Хитринки за всякакъв случай - 31

  • 37 863
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 42 179
Някога от Метро си купих една покривка, която според етикета уж не задържала петна. Сатенирана, изтъкана на матови им лъскави квадратчета, екрю, доста елегантна. Ми това нещо се изпираше със стандартно пране и без никакви специални грижи от всякакви петна - вино, лютеница, сосове... Много години я ползвах и малко се развали повърхността и като че ли вече не се изпира толкова лесно, но още я имам.  Та има такива.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 185
Някакви идеи как може да се оправи това?

Получих скъсана рокля от Амазон, но не си заслужава връщането, защото е по- скъпо от самата рокля, а и няма как да я взема вече на същата цена. От сайта ме компенсираха с част от сумата и ми казаха да я задържа. Платът е вискоза, скъсаното е на педя под талията от едната страна. Единственото, което ми хрумва е да зашия джоб отгоре в подобен десен.
Скрит текст:

# 62
  • Мнения: 24 855
А не може ли да се скъси малко роклята и с отрязания плат да се закърпи, но трябва опитен шивач, за да напасне шарката

# 63
  • Мнения: 4 721
За роклята може да се използва плат за залепване отдолу и да се ползва с коланче или нещо подобно.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 185
За съжаление не може да се скъси, дължината е над коляното и ми е точна. Иначе майка ми е опитна и ще се справи с шиенето, просто не ни идват идеи как е най- удачно да стане.

# 65
  • Мнения: 39 810
Зашиване от вътрешната страна с малко подлепващо и после бродиране на външната страна, за да се заличи. Или декорация с мъниста.

# 66
  • Мнения: 5 207
Аз бих сложила джобчета или бих зашила така, че да се вижда, като бих направила още 4-5 лева разхвърляно по роклята, за да изглежда като част от нещата Simple Smile

# 67
  • Мнения: 42 179
Режеш я на къса блузка с голо коремче и изхвърляш останалото.

# 68
  • София
  • Мнения: 1 185
Мерси, дадохте ми доста идеи. Умувах и измислих още два варианта. Единият е да връзвам някакъв по- широк колан и да закрива зашитото. Нещо подобно
Скрит текст:
И докато ровех в сайта да видя дали нямат някой евтин потник в същия десен, за да ползвам парче, попаднах на подобна рокля в същия цвят на марката. Може да намеря дантела и да направим нещо такова. Роклята си има подплата, няма да прозира нищо.
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 13 май 2022, 13:57 от 4μΕ

# 69
  • Мнения: 12 241
Нещо като волан с дантела в екрю би стояло добре. Но ще трябва по цялата обиколка на долната част да се направи. Добра идея си намерила.

# 70
  • Мнения: 2 642
Хайде и аз да се обадя. Много симпатична тема.

За да си спестя въртене на пералнята на празен цикъл, с цел чистене, си правя омекотител - 50/50 бял оцет-вода + 10 капки етерично масло. Оцетът чисти и следи от перилен препарат от дрехите, освен освежаване на пералнята. Никаква миризма след това, освен на свежест.
За чистене на баня, кухня, съдове, рафтове... - правя си в спрей разтвор от бял оцет + веро + вода. Изобщо белият оцет е върховен препарат, освен за туршии Wink
Ако искам да избеля нещо, слагам в отделението за прах сода бикарбонат, 2 лъжици, наред с течния препарат в барабана. Премахва миризми и избелва.
В този случай не трябва да се слага омекотителя с бял оцет, изплакването отнема много време.

# 71
  • Мнения: 2 983
А какъв е оцетът, който използваш?

# 72
  • Мнения: 2 642
Не съм в България, тук има 8 процентов най-често. Има и немски 25 процента, но го разтварям до 8.

# 73
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 734
Настъпва сезона на празните пвц кутии от сладолед.... В този ред на мисли, правите ли ги нещо, ползвате ли ги за нещо различно освен за съхранение?

# 74
  • Мнения: 12 241
Предпочитам ги за носене на храна в офиса. След това заминават в коша. Но пък в последно време минахме на големите кутии със сладолед от Метро, на които не мога да намеря приложение. Говоря за 5 литра/2 килограма.

Общи условия

Активация на акаунт