Помощ в училище - тема за въпроси по всички предмети, които Ви затрудняват

  • 24 969
  • 445
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12 770
Като бях ученичка, трябваше да помагам на една съученичка да учи немски. И понеже не й се учеше изобщо, а аз наистина исках тя да си повиши успеха, просто на контролно сядаше зад мен и аз успявах да й подам откъсната страница с направени от мен всички задачи, а тя само трябваше да ги препише. Е даже да ги препише не можеше като хората, и тя получаваше четворка максимум, а аз шест, и от това тя си правеше извода, че учителката пише оценки по мнение.
Не искам да досаждам на авторката с поуката, но ми е интересно да споделя, че идеята някой да ти направи задачите вместо теб не е нова.

# 16
  • Мнения: 11 910
Според учебника на сина ми-8 клас ИИАЕ:
Must-когато според говорителя нещо е задължително
Have to-когато според друг е задължително или според наредби, правила. Още-когато нещо е необходимо.
Отрицателни форми:
Must not-категорична забрана
Do not have to-не е нужно, не е необходимо.

# 17
  • Мнения: 258
Нуждая се от  помощ по химия. Има ли някой който разбира ?

# 18
  • Мнения: 44
Здравейте мами!Дайте идея за постер на производните на въглеводородите-приложение и значение????Дъщеря ми очаква идеи от мен,но наистина нямам представа! Благодаря предварително!

Последна редакция: чт, 14 май 2020, 18:25 от Tatti

# 19
  • Мнения: 208
Здравей! Сподели какво те затруднява

# 20
  • Мнения: 4 872

Silviaivazka
, изреждате видовете въглеводороди и по един от популярните представители с приложение и значение. Може да ползвате материали от Wikipedia.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%8A%D0%B3%D0%BB%D0%B5%D0% … D1%80%D0%BE%D0%B4

Пример: Алкани- Метан .
Безцветен блатен газ, образуван при гниене на организми, който избухва при запалване в кислородна среда....
Метанът е важен за производството на електричество чрез изгаряне като гориво.... и т.н. отново от сайта.


Алкени-Пропен
Пропенът, известен още като пропилен, е безцветен горим газ
 Използва се още за получаването на ацетон, изопропанол, акрилонитрил, пропиленов оксид.
...

# 21
  • Мнения: 44
Благодаря!

# 22
  • София
  • Мнения: 3 753
Може ли помощ по математика

# 23
  • Мнения: 157
Моля за помощ по човек и природа




# 24
  • Мнения: 6 587
Кажете къде срещате затруднение.

# 25
  • Мнения: 7 159
Скрит текст:
Може ли помощ по математика

Магика,

Има отделна тема, където решаваме задачи по математика:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1201361

# 26
  • Мнения: 1
Хора, моля ви за помощ по химия 9 клас, аз съм отчаян ученик!

Поливалентни алкохоли и феноли

 Пентаеритритол е бяло кристално вещество, чиято молекула има следната структура:
                      НО
                        丨
                         СН₂
                        丨
         НО–СН₂–С–СН₂–ОН
                        丨
                         СН₂
                         丨
                         ОН                                   
А) Към кой клас алкохоли принадлежи пентаеритритолът?                                10т.
Б) Пентаеритритолтринитратът е един от най-мощните експлозиви. Изразете с химично уравнение получаването му от алкохола и съответната киселина. При какви условия протича реакцията и как се казва?       10т.
В) Запишете съкратената структурна формула и наименовайте по IUPAC изомер на пентаеритритол с права въглеродна верига, в който хидроксилните групи са свързани с различни въглеродни атоми.                  6т.

2.Предложете начин за синтез на  фенол от неорганични вещества. Изразете съответните химични реакции.                                          10т.

# 27
  • Мнения: 44
Здравейте!Моля за помощ..... есе на тема"Спестената стотинка-спечелена стотинка". Благодаря!

# 28
  • Мнения: 1
Здравейте:)!!Искам да попитам дали някой би ми предоставил или помогнал като ми представи инфо за реферат на тема именно "лагерите в България през епохата на социализма" а по точно лагера Белене?Искам помощ от тук поради причината че имам време до 00:00 да я предам и съвсем изключих за тази ми работа...А пък и тази ми домашна ще определя главно оценката ми за годината.Наистина ви благодаря предварително!!!

# 29
  • Мнения: 2

Някой би ли ми помогнал с обясненията, защото хич не ги разбирам. Моля Ви!!!

Общи условия

Активация на акаунт