Хитринки за всякакъв случай - 31

  • 37 738
  • 751
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 27 665
Аз купувам Фронтлайн комбо за кучета 40-60 кг (мисля, че се води ХЛ). Но отдавна вече не мога да намеря цена 25 лв във физически магазин (може би има онлайн, но като се сложи и доставката)...Разтваряла съм и в 1 литър.
Тони, важно е да се пръска на места, където за предпочитане няма да чистиш ежедневно- аз пръскам срещу хлебарки на височина до 60-80 см- стени, ъгли, долна част на мебели...Няма смисъл да се пръска примерно по пода.
А иначе ефектът срещу мравки го забелязах още преди това в жилище, където нито 1 хлебарка не е имало, обаче по едно време мравки бяха си харесали котешката храна...😄
Има и по-евтини пипети- Пестигон и др., обаче май съдържат само фипронил, а във Фронтлайн има и друга съставка и не ми се рискува да го сменям...

# 91
  • Мнения: 1 566
Аз имам въпросче, но понеже не ми се слиза до долу ще сложа снимка от гугъл. (То така или иначе обувките са почти същите)
Та въпроса ми е възможно ли е да залича "драскотини или ожулено" по такива обувки ?

# 92
  • Мнения: 12 202
О, то да работи, пък цената хич няма да я мисля Simple Smile Искам да го пробвам на открито - къщата отвън и паркинга. Купувам един, пробваме и ако върши работа, купуваме още Simple Smile Хем безвредно за кучето.
Нали разбираш, че за паркинг и външно концентрацията няма как да бъде същата. Пък и първия дъжд и всичко отива на кино. Има приложение в затворени помещения. Фипронил е токсичен за риби и птици, ако не се лъжа. Така че, моля те, недей да пръскаш навън.

Сега се опитвам да си спомня, кога съм го купувала на тази цена Фронтлайн. Много отдавна беше. Последно ММ ходи до Ветеринарната аптека.

# 93
  • Мнения: 39 495
Акрилна боя евентуално за обувките. Върху нея някакъв топ се слага, за да не пада боята. Питай в книжарниците.

# 94
  • Мнения: 27 665
Още преди 3 години купувах Фронтлайн комбо кучета 40-60 кг за 27 лв, миналата година около 28. Не ме изненадва, че сега клони към 29 лв...Но зависи каква надценка си слагат, разбира се, като продават на бройка...

# 95
  • Мнения: 41 247
Аз имам въпросче, но понеже не ми се слиза до долу ще сложа снимка от гугъл. (То така или иначе обувките са почти същите)
Та въпроса ми е възможно ли е да залича "драскотини или ожулено" по такива обувки ?


Има бяла боя за обувки като паста, в тубички. Купувала съм на Саламандър и върши работа.

# 96
  • София
  • Мнения: 8 580
Благодаря, dolce miele Simple Smile
Clo, сега прочетох за фипронила - токсичен е за зайци (при нас няма). Не бих наранила животинка, така че ще прочета и листовката като взема Фронтлайн. Инсектицид е, както Айкън-а, така че не би следвало с един дъжд да му се отмие ефекта. Ще пробвам, пък ако подейства, ще споделя.

Последна редакция: пн, 16 май 2022, 12:15 от ToniShu

# 97
  • Мнения: 2 617
Не знам дали е за тук този въпрос, но купих пластмасово шкафче с чекмеджета и като го разопаковах мирише ужасно. Виждала съм навсякъде, хората си държат в тях от бельо до зеленчуци, не съм усещала да миришат така.
Сложила съм го до един отворен прозорец да се отмирисва, засега няма ефект.
Какво мога да направя? Да го намажа с нещо, да го поръся? Или да го отпиша и да търся друго немиришещо?

# 98
  • Мнения: 5 174
Нещата, които помагат при миризма обикновено са поръсване с кафе, търкане с лимон, поставяне на чаша с оцет (макар че мен миризмата на оцет ме притеснява много повече), поръсване със сода... Май това са най-честите Simple Smile Ако самия материал мирише дори след много проветрение няма голям шанс. Ако е било от опаковката - има Simple Smile дай му малко време Simple Smile

# 99
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Да не те отчайвам, но ако е от миризливата пластмаса... Няма отмирисване. Веднъж купих мауспад такъв, с гел подложка за китката. Божееее каква смрад!!! Прах го, киснах с какво ли не - тц. Замина в кофата неизползвано. И едни ръкавици за градината от миналата пролет, потопени в какво там се водят, дето дланите и пръстите са като гумирани. Жестока смрад на мърша! Ползвах ги веднъж, че нямах други, а трябваше да окося тревата - имам чувството, че поне два дни след това кожата ми миришеше 🤮 Изпрах ги, в оцет ги киснах - не. Та моят скромен опит показва, че не се измирисват...

# 100
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 713
Вмирисана пластмаса /гума и аз не съм хванала как да отмириша! Имах няколко "любими" кутии за храна, които от ползване се вмирисаха и накрая си отидоха в коша. Не ям мазни или миризливи неща, не готвя зеле, дроб сърма, сарми или риби, т. Е. От самата употреба и съхранение на салати, сандвичи или подобни леки неща за обед на работа пак се вмирисаха любимите ми кутийки.

# 101
  • Мнения: 10 073
Ако миризмата е на някаква химия, не знам дали ще се измирише. Една хубава баня с шампоан или
душ гел, дали няма да го вкара в ред?
Аз имам една табуретка от сгъваемите с капак купена от Кауфланд и миризмата й почти 3 години
се усеща. Обаче няма как да я измия обилно.

# 102
  • Мнения: 2 198
Вместо Фронтлайн съм купувала Пестигон, при мен изчезнаха и паяците.Пръска се по ъглите на тавана, около праговете, по комарниците, пръсках и в ъглите на открита тераса.

# 103
  • София
  • Мнения: 9 599
А с Фронтлайн дали бих могла да прогоня молците? За хлебарки съм го ползвала и е безотказен. Сега с дрешни молци се борим и нищо не помага. В шкафовете налепихме едни кутийки и сякаш ги прогониха навън. Сега летят из целия апартамент.

# 104
  • Мнения: 12 202
Няма да успееш. Той действа контактно. Това е действието на активната съставка Фипронил.

За молците трябва да търсиш източника и да го ликвидираш. Понякога е в кухнята - червен пипер, подправки, някоя панировка, сурова царевица или слънчоглед ... Добре действа Райд за молци, в едни зелени флакони под налягане е. Това и за дрешниците става. Но и там вълнени пуловери или дрехи могат да се превърнат в развъдник, както и някое отдавна забравено вълнено одеяло.

Последна редакция: ср, 18 май 2022, 05:48 от 🧡 Clo 🧡

Общи условия

Активация на акаунт