Сватба - Булките на 2022-2023 |Тема 10|

  • 43 684
  • 759
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 869
Според мен могат да махнат единия пласт тюл. Между другото и аз мерих тази рокля, както и подобната на нея Monica и още 2-3 в същия стил и това че бяха супер бухнали беше причината да не се харесвам.

Моята е с корекция на дължина, стесняване на бюстие и малка корекция на падналите ръкави.

# 76
  • Мнения: 23
Щом не се чувстваш комфортно, най-добре да намалиш пластовете. Аз също направих така за моята, много ми харесваше моделът, но беше с много пластове, тежка и неудобна. Ако нямаше вариант за тази корекция, не бих я купила. Другите корекции са скъсяване на дължината и премахване на ръкавите още при поръчката.

# 77
  • София
  • Мнения: 3 505
Би трябвало да може да се махне тюл. Аз лично въобще не я виждам толкова обемна. Поне моята изглежда доста повече, но нито съм я усетила тежка, нито нищо. Може би си зависи от модела, а и предполагам дали е с ръкави/без или с паднали също дава влияние на тежестта (моята е с ръкави).
Иначе за корекции аз съм в събота. Предполагам ще има някакво стесняване и скъсяване. Не знам още какво ще се наложи точно. Иначе корекция досега е махането на пласт тюл в прасковен цвят и на него е сложен бял тюл с бляскави частици.

# 78
  • София
  • Мнения: 769
Благодаря ви!  Да, на снимката реално не се вижда така обемна, но на мен е друго.. ами дано стане, нямам търпение вече за тази корекция. Посъветваха ме на 10ти да я направя, тоест 16 дни преди датата  и само се надявам след нея да не взема да сваля още кг без да искам, че.. лятото винаги така се получава при мен от самосебе си.  Е, най-много да трябва още една корекция  и така.. Стига да остане време за такава. Казаха, че  ги правят и в рамките на 1 ден , поне това ме успокоява.  Че при мен си е малко разкарване и път за корекции до София и обратно 200+ км  Grinning но не смея да я дам на друго място за корекции в моя град, че не ги знам какво ще направят, предпочитам да е от същото място, предполагам и при вас е така. 

# 79
  • Мнения: 1 517
Здравейте! Бих искала съвет за диджей и фотограф за сватба! Сватбата ще е с всички  бг традиции. Става въпрос за град Ст Загора, може и от околията. Благодаря !
за фотограф има различни варианти, всички могат да пътуват според мен, иначе от града съм чувала добри отзиви за Стоянович и Димов, Вима Студио, Буковски...за д.ж. не мога да дам отзив, ако имате и водещ, обикновено вървят в комплект ...

# 80
  • Мнения: 2 869
Те на снимка никога не изглеждат, но като ги облечеш е друго. Освен това има значение какъв е типа плат, някои са в пъти по-тежки от други.

Можете ли да ми препоръчате флорист за София, който няма да ми отреже главата? Бях си поръчала изкуствен букет, но не ми харесва изобщо. 

# 81
  • Мнения: 689
Много ви благодаря, момичета!!! Мина и партито, пожелавам на всички да се забавлявате така и всичко да мине по вода ❤️❤️❤️ Само дето се ядосах днес на резиденция Тера, един от гостите е питал за допълнителна салата, казали му, че не може и всичко е под брой, при положение, че имахме 8 менюта овър, аз бях поръчала с 2 повече за резерва, но имаше и хора, които отпаднаха буквално сутринта преди сватбата. Мисля да им обърна внимание, един куверт е 100 лева, платили сме ги и не е редно да отказват на хората. Иначе, всичко останало беше страхотно, фотобудката както очаквах, се оказа голям хит, особено за децата 😄 Моят букет и цялата украса бяха от NEA florist, ако става дума за София, препоръчвам. Имат фейсбук страница и отговаря на съобщения, букетът ми беше 100 лева, не знам добре ли е, но много харесвам всичко направено от тях. Мисля, че от роклята може да се махне пласт тюл, на мен ми предложиха, но аз си я исках обемна, да ми крие бременния корем. Настъпвах я цяла вечер, дълга е към 3 метра без особена възможност да се прибира, но пък аз не съм рационален човек, винаги избирам красивото пред удобното 🙄😄

# 82
  • Мнения: 4 983
Венче, честито!
Само не съм съгласна с оплакването ти за Тера. На нас това ни беше изрично обяснено, че не могат да серивират допълнително на гостите, защото ако поръчат повече от 8 човека (в случая), на деветия трябва да откажат и тогава гостът си мисли "С какво са по-специални другите гости?". Не е коректно и оставя кофти впечатление.
Може би е трябвало да отнесат въпроса към вас като организатори.

# 83
  • Мнения: 18 015
А дължината как точно ви я мерят? Точно до земята ли, малко нагоре,  или надолу...

# 84
  • Мнения: 689
Не са го коментирали с нас, имам само един човек, който е искал още салата, ако има, и не виждам нищо лошо да му дадат. Пак има лошо усещане, но в посока от нас към резиденцията. Роклята ми я мериха с обувките, режат хастара според височината ми, за да не го настъпвам, а тюлът може да е по-дълъг, вече който както си прецени. Отпред беше точно до земята и не я настъпвах като вървя напред, а настъпвах това, което се влачи отзад, когато танцувах ми се овърташе в обувките, случваше се и да "повозя" някой гост на шлейфа 😄 Бяха ми сложили копчета, с които да се прибира, но пак беше доста дълга.

# 85
  • Мнения: 77
Момичета, къде в София могат да се намерят дрехи за майките ни?

# 86
  • Мнения: 156
Майка ми хареса от Kensol рокля и късо сако

# 87
  • Мнения: 8
Относно булчински букети и всякакви аранжировки с цветя A&G Flora, изключително любезни и страхотни професионалисти, имат и фейсбук и инстаграм страница, така че ако някой се спре на тях няма да съжалява. Склада им е доста голям, заслужава си дори да отидете на място на видите красотите им.

# 88
  • София
  • Мнения: 3 505
Най-накрая има костюм и за младоженеца. Отне ни 3 магазина и 30мин. Класически черен с бяла риза и сребриста вратовръзка. Само обувки ще му видим тези дни.
А за дрехи за майката, в събота ще обиколим. Набелязали сме няколко магазина в мола. Тя иска рокля за църковния и изнесения, а за ресторанта си е взела панталон и туника. Иначе като магазини Junona, Lucy, Daphne, Kensol.

# 89
  • Мнения: 66
По моята рокля имаше няколко корекции. Дължината отпред е точно така да се каже на 0 с пода, сложиха ми други чашки, малко по подплатени и ми стесниха на талията. Зашиха ми и копче за шлейфа, тъй като е много дълъг, като се закопчее и цялата рокля става равна. Преди да я скъсят като се подпираше на пода изглеждаше доста по бухнала, но сега когато я скъсиха някак си се прибра.

Общи условия

Активация на акаунт