Не мога да си намеря мъж "като за мен", и тва е.

  • 10 130
  • 246
  •   1
Отговори
# 225
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Само да не се окаже, че важните критерии съвпадат с описанието на ЛГ, а повърхностните са онези, на които ЛГ не отговаря.
Ми не. Когато не отговаря, значи не отговаря. Повърхностни или не, решението е взето, така че и да дълбаем, все тая. В такива случаи не се мисли, а директно "Сметката, моля!". Simple Smile

За това какво е повърхностно и какво не, най-добре могат да ти обяснят хората, които бъркат "качества" с "параметри" на един човек, като ръст, коса, очи и такива подобни, ама не знам къде и дали ще намериш осъзнати такива, защото само те могат да ти обяснят. Останалите просто ще ти кажат, че нямат представа за какво говориш. Grinning

# 226
  • Мнения: 20 222
Критерият е винаги субективен. Нонсенс е да има общ критерий за най-добър партньор / любим. По подразбиране общ такъв би бил повърхностен, защото е унифициран, осреднен.

# 227
  • София
  • Мнения: 12 947
За това какво е повърхностно и какво не, най-добре могат да ти обяснят хората, които бъркат "качества" с "параметри" на един човек, като ръст, коса, очи и такива подобни, ама не знам къде и дали ще намериш осъзнати такива, защото само те могат да ти обяснят. Останалите просто ще ти кажат, че нямат представа за какво говориш. Grinning

Ето ме и мен Relieved

За мен външният вид е важен. Нямам изисквания или критерии за конкретни характеристики в класически смисъл - тоест, не изключвам руси мъже например, но определено по-силно ме привличат високи, тъмнокоси мъже, светлите очи са бонус, и съответно там шансът е естествено по-голям. Държа на физическата форма, просто защото недобрата такава сериозно ми пречи на привличането. Не намирам такива критерии за повърхностни. Тук играят биологични механизми за подбор на добри гени, както и психологични такива за подбор на съвместим партньор. Избирането на здрав, привлекателен партньор, има множество практични и биологични, че дори социални ползи за потомството. Нямам против и мен да ме избират по такива критерии - в крайна сметка, за мен е важно партньорът ми да ме харесва и желае. Проблем е вече, ако това са единствените критерии и ако заради тях се неглижират други важни такива.

# 228
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Не намирам такива критерии за повърхностни.
Така е. Самите критерии не са.

Повърхностно е обикновени дадености на човека, с които е роден, да се представят като качества, особено нещо толкова нетрайно като външния вид, да не говорим, че "добрия" външен вид отвън НЕ е никаква гаранция за такъв и "под капака". Толкова за "гените".
Качествата, които всеки търси, определят списъка с критерии. Повърхностен списък с "качества" - повърхностен списък с критерии. Simple Smile

След като не ги намираш тия неща за повърхностни, значи си далече от осъзнатите...

А за това как било с "биологичните механизми" и другите теоретични постановки, всеки може сам да си направи изводите как е, когато види мъжа до една жена, така че... хайде, нЕма нужда! Simple Smile

Ала-бала на колелца е това с параметрите.
Твое право е да мислиш така. Simple Smile

Последна редакция: чт, 12 май 2022, 10:58 от Phoenix Wright

# 229
  • София
  • Мнения: 12 947
Вътрешните и външните характеристики са си две отделни неща. Едното, бидейки нечия характеристика, не е задължително да влияе на другото, а влиянието може да е в положителна посока, може и да е в отрицателна, и в единия, и в другия случай. Например, един грозен човек може да развие приятен характер за да компенсира, но може и да се озлоби. Един красив, може да е окрилен от красотата си, но може да стане и надменен.

А това дали ще цениш вътрешните характеристики, няма общо с това, дали цениш външните. Балансът е най-добрият вариант, защото и двете неща влияят в една връзка. Секс с човек, който не те привлича и не желаеш, е нещо неприятно и абсурдно. Съжителството с привлекателен човек с лош харакер, също е лош вариант. Децата пък ще наследят гените и ще попият модела на отношенията. Хората подсъзнателно избират партньори, които намират да са с хубави и силни гени, за да може и потомството им да е такова. Модел семейство, в което единият видимо не е привлечен от партньора си, не би дал добър пример за отношения. Разбира се, същото важи и за семейство, където привличане има, но отношението е лошо. Затова, отново опираме до баланса. Изборът, за радост, не е или/или.

# 230
  • София
  • Мнения: 35 311
Красотата колкото и субективна, си е чисто обективен критерий за подбор.
И по-често срещам външно и вътрешно генетично красиви, щото от минзухари неспечелили от генетичната лотария съм видяла и чула какво ли не.

