Хитринки за всякакъв случай - 31

  • 37 812
  • 751
  •   1
Отговори
# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 1 365
С какво мога да изчистя петна от капки Коларгол по чаршаф? Преди два дни спрях употребата им и гледам, че детето си е нацапало чаршафа. Петното не е третирано с нищо.

# 106
  • Мнения: 12 241
Петна от Коларгол, Риванол и Гранофурин не подлежат на махане. Изберете някой препарат за петна и тренирайки преди всяко пране, постепенно ще изсветлеят с времето. Йодасепт пада и без третиране. С качествен перилен препарат.

# 107
  • Мнения: 6 181
Не ми е излизал Коларгол с нищо, просто изсветлява до бледожълто петно и толкова.
Сега и аз да питам как да махна упорито засъхнал латекс от бързосъхнеща материя блуза? 5 пъти пръскам Спот, пера, чопля и не мърда.

# 108
  • Мнения: 330
При сваляне на конците от една операция ме оцапаха с някакво лекарство с тъмно червен кръвен цвят - лекарката ми каза да накапя петното с витамин С преди пране и за мое учудване се махна. Явно е някаква химична реакция, но не пречи да пробвате ако така или иначе шансовете да излезе с друго не са големи.

# 109
  • Мнения: 12 241
Витамин С прави също трудни за махане петна в характерно жълто. В случая няма с какво да взаимодейства, така че по-добре да не го пправи. Проблемът с Коларгол е съдържанието на колоидно сребро в капките, ако не ме лъже паметта.

За старите петна от латекс бих опитала да накисна в бял оцет.

# 110
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Коларгол не съм успявала да почистя... А засъхнал латекс - накисваш във вода дрехата и след час-два разтъркваш или чоплиш капката. Трябва да е поела достатъчно влага. Всички видове латекси поемат вода дори изсъхнали (измивала съм от какво ли не дори водоустойчив латекс - той прави нещо като гланц отгоре, който се матира с груба гъба и нататък попива като обикновен латекс), така че просто търпение трябва. Като поразтъркаш ако не излезе го остави пак да кисне, от препарат смисъл няма.

# 111
  • София
  • Мнения: 8 601
А евентуално с нещо да изчистя грес от бяло полиестерно перде? Имам сапун за петна на Heitmann (онзи с четката), но дали преди това да пръсна с обезмаслител петното, да изплакна и след това с Heitmann-a и в пералнята? Не ми пречи да го съсипя, евтино икейско перде е.

# 112
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Според мен и само напръскано с обезмаслител и изпрано ще излезе.

# 113
  • софия
  • Мнения: 1 216
Здтавейте, ще бъда благодарна, ако ми препоръчате сигурно лепило, с което да, залепя аксесоари за баня. Те са такива, вакуумни, но плочките ми са грапави  не се получава.
Не ме питайте с кой ум ги купих! 
Confused

# 114
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Я снимай едно от нещата да видим вакуумчетата как са закрепени за основната част

# 115
  • София
  • Мнения: 639
Какви двузалепващи се ленти бихте препоръчали. Взех едни от фантастико, каквото и да залепя, всичко пада, дори и като сложа огромно количество.

# 116
  • Мнения: 1 209
Здтавейте, ще бъда благодарна, ако ми препоръчате сигурно лепило, с което да, залепя аксесоари за баня. Те са такива, вакуумни, но плочките ми са грапави  не се получава.
Не ме питайте с кой ум ги купих! 
Confused
Нашите са с черен полиуретан залепени на Wurth.

# 117
  • Мнения: 16 876
Здравейте,

Моля за идеи как да премахна от стената лепило за мигли и рисувано от флумастери.

# 118
  • Мнения: 751
За рисуваното се сещам за магическите гъби.

# 119
  • Мнения: 41 766
За рисуваното се сещам за магическите гъби.

Малко по-горе се писа за тях и за опасностите. И аз много пъти съм писала - не са универсално приложими, защото дефакто вълшебството им е, че са много фин абразив. така махат петното, ама и слоя боя/лак/гланц под него и става матиран облак. Или даже прозира основата.

Общи условия

Активация на акаунт