Хитринки за всякакъв случай - 31

  • 37 771
  • 751
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 184
Ние сме на домашен сладолед и такива драми нямаме Simple Smile Принципно кутиите се ползват за  какъв вид съхранение Grinning дали ще е на друга храна, на моливи, на копчета, пак е съхранение Simple Smile
Друго, което ми хрумва:
Може да се ползват за саксия или за обща купичка на две по-малки саксии.
Ако са правоъгълни могат да се използват за органайзер за шкаф. Моите чекмеджета са по-плитки и няма да стане, но си имам същата форма органайзер за боксерките и за чорапите Simple Smile
В долапчето си имам правоъгълни кутии, в които съм си разпределила пакетите - на едно място са ориз и брашно, на друго захар и овесени ядки и т.н., да има някакво що-годе позициониране.
В кутии от пурички си държа боите в тубички, идват ми перфектно на височина, но не пречи да са и в кутия от сладолед Simple Smile кутия като кутия Simple Smile

# 76
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 721
Clo, ето ги моите от метро

# 77
  • Мнения: 27 736
Аз имам много лакове и в доста кутии си съхранявам лакове, водни ваденки, стикери, камъчета, четки, пили и др. 🙂 Идеални за целта са ми прозрачните кутии от сладолед Фамилия, защото всичко вътре се вижда и могат да се слагат относително стабилно една над друга. Но пък не са правоъгълно, а овални. Но няма пълно щастие.😆
В кутии от сладолед съхранявам и неща на малката- моливи, химикали и всякакви подобни принадлежности, конструктори с по-дребни части...Като беше по-малка и играчките от шоколадовите яйца и други такива дребни играчки (вече е на 10 г и половина и не си играе с играчки от шоколадови яйца).
Използвам и за храна (макар че си имам доста специални кутии за целта), особено ако след това няма да ми пука дали ще изхвърля кутията.
В кутии имам и ципове, конци, игли и други подобни. Удобно ми е да слагам в кутии и разни "хвърчащи" листове или бележки и дреболии при бързо подреждане.😃 Имам и за касовите бележки кутия /за гаранциите/. По принцип, за някои неща са по-удобни по-големите кутии, за други- по-дребните...
Може ли да дадете малко повече информация за този сладолед в големи кутии от Метро? 🙂 Цена, състав, ако може и снимка на кутията?
Сега се чудя в каква  алка кутия да сложа картите UNO на малката? Т.е. трябва ми нещо (кутия) с малко по-голям размер от карти...Сещате ли се? Не ми харесва предложението на дъщеря ми да ги държи в...найлоново пликче за сандвичи...🙄

# 78
  • Мнения: 12 236
Това е снимка на етикета, със състава.
Скрит текст:
skk007 е дала снимка на кутията, с приложение като саксия. Етикетът е от същата по размер, но бяла. Стандартната цена в момента е 12.98 за белите кутии, сивите са с различни вкусове, тази седмица бяха на промоция, 13 и нещо.

# 79
  • Мнения: 27 736
Благодаря. Тоест, не са съвсем правоъгълни (ъглите имам предвид).

# 80
  • Мнения: 12 236
Заоблени са ъглите.

# 81
  • Мнения: 751
Кажете някоя хитринка да изгоня мравките от вкъщи 😀 първо бяха малки черни, после с червените дупета - едни бързи такива, сега има и от големите черните. Тези големите не се плашат от солта, содата, чесъна на прах и черния пипер. С малко дете сме, та не знам кое е най-безвредния начин 🤷🏻‍♀️ Излизат от такива места, че няма къде да поставя отрова на открито. Някъде от первазите на ламината излизат и.. се чудя как да напръскам или да оставя отрова на скришно място..

# 82
  • Мнения: 12 236
Без инсектицид няма да ти е лесно. Има едни тебешири, които хвалят. След пръскане с Фронтлайн комбо за голямо куче ампула, нито мравки съм видяла, нито хлебарки. А живеем над два ресторанта, с които сме на обща канализация.

# 83
  • Мнения: 751
Бях забравила за Фронтлайна. Благодаря много!

# 84
  • Мнения: 27 736
Тъкмо Фронтлайн комбо щях да предложа.😁 Всичко гони...хлебарки, мравки...Само с едни подскачащо-летящи гадинки не се получава...хапят подобно на комарите, но сърби повече. Някой, ако знае спасение...някъде през комарниците се промъкват, и аз не знам точно как...

# 85
  • София
  • Мнения: 8 590
Понеже и ние с мравки се борим (къща), може ли да помоля за концентрацията на Фронтлайн, с която бихме могли да пробваме да напръскаме? Благодаря!

# 86
  • Мнения: 12 236
Една пипета за голямо куче се разтваря в пулверизатор с половин литър вода. Пръска се навсякъде.

# 87
  • София
  • Мнения: 8 590
Златна! Благодаря! Бая ще трябва да купим значи Grinning

# 88
  • Мнения: 12 236
Една пипета е около 25 лв. Толкова беше последно. Един пулверизатор, настроен на най-фино пръскане ми и достатъчен за апартамент от 100 кв. м. реална площ и остава за още една кухня при майка ми, около 14 кв.м. Но пък пръскам през три години реално.

# 89
  • София
  • Мнения: 8 590
О, то да работи, пък цената хич няма да я мисля Simple Smile Искам да го пробвам на открито - къщата отвън и паркинга. Купувам един, пробваме и ако върши работа, купуваме още Simple Smile Хем безвредно за кучето.

Общи условия

Активация на акаунт