Помощ в училище - тема за въпроси по всички предмети, които Ви затрудняват

  • 25 028
  • 445
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 413
Въпросите са с have you, защото не се уточнява моментът на извършване. Отговорите са в минало просто време, защото се казва кога е извършено действието.
О, ясно!
Много благодаря!

# 76
  • Мнения: 13
Привет на всички!
Някой да има някакъв код по Булвест за е-учебник?

# 77
  • София
  • Мнения: 2 846
so2 + cl2 = so2cl2; H = -67C
H = -67 kJ

Имаме тази реакция в равновесие. Ко еще покачи броят на so2 - увеличаване на налягане, повишаване  или понижаване на темп, прибавяне на хлор? Моля за бърза помощ!

# 78
  • Мнения: 1
Здравейте!  Имам 2 есета(срок до петък) може ли някой да ми помогне ?
Тема 1. Социалните контрасти на съвременната България.
Тема 2. Гражданското общество без агресия.

# 79
  • Мнения: 3 731
И каква помощ търсиш?
Седни и си ги напиши!
Или може би очакваш,че някой ще седне да ти пише есетата,защото теб те мързи?

# 80
  • Мнения: 12 023
Ми хубави теми, какво да кажем. И лесни.
За първото есе трябва да ги виждаш е ти - много бедни и много богати. Първите едва преживяват, вторите се чудят за какво да харчат парите си.
Разрови се и в Смирненски, много е актуален в момента.
За втората тема - разсъждавай възможно ли е конфликтите да се решават по мирен път. Това е от сферата на гражданското образование - справедливост, правова държава... По етика ли са ви го задали?

# 81
  • Мнения: 4 518
Здравейте!  Имам 2 есета(срок до петък) може ли някой да ми помогне ?
Тема 1. Социалните контрасти на съвременната България.
Тема 2. Гражданското общество без агресия.
Ех, че хубави теми... Нас ни питаха само "какво е искал да каже авторът"...
Седнете и ги напишете. За два часа за всяко есе ще можеше и примери в Интернет да видите (не примерни есета, а случки, които доказват тезата) и НСИ можете да видите. Информация много, просто седни и започни да пишеш.

# 82
  • Мнения: 1
Здравейте! Може ли помощ за следната задача?
Дадени са следните в-ва: HCl, BaSO4, Na2S, CuCl2, NH4NO3. Да се изразяват с уравнения всички възможни реакции между тези вещества. Благодаря предварително!

# 83
  • Мнения: 3
Здравейте! Не знам дали въпроса ми е за тук, но не знаех къде да попитам. Някой може ли да отговори на въпросите "Какво значение влага Исус в думата "храм" в епизода с изгонването на търговците от храма в Евангелието от Йоан? А в откъса от "Майстора и Маргарита"? Каква е разликата между двете преносни значения?" и другия въпрос е "Очевидно е, че в невероятно обикновената човечност на Исус Михаил Булгаков открива неговата същинска божественост. По какъв начин е изразено това в откъса от текста за срещата между Исус и Пилат?"

Последна редакция: чт, 18 фев 2021, 16:53 от Mariq Atanasova Georgieva

# 84
  • Мнения: 12 023
За съжаление не мога да отговоря на въпросите Ви.
По Библията не съм компетентна, но храмът не е ли буквално дом на Бога, място, където човек отива да се помоли, свещено/ свято място? Там няма място за търговия.
Книгата на Булгаков е единственото произведение, което не успях да се насиля да прочета, а съм завършила руска филология 😭. Но книгата не е "Майсторът на Маргарита", а "Майсторът и Маргарита", това са два персонажа - Майсторът и девойката Маргарита.

# 85
  • Мнения: 6 764
Хубавото на есето е, че пишеш собствените си мисли. Не е нужно да се съобразяваш с рамки и тълкуваш чужди писания. Нямаш ли някакво свое мнение по тези 2 теми??? Не ги разбираш, не ти се занимава, мързи те да пишеш? Едва ли очакват роман, поне страничка - две да се напънеш от кумова срама, все е нещо.

# 86
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Но книгата не е "Майсторът на Маргарита", а "Майсторът и Маргарита", това са два персонажа - Майсторът и девойката Маргарита.

Даже е "МайсторА и Маргарита" Simple Smile

Здравейте! Някой може ли да отговори на въпросите "Какво значение влага Исус в думата "храм" в епизода с изгонването на търговците от храма в Евангелието от Йоан? А в откъса от "Майстора и Маргарита"? Каква е разликата между двете преносни значения?" и другия въпрос е "Очевидно е, че в невероятно обикновената човечност на Исус Михаил Булгаков открива неговата същинска божественост. По какъв начин е изразено това в откъса от текста за срещата между Исус и Пилат?"

Не е необходимо да пускате едно и също питане през пост. Ако може някой да отговори, ще го направи и след една публикация!
Ако напишете откъсите, които се визират, може и да получите някакъв отговор. Нали не се очаква да знаем наизуст епизодите от Евангелието и книгата на Булгаков?!

# 87
  • Мнения: 22 867
Здравейте! Някой може ли да отговори на въпросите "Какво значение влага Исус в думата "храм" в епизода с изгонването на търговците от храма в Евангелието от Йоан? А в откъса от "Майстора и Маргарита"? Каква е разликата между двете преносни значения?" и другия въпрос е "Очевидно е, че в невероятно обикновената човечност на Исус Михаил Булгаков открива неговата същинска божественост. По какъв начин е изразено това в откъса от текста за срещата между Исус и Пилат?"

Като искам да предупредя, че не работя в училище и не знам какво предават, та накратко:
Скрит текст:
За Исус храмът е дом на неговия Отец, Той възприема храма, в съответствие с еврейската традиция, като място, което принадлежи на Бог и където е Бог.

При Булгаков храмът не е материален,  Йешуа Ха-Ноцри „казва, че храмът на старата вяра ще рухне и ще бъде създаден нов храм на истината“.
Ха-Нозри казва, че цялото човечество (хората от Йеросалим са само малка част от него) е изправено пред глобалната задача да преобрази света на основата на доброто и хуманността. Старата вяра олицетворява идеята за злото и насилието, а новата трябва да направи хората щастливи, да даде на живота им различен, творчески смисъл. Той смята всички хора за първоначално добри, само животът се е отнесъл грубо с тях.

Можеш да прочетеш малко тълкувания тук, да сравниш с това, което ти преподават и да отговориш на въпросите.

# 88
  • Мнения: 3
Напишете програма с графичен интерфейс по модела от Фиг. 1, която изработва справка за броя на момчетата в 8-те класове на училището, за броя на момичетата в 8-те класове или за общия брой ученици в 8 клас. Програмата трябва да може да прави и справка за отделен клас или за два избрани класа За целта потребителят трябва да може да избира чрез радио бутоните какво да се сумира, а чрез кутиите за отметки – за кои класове да се сумира. ТРЯБВА МИ КОДА

# 89
  • Мнения: 583
Става ли кодът да е на асмеблер Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт