Съсипаха ми якето на химическо чистене

  • 1 207
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 156
Здравейте! Не знам дали темата ми е на правилното място, ако не е, моля да бъда извинена и модератор да я премести там, където трябва. Имам един проблем и не знам как да процедирам. Занесох зимно, прекрасно, дълго яке на химическо чистене. Якето е доста скъпо и едно от любимите ми. Не за първи път нося якета на въпросното място и досега бях много доволна от там и затова им се доверих. Когато отидох в петък обаче да си го взема бях меко казано шокирана. Якето е от шушлякова материя, с естествен пух на качулката и кожени елементи на раменете и ръкавите. Те бяха предупредени за това и много добре го видяха и казаха, че няма никакъв проблем. Кожата обаче е нагърчена вече и лющеща се. Служителката най - спокойно ми заобяснява, че това било изкуствена кожа, нормално било 🙄 очаквало се било. Нещо аз ли не разбирам, как така се очаквало, а никой не ме предупреди за това?! Призна си, че в тях била вината, трябвало да ми кажат, че можело така да стане. Нямала да ми вземе пари и се опита да ми го пробута. Такъв скандал вдигнах, че ме чуха чак в Гърция сигурно. Аз не съм за 16 лв, якето е 200 и не може да се носи повече така без поправка. В крайна сметка се разбрахме да го оставя и в понеделник собственичката да го види, да и се обадя и да се разберем какво да се прави. Как се процедира в такъв случай, някой имал ли е подобен казус? Искам обезщетение в размер на цялата стойност на якето, на половината или поправка? Направо съм бясна.

# 1
  • Мнения: 147
Аз имах подобен проблем с Clean Factory в Мол Пловдив - дебело яке с естествен гъши пух ми го върнаха като тънко горнище със слепнал пух на бучки. На мен също не ми беше обяснено предварително, а при свършен факт не поеха никаква отговорност. Пих една студена вода и спрях да ги посещавам.

# 2
  • Мнения: 10 379
Пуха така се слепва и когато се пере в пералня. Прала съм пухени юргани и след като изсъхнат търпеливо ги разчепквам квадрат по квадрат. Давала съм ги и на химическо, не съм имала такъв проблем.

# 3
  • Мнения: 6 150
Ами съвсем нормално си е за изкуствената кожа да се обели, напука и прочее, така че не разбирам какъв е казуса.
А пък да върнат яке с пух като извадено от пералня, това вече е недопустимо. Някой го е мързяло да работи.

# 4
  • Мнения: 147
Пуха така се слепва и когато се пере в пералня. Прала съм пухени юргани и след като изсъхнат търпеливо ги разчепквам квадрат по квадрат. Давала съм ги и на химическо, не съм имала такъв проблем.

На други места и аз не съм имала проблем, но след прането конкретно там якето не възвърна вида си, въпреки разчепкването.

# 5
  • Мнения: 1 156
Ами съвсем нормално си е за изкуствената кожа да се обели, напука и прочее, така че не разбирам какъв е казуса.
А пък да върнат яке с пух като извадено от пералня, това вече е недопустимо. Някой го е мързяло да работи.
Като е съвсем нормално, защо ми го взеха и казаха, че няма да има проблем? Как какъв е казуса?! Не е ли по - нормално да ми го върнат или да ме предупредят, че може да стане така? Според мен е третирано на много висока температура, с много силни препарати. Ако на вас ви го върнат в такова състояние, едва ли ще се усмихнете и ще кажете " ами да, то си е нормално " 🙄
А и искате да кажете, че всички кожени якета от изкуствена кожа не се почистват ли? Има си начини.

# 6
  • Мнения: 1 302
Ами съвсем нормално си е за изкуствената кожа да се обели, напука и прочее, така че не разбирам какъв е казуса.

Редно е да се предупреди, че дрехата може да бъде повредена и клиента сам да вземе решение дали да рискува. А не да кажат няма проблем и после да ти върнат съсипано яке. Мен на няколко пъти са ме предупреждавали така като съм им носила рокли с разни синтетични украси например.

# 7
  • Мнения: 5 144
И аз знам, че изкуствена кожа не се праща на химическо. Когато занесох яке на майка ми в химическото ми казаха, че им изглежда като изкуствена кожа, но тя беше махнала етикета и вече не можеше да се разбере. Директно отказаха да го вземат.
Не би ли трябвало, ако елементите са изкуствена кожа да пише на етикета, че не може да се праща на химическо?

# 8
  • Мнения: 40 924
Има го и елементът, че изкуствената кожа старее. И затова фактът, че един или два пъти е чистено без проблем не гарантира, че ще е все така. И с химическото чистене винаги има риск, според мен се приема априори.

# 9
  • Мнения: 1 156
Момичета, честно казано наистина не погледнах етикета, защото мислех, че все пак това им е работата на тях и ако видят нещо съмнително ще ми кажат. Даже не знам кожата дали е изкуствена или естествена, аз предполагам, че е изкуствена. Тя е съвсем малко разположена точно на рамената и ръкавите, но много грозно си личи сега като се лющи така. Служителката го огледа много добре цялото като го взимаше, предупредих и за естествения пух, защото от други места знам, че така трябва. И жената каза, че няма никакъв проблем.

# 10
  • Мнения: X
Момичета, честно казано наистина не погледнах етикета, защото мислех, че все пак това им е работата на тях и ако видят нещо съмнително ще ми кажат. Служителката го огледа много добре цялото като го взимаше, предупредих и за естествения пух, защото от други места знам, че така трябва. И жената каза, че няма никакъв проблем.

+1
Абсолютно същата случка , но в чужбина
Подариха ми яке/парка (доста скъпо).Дадох го на химическо, като изрично  им показах етикета ...Взех си якето ,съсипано и си научих урока

# 11
  • Мнения: X
На етикета би трябвало да пише. В химическото, в което ходя винаги пред мен гледат етикета и ми казват кое може и кое не. Имам едно обикновено яке от Бершка, което не бях видяла, че не е подходящо и когато го занесох ми го върнаха.

# 12
  • Мнения: 526
Със сигурност не им е било цел да го съсипят. Може би некомпетентни служители. Работа с текстил, комбинации от материи. Просто случва се някой път. Ще се ангажират да го поправят и толкоз. Не се ядосвайте, простете им.

# 13
  • Мнения: 1 156
Разбирам, че не им е било цел да го съсипят и исках просто да се разберем като хората. Но уви, това не става. Днес цял ден звъня на собственичката, вдигна първия път и като разбра за какво става въпрос ми каза, че шофира в момента и ще ми върне обаждане след 5 минути. От тогава минаха 5 часа. Вече не си вдига телефона или ме отхвърля. Това не само, че не е коректно, а е направо вбесяващо. Някой може ли да ми каже телефонен номер или каквито и да било контакти на Агенцията за защита на потребителите? Лошо е, че нямам касова бележка.

# 14
  • Мнения: 147
Коя е фирмата, ако не е тайна? Да бъдат предупредени повече хора.
Иначе без касова бележка не можете да входирате жалба, доколкото знам.

Общи условия

Активация на акаунт