вигантол

  • 3 027
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 663
Аз го държа в кутийката му на шкафа в стаята, където си стоим (тоест на 20-21 градуса, не е в хладилник...)
Дава се или в шишето с млякото или непосредствено преди хранене директно в устичката - витамин Д е мастно разтворим и затова няма голям смисъл да се дава по друг начин и време.

# 31
  • Мнения: 278
Цитат на: Vivi
... Сега, обаче, започнах да давам пак по 1 капка-до март. За после-ще видим какво ще каже лекарката.


Боже, а моето педи ми каза да давам по 5 капки Shocked
След прочетеното не само тук се притесних и имам малки пропуски в даването, сега вече давам по 3 капки.

# 32
  • София
  • Мнения: 299
Цитат на: T o n i
...Дава се или в шишето с млякото или непосредствено преди хранене директно в устичката - витамин Д е мастно разтворим и затова няма голям смисъл да се дава по друг начин и време.


Супер  Grinning Значи не е фатално, че й го давам с млякото. Притеснявам се като повръща да не си заминава и вигантола, ама се успокоявам, че повръща помалко... обикновено  Confused

# 33
  • София
  • Мнения: 6 182
На мен пък ми казаха по 1 капка директно в устата непосредствено преди хранене. Да ама при нас това "директно в устата" е много трудно, защото като я взема тя почва да прави сукателни движения: отваря затваря устата и на мен ми е много трудно да я улуча. Е ние го вземаме само от 2 дни и може още да не съм се ошлайфала, ама днес я омазах по цялата брада с вигантол докато стигне 1 капка до устенцата Embarassed Та ако има някаква техника споделете с начинаещите моля Praynig

# 34
  • София
  • Мнения: 938
Ние понеже сме на смесено хранене та се чудех дали не й превишавам дозата, защото в Аптамила си има витамин Д. Да си призная и аз отвреме на време забравям да го давам... Embarassed

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 5 919
Цитат на: MiaT
.................ако има някаква техника споделете с начинаещите моля Praynig

аз слагам Надежда на леглото, навеждам се над нея и започвам да отварям уста и да казвам доста отчетливо АМ-АМ-АМ и те бебетата имитират, тя започва да ми се смее или и тя да зяпа като мен и така..........

# 36
  • Мнения: 285
Аз давам по две капки сутрин на гладно но веднага след това й давам мляко, трябва ли да изчакам 15 мин, тя е толкова гладна след 8 часа сън, че трудно се удържа...

# 37
  • Мнения: 103
Цитат на: MiaT
На мен пък ми казаха по 1 капка директно в устата непосредствено преди хранене. Да ама при нас това "директно в устата" е много трудно, защото като я взема тя почва да прави сукателни движения: отваря затваря устата и на мен ми е много трудно да я улуча. Е ние го вземаме само от 2 дни и може още да не съм се ошлайфала, ама днес я омазах по цялата брада с вигантол докато стигне 1 капка до устенцата Embarassed Та ако има някаква техника споделете с начинаещите моля Praynig

Непосредствено преди храненето сутрин в лъжичка първо малко мляко и след това 1 капка,за да не остане на лъжичката. И следва голямото папкане после Simple Smile

# 38
  • Мнения: 3 334
на стайна температура в шкаф.

# 39
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Altie
Супер  Grinning Значи не е фатално, че й го давам с млякото. Притеснявам се като повръща да не си заминава и вигантола, ама се успокоявам, че повръща помалко... обикновено  Confused

Не само не е фатално, ами е чудесно Simple Smile А щом връща само по малко не се притеснявай Simple Smile

# 40
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Graciela
Боже, а моето педи ми каза да давам по 5 капки Shocked
След прочетеното не само тук се притесних и имам малки пропуски в даването, сега вече давам по 3 капки.

Аз за пръв път чувам за такава доза  #Crazy страшно много ми изглежда.. обикновено им дават по една или две капки, а ако има съмнения за рахит 3. Ама 5 за пръв път чувам...
аз лично давам по една капка само

# 41
  • Мнения: 3 663
Цитат на: MiaT
На мен пък ми казаха по 1 капка директно в устата непосредствено преди хранене. Да ама при нас това "директно в устата" е много трудно, защото като я взема тя почва да прави сукателни движения: отваря затваря устата и на мен ми е много трудно да я улуча. Е ние го вземаме само от 2 дни и може още да не съм се ошлайфала, ама днес я омазах по цялата брада с вигантол докато стигне 1 капка до устенцата Embarassed Та ако има някаква техника споделете с начинаещите моля Praynig

Хващам смело главицата с една ръка, стискам бузките така че все едно казва буквата О, държа здраво и капвам една капка Simple Smile
Просто трябва да и държиш главата добре, тя колкото повече расте повече ще започва да шава Simple Smile
Другото е както Яна казва, обаче мисля, че бебето ти е още малко за тоя трик... след време като започне да се заглежда и имитира и така става Simple Smile

# 42
  • Мнения: 4 187
Цитат на: Павлина
Той си е в тъмен флакон, държа го в кутийката му на шкафа, за да не го забравям сутрин.



И аз така! Освен че е в ткъмен флакон аз го държа и в картонената опаковка така че му е тъмно! За хладилник сега чевам!

# 43
  • Мнения: 772
не смея направо от шишето, защото се страхувам, че се изтекат повече (ние сме на 1 капка), първо изцеждах 3-4 капки кърма и в тях вигантола, в лъжичка, но взе да ме мързи и започнах да го сипвам заедно със Саб симплекс-а, дано не правя нещо недопустимо? преди второто хранене - т.е. 10-11 ч.
Питах кво да правим, ако забележа, че е повърнат? Педито отговори - по-добре съответния ден да има пропуск, отколкото да дам втора капка, но това наистина е според детето.

# 44
  • Мнения: 1 517
А знаете ли защо се дава сутрин на гладно? Напоследък аз, ако не забравя да го дам  Embarassed , го давам в обедното пюре. Дали греша?

Общи условия

Активация на акаунт