Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 70

  • 27 172
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 588
Момичета и тук пусна изследванията на мъжа ми,на 50 г. Виждам,че сте коментирали  инсулин и КЗ по- горе . Какво мислите?


НОМА  3,34     <2,5- норма;   2,5-5- рискова ИР;   >5- високаИР
Insulin ( Серумен Инсулин )14.31mU/L         2.60 - 25.00
Глюкоза ( Glucose )5.25mmol/L        3.60 - 6.10
Холестерол - HDL ( Cholesterol - HDL)↓1.26mmol/L       над 1.45
Холестерол - LDL (Cholesterol - LDL) - direct↑3.45mmol/L            До 3.00
Триглицериди ( Tryglycerides)1.70mmol/L              до 1.70
АсАТ ( GOT, ASAT )16.10U/L             До 40.00
АлАТ ( GPT, ALAT )15.30U/L             До 41.00

# 31
  • Мнения: 5 853
Има Инсулинова резистентност, за жалост. Липидният профил също не е добър.

Има ли излишни килограми, как се храни, спортува ли? Години?

# 32
  • Мнения: 1 588
Има Инсулинова резистентност, за жалост. Липидният профил също не е добър.

Има ли излишни килограми, как се храни, спортува ли? Години?

Мъж,50 г. Висок 1,85,тегло 77кг. Не спортува. За последните 2 г. качи около 2-3  кг.,но ги  натрупа на корема само.

# 33
  • Мнения: 5 853
Може би не се храни правилно. Трябва да ограничи въглехидратите и да започне някакъв спорт.

# 34
  • Мнения: X
Без да се считам за запозната, точно трупането по ханша (първоначално) издава ИР. Трупат се мазнини по вътрешните органи. По моите източници, дават обратимост на ИР с нисковъглехидратен режим - никаква захар, алкохол, без хляб, тестени, сладкиши, картофи, скорбяла. Месо, яйца, кафяв ориз, натурален шоколад много малко, листни зеленчуци и плодове. И движение. И също, естествени храни, т.е минимално технологична обработка - екстра върджин (студено пресоване), да няма безглутенови нискомаслени и тн химично обработени измислици - whole food. Стевията е добър подсладител, всички други даже и кокосова захар, кленов или царевичен сироп вдигат инсулина, а диабетичните подсладители са чиста отрова. Това и аз почнах вече и покрай стомаха тези дни съблюдавам.

# 35
  • Мнения: 1 910
bibi_bibi, според мен ендокринолога е прав и трябва да почнеш ниска доза хормон. Иначе ще пиеш бетаблокера до дупка и той нежте лекува, само замазва положението... Ако с хормона си ОК и се нормализират нещата, е по - добрият вариант.... Между другото, защо пишеш и в темата за Паническо разстройство? Нима очалваш психически нестабилни йора, които са на една камара антидепресанти да ти дадат адекватен съвет?

# 36
  • Мнения: X
Знам, че има много такива теми и ми е неудобно, че ще питам и тук- кардиолог от когото сте доволни?
В последно време ми се случва пулса да се редува от много бавен и много бърз, понякога усещам едно като трептене. Разбирам, че може да е някой нерв или нещо да съм се разтревожила покрай сесията, но нека го потвърди специалист.
Гр. София
Послепис: мислех, че пиша в друга група за което се извинявам.

Последна редакция: сб, 14 май 2022, 18:17 от Анонимен

# 37
  • Мнения: 27 467
Правила ли си изследвания за дефицити на витамини, анемия, отделно инсулин и кр.захар изследвани ли са?

