Отказва адаптирано мляко!Помагайте!

  • 6 194
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 16
S risk da me oplyqt vsi4ki tuk,no probvai s kiselo mlqko,nai-obiknovenno ot magazina 2%,medea ili nqkakvo podobno.Ve4e ne ste tolkova malki.

И аз съм съгласна за киселото мляко. Ние го пием от по-малки даже. Малкия не е пил АМ въобще и не мисля, че е загубил нещо. А по въпроса за кашите ние ядем почти всеки ден и наддава по около 600 гр. на месец, така че явно си зависи от детето дали го "помпят" кашите или не. Ти сама прецени кое е най-добре за бебка.

# 16
  • Мнения: 361
Всички деца имат такъв период, явно им омръзва да се хранят с това мляко постоянно не знам. И моите бяха така и знам, че е много неприятно.  Peace

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И моята дъщеря отказа към шесия месец да пие мляко. Но аз бях захранила рано и тогава минахме само на едно млечно хранене вечер и то беше с голям зор. Добавях бисквита и го давах с лъжица. С лъжицата хапваше повече, биберонът не искаше да го погледне. По-нататък започнах да давам кисело мляко с бисквита. Но тъй като то не е толкова хранително и нищо полезно освен калций няма в него, слагах АМ навсякъде в другите й храни, даже и в киселото мляко. До годинката давах Селия Дивелоп, само на него не се мръщеше.

# 18
  • София
  • Мнения: 15 221
Имай малко търпение. Наистина-много бебета минават през такива периоди.
И в никакъв случай не подкрепям съвета да се бърза с киселото мляко.

# 19
  • Мнения: 2 885
Не бих дала кисело мляко преди годинката, камо ли от магазина.
И сега и сега предпочитам да давам АМ. И ние сме минавали през период на непиене на мляко.
Подкрепям съвета на Блонди за кашите на Нестле. Стефан е ял каша всеки ден,
с оризова каша и го захраних и въобще не може да каже, че сме наддали от нея /даже е много слабичък/.
Един въпрос към мама левскарка за статистиката: Как сте с нощното хранене?

Последна редакция: вт, 28 ное 2006, 13:12 от немирница

# 20
  • Мнения: 6 461
И при моите деца се е случвало да отказват АМ,но това са само периоди.

# 21
  • Мнения: 1 013
Отговарям за статистиката: Отдавна не ядем през нощта, първото ни хранене е към 6ч., но по принцип последното вечерно мляко на беба е към 21.30, тъй като заспива късно.
междувременно да споделя, че вече почти редовно си ядем млякото, явно наистина е период. Е, вярно, че на грамаж не го докарваме до необходимото количество...Иначе да питам за кашите на Нестле,тъй като в Билла има само за над 6м.-дали са тези в едни кутийки като натуралните сокчета-продават се по 2, или има някакви други?/говоря за въпросната течна каша, тъй като млечна на прах купувам на Милупа./

# 22
  • Мнения: 2 885

Пак за статистиката: Само ли се отказа детето от нощното хранене?
Аз лично не съм ползвател на Нестле. Блонди ще ти отговори най-точно.
Много се радвам, че всичко си е в релси вече. Има такива периоди.

# 23
  • Мнения: 1 013
Само се отказа, даже и за сутрешното в 6 не напира много, но ако го забавя, няма да мога да докарам броя ядения за деня до 5, както искам. Имам подозрения, че и зъбките вече ще започнат да ни мъчат, та и това да е до известна степен повод за безапетитие. Дано, тъй като не вървим от най- едрите!

# 24
  • Мнения: 2 885
Само се отказа, даже и за сутрешното в 6 не напира много, но ако го забавя, няма да мога да докарам броя ядения за деня до 5, както искам. Имам подозрения, че и зъбките вече ще започнат да ни мъчат, та и това да е до известна степен повод за безапетитие. Дано, тъй като не вървим от най- едрите!

Спокойно. Наистина може и да са зъби, макар и малко рано.
Моят син е 8 кг на 1 г. и иде все още по 6 пъти на ден /и нощем АМ/ и не качва над 500 грама на месец.
Всичко си е индивидуално, не сравнявай с другите деца. До ген е.

# 25
  • Мнения: 1 013
А той сам ли си иска нощното хранене?

# 26
  • Мнения: 2 885
А той сам ли си иска нощното хранене?

Да, сам иска АМ. Напоследък ни мъчат зъби и пие дори по 2 пъти. Затова те питам за нощното хранене.
От дълго време си събирам инфо за статистиката. Извода ми е, че детето по-рано от годинката отказва въобще прием на АМ /при кърмачетата не се среща/, колкото по-рано се отказва едно дете от нощно хранене /не говоря за деца, които сами са се отказали/ като са им предлагани вода и/или сокове или по друг начин да не пият мляко нощем.

# 27
  • Мнения: 407
Все едно аз съм писала това.
Ще следя темата. Confused

Общи условия

Активация на акаунт