# 231
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Като писах, че
...че"добрия" външен вид отвън НЕ е никаква гаранция за такъв и "под капака". Толкова за "гените"
пак за гени идеше реч, а характера въобще не съм го коментирал. Или по друг начин казано: за ябълка, хубава отвън, НЯМА никаква гаранция, че вътре не е почнала да гние (в буквалния смисъл).
Ама както и да е... Simple Smile

Красотата колкото и субективна, си е чисто обективен критерий за подбор.
То може и да е така, поне персонално със сигурност, но повечето филми в една връзка се случват обикновено когато тя е била, ако не водещ, то сред водещите критерии. Ама най-вероятно е чиста случайност... Grinning

Последна редакция: чт, 12 май 2022, 12:46 от Phoenix Wright

# 232
  • Мнения: 20 222
Разбира се, че няма гаранции за корелация между външност и човешки качества. Пак се опира до субективност. И лична естетика. Моят критерий за красота и добра мъжка външност е много вероятно да не съвпада с този на 99% от жените, тъй като в него ще са включени 77965 неща, които лично мен ме вълнуват. И това е ок. Същото важи и за мъжа. Също смятам, че жените надценяват добрият си външен вид спрямо избора на мъжа. Да, това има значение, но в съвсем съвсем първите контакти. После, ако ще и всички красавици взети заедно да си имплантира в себе си една жена, ако мъжът не сечувства добре с нея, все тая.

Относно корелация външен вид / личностни качества. Винаги съм предпочитала да ме подценяват. Така разбирам много по-бързо и повече що за човек имам насреща си.
Както и обратната ситуация – прекалените ласкатели и свръхсамочувствие също са показателни.

# 233
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Ами и аз търся по генетика най-вече Simple Smile. Ако не го харесвам визуално - забрави. Не държа да е мистър свят, но има разни неща, които са ми важни, а ако ще имаме деца то тогава е още по сложно....тогава и родата трябва да прегледам.

# 234
  • Мнения: X
То може да не е чук и бег, може да си е дългострочен чук с мили очи и преструвки... Въпроса е, че ако ти искаш едно а той друго, колкото и да тои е мил колкото и да ти е комфортно, няма смисъл.  А ако откровено няма химия тогава пък няма смисъл да ставам от дивана.
Да можех да си поръчам един Европеец по интернет....Швед баскетболист  Smile
Можеш. Спермо- донор - шведите са много популярни.

От наблюдения около мен в последните двадесет+ години навън мога да кажа, че мъжете предпочитат млади и необременени от деца от предишни връзки.

Твоите деца са много малки още и не си желана партия за нормалните опознавания- вечери навън, спане до късно уикендите след партита цяла вечер, спонтанни пътувания и въобще свободата да разполагаш с времето си извън работата.

Последна редакция: чт, 12 май 2022, 23:44 от Анонимен

# 235
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Тея с критериите обикновено си стоят сами, е останалите се радват на връзки с всичките положителни и отрицателни неща
Ъм, не. Тия с критериите вземаме най-доброто. Останалото го оставяме на останалите.
Всеки избира най-доброто за себе си, проблема е че много хора (повечето жени), отхвърлят най-доброто мислейки, че има нещо по-добро и в крайна сметка остават нещастни.

# 236
  • Мнения: X
Скрит текст:
Тея с критериите обикновено си стоят сами, е останалите се радват на връзки с всичките положителни и отрицателни неща
Ъм, не. Тия с критериите вземаме най-доброто. Останалото го оставяме на останалите.
Има критерии и критерии. Да вземеш "най-доброто", което се вписва в повърхностни критерии, не е нещо, с което да се похвали човек. Такова хвалене със сигурност не вреди, но със сигурност и не помага. Simple Smile
О, критериите ми са по-добри от критериите ти.

# 237
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
О, критериите ми са по-добри от критериите ти.
Щом казваш... Кой съм аз, че да споря? Grinning

# 238
  • София
  • Мнения: 35 311
Тези, които остават сами се целят в друга лига и смятат, че им се полага. Не.
Обективните критерии за самите себе си са ужасно важни.
Имам годишна спътница моя, която е безупречна във всичко, освен преценката за партньор. Ам, леко, даже повече имагинерно е.
В друга кагегория мижеш да се промъкнеш като безумно млад, после не, не.

# 239
  • Мнения: 15 093
Какво ще рече друга категория обаче?

Общи условия

Активация на акаунт