ДНЕВНИК - да отслабнем заедно - тема 109

  • 38 020
  • 750
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 10 012

Та исках да ви кажа, че слабото тяло не дава щастие, трябва да е само допълнение. Не решава проблеми и не взима решения.

Първо се борете за вътрешен мир, после за здраве и последно за красота. В обратния ред не се получава.

Оставям ви за малко, когато дойда пак се надявам да сте напреднали всички, да се чувствате спокойни, здрави и красиви... в този ред. 🤗

Никой трезвомислещ възрастен не вярва в противното.
Човек не се "бори" за вътрешен мир, а прави добри избори през житейския си път, за да постигне баланс.  "Борбата за вътрешен мир" е тотален оксиморон.

Желая ти сила и борбеност, за да се справиш с този период. Фиксацията върху килограми и външен вид е голямо зло.
Красотата я има и в повечкото килограми за който има очи да я види. Човек напредва във важни неща, не в 3 килограма за идеалните дънки.

# 436
  • France
  • Мнения: 12 697
Здравейте момичета,

Опитвам се да запазя духа си силен, но минавам през много тежък период и от това имам моменти на много тъпчене, после на много не ядене..

Последният път когато ви писах борех 1-2кг  за да стигна 55кг ( на 1.75м височина), което е ясно че е здравословния минимум.

Две седмици не бях мислила за килограмите си и като цяло спрях да се  меря. Тази сутрин се качих.. и съм свалила доста... ( сега съм 51кг)
 Мисля за първи път от много години не се зарадвах и грам.

Та исках да ви кажа, че слабото тяло не дава щастие, трябва да е само допълнение. Не решава проблеми и не взима решения.

Първо се борете за вътрешен мир, после за здраве и последно за красота. В обратния ред не се получава.

Оставям ви за малко, когато дойда пак се надявам да сте напреднали всички, да се чувствате спокойни, здрави и красиви... в този ред. 🤗
Много силен пост. А болднатото е Hands Clap

# 437
  • Мнения: 5 508
Добро утро, момичета, и успешна седмица!

Аз съм в застой. -4,7кг от 03.06.
Последните 11 дни много се изложих. Ям каквото ми се яде, пих бира няколко пъти ... Отделно бях в женския период, та съвсем тегаво си беше Unamused Чувствам се подута, тежко ми е ... Абе ужас просто!
Тази седмица ще ми е натоварено на работа, та ще се върна в правия път.
Цел за тази седмица ми е да съм на -1,4кг пък да видим Simple Smile Два дни ще гледам да фаствам по 24ч (от вечеря до вечеря, макар че това е най-неподходящия период) - утре и в петък.
За стимул съм си взела страхотни дънки, които би трябвало да ми залепнат като направя -10кг Grinning

# 438
  • Мнения: 5 508
Дами, всички ли отслабнахте, та сама си пиша 😁
Вчера до вечеря направих въпросния фаст от 24ч ама гледам, че днес е лунния, та може да повторя програмата и да ям чак довечера.
Снощи метнах един суджук на скарата с малко салата (зеле и моркови) като изядох само половината от него, защото ми беше много солен ... А уж редовни вземаме от същия, никога не е бил така Rolling Eyes Та, днес ме 'гори' на вода и се надявам да изхвърля каквото има задържано от снощи Close
В неделя ще отчета първия месец. Да видим дали ще успея до тогава да изчистя 1,4кг за седмицата, както ми се искаше Simple Smile

# 439
  • Мнения: 10 012
Аз се стреснах от анорексичната тематика и спрях да пиша, да.
Честно се стъписах много сериозно, а аз не се стъписвам лесно.

Днес не закусих, не го правя ако не съм гладна.
Ще хапна безлактозово кисело мляко и изляза да тичам.
Вечеря ще е салата от домати и краставици с риба тон, предполагам.
След тичане варени яйца.

# 440
  • France
  • Мнения: 12 697
Каква анорексична тематика?
Аз съм свалила малко, но още се намирам за "тромава".

# 441
  • Мнения: 10 012
Каква анорексична тематика?
Аз съм свалила малко, но още се намирам за "тромава".

Как слабото тяло не е ключ към щастието в живота?
Това всеки петокласник ще ти го каже, или поне моите. Тревата е зелена, небето е синьо, цифрата на кантара не определя щастието в живота, и подобни очеизвадни неща от живота.

То и онези, за които е въпрос на живот и чест не пишат в тези теми, защото гладуват като кучета и не допускат да изпуснат коня в реката като угаждачки като мен.

# 442
  • Мнения: 3 410
Des, така е. Очевидно е..но когато се вманиячиш в нещо не виждаш колко е очевидно.

Просто напомнянка.

А познавам толкова жени, които са стигали до някаква невиждана мания само и само да свалят кг..

Другото, което е много типично и точно за анорексията, е усещането че когато имаш контрол над килограмите си, имаш контрол над живота си.
Просто от първа ръка исках да спомена, колко объркани са тия мисли.

И не , нямам анорексия. В тази група пиша от както бях 63гк и исках да стана 55.
Свалените допълнително покрай драмите в живота ми, са ми цел за въстановяване. И работя над това.

# 443
# 444
  • Мнения: 22 449
И за мен има хора, дори тук, които са вманиачени, нищо че не са анорексични точно...но всеки знае себе си.

Задържам теглото, храня се относително по един и същи начин и няма какво ново да кажа.  Надявам се в края на седмицата или другата кантара да мръдне още надолу.

# 445
  • Мнения: 25 757
Аз пък съм щастлива когато изглеждам добре. За да изглеждам добре, трябва да нямам излишни сланинки и съответно сваляйки излишни килограми изпитвам удовлетворение. Но това съм аз, всеки е различен.

# 446
  • Мнения: X
Естествено, че всеки се чувства добре ако смята, че изглежда добре и е доволен от външния си вид. Мисля, че се и аше предвид фиксацията върху килограмите, това беше моята интерпретация. Един и същи човек на едни и същи килограми може да изглежда много добре и много зле.

Аз на сегашните си кг изглеждам прилично, НО съм изглеждала в миналото по-добре на същите, когато тренирах повече. Сега се възстановявам от едно нараняване и съм ограничена в движение, но нямам търпение да започна да се движа повече!

# 447
  • Мнения: 7 746
и аз като Лъки
като падна под 60 все ми е тая
ама както в момента ми опъват дрехите, целият свят ми е крив
имам фиксация в кг и храна, знам, че не е нормално… ами живея си с патологията

# 448
  • Мнения: 3 315
Dez, първо като те прочетох помислих че говориш за тези непрестанни фастове, пропускане на хранене/заместване на хранене, изпитване на вина от консумацията на определени храни... Честно ви казвам на мен това са нещата от които ми става лошо докато чета, но си мълча защото съм била там.
Телесната дисморфия е нещо сериозно и смятам че е хубава тема, която може да дискутираме.

# 449
  • Мнения: 10 012
Dez, първо като те прочетох помислих че говориш за тези непрестанни фастове, пропускане на хранене/заместване на хранене, изпитване на вина от консумацията на определени храни... Честно ви казвам на мен това са нещата от които ми става лошо докато чета, но си мълча защото съм била там.
Телесната дисморфия е нещо сериозно и смятам че е хубава тема, която може да дискутираме.

Аз не съм фастваща непрекъснато, изобщо. Понякога пропускам закуска. В редките случаи когато правя 20 часа (заради много работа, а пред клиенти не мога да ям) го отбелязвам, но в последно време си гледам комфорта, и не ми се е получавало спонтанно. Без да искам съм ви заблудила, но не е често, нито нарочно. Работя много.

С вината от определени храни не съм аз. Мога да отбележа, че съм изяла нещо за удоволствие, но и грам вина не изпитвам. От млечни ми излизат безумия по лицето,  там вече съжалявам, но периодично проверявам дали няма този път да мине номера. Ами засега не минава.

Може би ако отношението ми към килограмите беше по-сериозно, нямаше да ги мотая от месеци. Явно не са приоритет.
Определено не мисля, че 50кг са ключът към щастието, въпреки че се чувствам по-добре на тях. Така и не разбрах какво стана, всъщност,  и защо не ги задържам. Не са твърде ниско тегло за 156см.
И на 56кг не съм дебела, но не е същото.

Едва ли имам телесна дисморфия. Паласките са там, виждат се с просто око. Повредата не е в моя телевизор, едва си закопчавам дънките, а имам цял куп любими. Нови няма да купувам. Полите ми стават.
Угаждач съм си и това е. Не се отказвам обаче. Няма отказване, а влизам в перименопауза, и ще ми трябва повече стриктност и внимание. Ако не съм и влязла вече. На 47 ще стана през ноември.
Никакво отказване. Ще се пенсионирам в тази тема. Smile

Общи условия

Активация на акаунт