесни Шофьори.
Давайте някакви идеи zа инициативи....неШо като акция БУРКАН пред Здравната каса ли, какво ли? newsm78

# 24
  • Мнения: 2 292
Сина ми живее в Брюксел, тръгнал от светофара в момента на смяната на червеното със зелено - след седмица получил по пощата глоба за 90 евро със снимка на нарушението му с дата ,час, минути и секунди !Бил заснет от камера. Направи ми впечатление, че там , дори да е светнало зеленото за колите, няма тичащи пешеходци по пътеката, всички шофьори чакат да минат пешеходците и чак тогава тръгват. Бях по средата на улицата, когато светна червеното за пешеходците, аз по навик , че ще ми се развикат и разсвирят хукнах да тичам, а дъщерята ми вика: Майко ,не се излагай, ходи си спокойно, никой няма да тръгне.

Да ... zа такъв случай на мой колега в Германия му пратиха глобата , като и нареждане да се яви в полицията и да си остави книжката zа 1 месец. Каране беz книжка да не ти раzправям какви са глобите ако те хванат, но мога да ти кажа, че при евентуален инцидент беz zначение виновен или не .... плащаш всички щети ... да ама хората не стига , че ще те съдят zа стрес и какво ли не , а и карат доста скъпи коли и ако се наложи да плащаш всички щети, zащото никаква zастраховка не те покрива  #Crazy  

# 25
  • Мнения: 1 001
Тема: Спазвате ли ЗДП и правилника?

Кошмара ще спре, когато Аз спазвам правилника ... Ти спазваш правилника ... а тези, които не го спазват, останат без книжка ...
На бул. Пенчо Славейков, веднага след кръстовището с бул. Прага и бул. Георги Софийски (на ъгъла с ул. Стрешер) доста често седи патрулна двойка, която ... не е от КАТ и не ми се коментира защо спира колите ... докато е така, катастрофите ще стават на 30 метра от полицаите ... а ако говорим за една и съща катастрофа, Volvo-то, влязло в насрещното и спряло в дърво беше ... със синя лампа вътре ...

Дай Боже да дойде деня, когато законите ... ще се спазват, както се спазват в Германия ... а и не само там

# 26
  • Мнения: 15 619
При нас това ще се случи на върбова сряда....
Аз и катаджии рядко виждам из улиците... К`ви ги бистрят и къде?!?! Не мога да си представя. newsm78

# 27
...и когато пешеходците най-после се научат, че не е геройство да притичват през платното на 20 метра от пешеходната пътека, особено стиснали ръката на дете...
То като че ли, ако пресичат на самата пешеходна пътека хората, шофьорите се съобразяват с това.
Винаги водачът има вина при пострадал пешеходец - защото не е съобразил поведението си с пътната обстановка!

# 28
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
 Mr. Green да пущаме мейли на депутатите, ама всички като откАчени с текст "Трябва ли да умре някой от вас, че да се замислите за движението по пътищата?"

Всеки ден, по няколко:)
Като в "Изкуплението Шоушенк"Simple Smile))

# 29
  • Мнения: 5 370
Тема: Спазвате ли ЗДП и правилника?

Кошмара ще спре, когато Аз спазвам правилника ... Ти спазваш правилника ... а тези, които не го спазват, останат без книжка ...
На бул. Пенчо Славейков, веднага след кръстовището с бул. Прага и бул. Георги Софийски (на ъгъла с ул. Стрешер) доста често седи патрулна двойка, която ... не е от КАТ и не ми се коментира защо спира колите ... докато е така, катастрофите ще стават на 30 метра от полицаите ... а ако говорим за една и съща катастрофа, Volvo-то, влязло в насрещното и спряло в дърво беше ... със синя лампа вътре ...

Дай Боже да дойде деня, когато законите ... ще се спазват, както се спазват в Германия ... а и не само там
Ми не, аz говоря zа Човек, който лежеШе на платното доста по=надолу.....ако се сеЩаШ кЪде е ВАЛБОС zа бЪрzото хранене? Самата катастрофа не сЪм я видяла......видях само лежаЩия Човек.......... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт