Сватба - Булките на 2022-2023 |Тема 10|

  • 45 815
  • 759
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 109
Здравейте момичета. Наближава и моята сватба, роклята е готова и при пробването се получи проблем. Уж вниманам много, но леко се цепна точно под едната мишница. Дали може да се направи нещо и да се коригира, защото материята е много специфична .. или да не опитваме нищо?

# 91
  • Мнения: 2 923
Това не е ли отвътре? По принцип сигурно може, но при много добър шивач, който се занимава с това. Иначе не бих рискувала.

# 92
  • София
  • Мнения: 3 582
Добър шивач би го оправил.
Ходих и аз да си пробвам роклята и да видим корекциите. Някой беше питал какви, допълвам още - дължина скъсяване, отрязване на деколтето (смъкване), стесняване на гърба и на ръкавите, повдигане на талията леко, добавяне на копче за прибиране на шлейфа, за да мога да танцувам спокойно. И чашките ще видим следващия път.
Воалът ще е дълъг 1.80м. Изцяло блестящ. Дантелата ако пристигне ще я добавим.

# 93
  • Мнения: 2 923
И аз ходих вчера, дължината е готова, само ръкавите да оправят. Взимам я в понеделник и другия понеделник подписваме 💁‍♀️ Интересно, че не свалих повече от 2 кг. и хич не се харесвам, ама в роклята пък се харесвам много.

# 94
  • Мнения: 141
Аз съм на корекция в сряда. При мен ще се коригира дължина, талия, чашки, деколте (искам да се затвори малко) .... като цяло доста неща. 

mokka, не си сама. Нищо свалих, даже качих  и съм доста недоволна и не се харесвам. Още не знам, дали ще се харесам с роклята и сега, но нямам какво да направя. Остават две седмици горе-долу и няма как да сваля 6 кг със сигурност (а в началото исках само 2 да сваля, т.е. 4 кг съм качаила - страхотно Neutral Face ).

Изобщо наближава, това нестабилно време хич не ми помага да съм свободна и ако тогава вали .. отива фотосесията и ритуалите навън, заради което реално сме там. Хем отношението гледам да ми е както дойде, хем няма как да не се ядосвам.

# 95
  • Мнения: 2 923
Стресът е голяма работа, но не това е най-важното. Дали 2, дали 4 отгоре, само ти си ги виждаш Simple Smile Аз откакто съм с този мъж качих поне 10 кг. и не съм в най-добрата си форма в живота, но ще бъда слаба някой друг път Grinning

# 96
  • Мнения: 18 059
А как се прибира шлейфа? В смисъл, нали са няколко пласта, как се захващат всички? Предложете ателие за скъсяване, роклята не е от тук

# 97
  • Мнения: 5 079
Копчето се захваща за всички слоеве на роклята и се закача на кръста.
Препоръка от мен - поискайте да ви сложат две копчета едно до друго и две ушенца. Някой ми настъпи роклята и ми се скъса едното ушенце и добре, че имах второ, за да продължа с танците.

# 98
  • Мнения: 23
Мен също ме тормози мисълта, че на сватбата ще съм килограми, които никога не съм била... Работата от вкъщи и начинът на живот по време на пандемията със сигурността  е основната причина. Но остана 1 месец, роклята е готова, все още не съм достигнала наднормено тегло за височината си... Ще трябва да се харесам така и за сватбата, за да запазя позитивното настроение, нужно и на нас и на гостите Simple Smile

# 99
  • Мнения: 18 059
Гримът или прическата се прави първо или няма значение?

# 100
  • Мнения: 1 413
По принцип прическата, мен примерно ми ги правиха едновременно.

# 101
  • Мнения: 2 923
Ако някой търси рокля за майки и свекърви, давам знак, че майка ми се поръча от https://www.lily.bg/ и е с много хубаво качество. Много от продуктите ги има в Shein, но тази дойде за 1 ден и после връщането е по-лесно. Имат и за по-пищни дами, което си е плюс.

# 102
  • Мнения: 18 059
Ако някой търси рокля за майки и свекърви, давам знак, че майка ми се поръча от https://www.lily.bg/ и е с много хубаво качество. Много от продуктите ги има в Shein, но тази дойде за 1 ден и после връщането е по-лесно. Имат и за по-пищни дами, което си е плюс.

Да, и аз съм в търсене, нищо не намирам подходящо, ще потърся и там. В абитуриентската много мами от абаут ю се облякли...аз и там нищо не харесах

# 103
  • Мнения: 5 079
По принцип май е първо прическа, а после грим.

# 104
  • София
  • Мнения: 3 582
Тъкмо вчера си говорихме с гримьорката за графика и тя каза, че с фризьорката двете ще си нагласят коя какво да й се прави. Не е споменавала задължително кое да е първо или да са едновременно.

Иначе ние успяхме да включим и изненада за гостите. И наистина ще е такава, защото само ние и кумовете знаем (главните виновници да ни убедят в това). Ще е типичната изненада - ансамбъл с тъпан, гайда и певица (последните 2 се надяваме да успеят, защото остава 1 месец и дано не се сблъскват ангажиментите им).
Имаме не малко гости, които се занимават с това и ще се хареса. Ще ги включим да се раздвижат, някои тъкмо да си загреят за надиграванията.

А за кг...дори не ми се говори. Аз имам едни 5-6кг за сваляне, за да влезна във форма, която ми е най-комфортна. Или поне да поотслабна и най-накрая да се поприбере напълно корема след бременността, че там нещата вече 1г8м си стоят ужасни. Обаче като сложих роклята не си личеше и съм много доволна. А като се сложи воала и ръцете също изглеждат по-слаби някак си. Краката не се виждат, та не са зор.

Общи условия

Активация на акаунт