Да , правела съм и всичко е наред . Само витамин Д е малко нисък . Магнезият и калцият са си ок
Витамин Б12 не съм съм го изследвала .
За повечето, да не кажа за всички от изследваните, не е ок просто да са в референтните граници, има голя о значение къде точно в референтните стойности се намират. Кръвното как е?
И аз мисля, че хормон за ЩЗ е за предпочитане пред бетаблокер.
Забравен профил, натрупване на мазнини около корема е типично за ИР, не около ханша. 🙂 Статията не вдига КЗ, но има информация, че влияе на инсулина и го държи по-дълго време висок. Т.е. аз избягвам стевия, не подслаждам или подслаждам с тъмен шоколад, евентуално (много рядко) с малко кафява захар или някой плод. Казвам кафява захар, защото бяла не се купува вкъщи, отровно сладка ни е; не че кафявата захар я считам чак за полезна...🙂

# 38
  • Мнения: X
Така е, права си Simple Smile грешно се изразих; аз все пак не съм с ИР, но предпочитам стевия.

# 39
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Правила ли си изследвания за дефицити на витамини, анемия, отделно инсулин и кр.захар изследвани ли са?

Да , правела съм и всичко е наред . Само витамин Д е малко нисък . Магнезият и калцият са си ок
Витамин Б12 не съм съм го изследвала .
Как са желязото и жск? Освен б12 изследвай натрий и калий. Казваш за тсх, но как са фт4 и фт3? Започни да правиш много разходки сред природата.

# 40
  • Мнения: 7 183
Понеже и друг път съм срещала подобни мнения - не мога да разбера този страх и нежелание да се приема хормон, при условие, че има оплаквания. Значи сте съгласни да пиете бета блокери, лекарства за високо кръвно и т.н., обаче не искате да пиете хормон, от който явно тялото ви има нужда. Ами не мога да го разбера.

# 41
  • Мнения: 909
Кръвното ми е добре 100/60 , 110/70

Последният път ТСХ беше 3,736 , което не е много високо,  ft4 0.740 , ft3 2,690
Витамин д- 33 , магнезий - 0,72 , калций 2,38
Глюкоза 3,99 . Общ холестерол 4,66
Кръвните изследвания са ми ок
Б12 и желязо ще изследвам тази седмица

Писах в групата за Паническо разстройство за съвет,  понеже знам , че там доста хора имат опит с бета блокерите , търся мнения навсякъде откъде може да  идва този висок пулс

# 42
  • Мнения: 27 467
А какъв е инсулинът на гладно при глюкоза 3,99?

# 43
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Кръвното ми е добре 100/60 , 110/70

Последният път ТСХ беше 3,736 , което не е много високо,  ft4 0.740 , ft3 2,690
Витамин д- 33 , магнезий - 0,72 , калций 2,38
Глюкоза 3,99 . Общ холестерол 4,66
Кръвните изследвания са ми ок
Б12 и желязо ще изследвам тази седмица

Писах в групата за Паническо разстройство за съвет,  понеже знам , че там доста хора имат опит с бета блокерите , търся мнения навсякъде откъде може да  идва този висок пулс
Референтните на фт4 и фт3 какви са, но и глюкозата е нисичка, под 4 не трябва да пада (дори под 4.3), по принцип и при вирусна инфекция също е възможно, всъщност от колко време имаш този проблем?

# 44
  • Мнения: 909
Октомври прекарах ковид и от тогава ми се появи това сърцебиене ... личната каза да отида на ендокринолог , но отказах да пия хормона , защото си мисля,  че този висок пулс не идва от щитовидната .. Чаках да мине , но не минаваше и декември бях на кардиолог , защото се притесних , че сърцето може да не ми е добре.  Но всичко там си е ок . Той ми каза , че такъв пулс е опасен и веднага почнах бета блокера . Пия го през ден само 1/4 , което е най - малката доза и така ми е ок . Почна ли да го пия през 2 дни веднага пак скача пулса . Няма отърване.  Дали е пост ковид ? Толкова дълго време   възможно ли е  ?

ft4 - 0.740 при референтни 0.700 - 1.480
ft3 - 2.690 при референтни 1.580 - 3.910

Инсулина не знам колко беше точно.. не го намирам изследването . Но помня , че беше ок
Пак ще го изследвам щом се налага

Общи условия

Активация на акаунт