Раждане с дула - възможности

  • 1 560
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 147
Дулата е и акушерка, поне са обучени.
Ама акушерката рядко е дула т.е. не обръща внимание на психологическите потребности на родилката и не възприема този велик процес Раждане като такъв.

Дула не значи задължително акушерка, както и обратното. Акушерката е медицинско лице, което познава родилния процес и дава чисто медицински съвети. Докато дулата е по-скоро приятелка, която е до вас да ви мотивира и да ви окаже предимно психологическа помощ.

А конкретно за Олга - тя е дула, която завърши за акушерка и в момента е повече второто.

# 16
  • Мнения: 2 511
А има и дула която би се наела за домашно раждане. Е тук вече за мен е великото Simple Smile

Велико и незаконно Grinning

# 17
  • Мнения: 8 977
защо да е незаконно?

# 18
  • Мнения: 30
Домашното раждане е незаконно в Бг. Дулата не е медицинско лице и не знае как да реагира при спешна ситуация.

# 19
  • Мнения: X
Нищо че момичето пита КЪДЕ в София и има ли други частни клиники.  Важното е по темата да се включат гневни по темата с "извънземието" майчета. Ама как тъй някой ще иска нещо по-различно от това, което смятаме, че трябва да се полага по "природен закон" на раждащия добитък.

# 20
  • Мнения: 6 790
Ковид пандемията вече е отменена, изберете си болница за раждане, дулата да ви е придружител. Раждането не е само за вас, а и за едно здраво бебе в безопасна среда.
Имах една сравнително лека бременност, раждането вървеше чудесно когато точно за секунда всичко се преобърна. Само бързата реакция на лекарката ми спаси абсолютно доносеното и здраво бебе. А иначе всичко беше по мед и масло, говорихме си, за мен второ раждане, аз спокойна и изведнъж всичко това се изпари. Интересувайте се от неонатологията и възможността за реакция при проблем. Ей това е най най важното. Леко раждане.

# 21
  • Мнения: X
Ковид пандемията вече е отменена, изберете си болница за раждане, дулата да ви е придружител. Раждането не е само за вас, а и за едно здраво бебе в безопасна среда.
Имах една сравнително лека бременност, раждането вървеше чудесно когато точно за секунда всичко се преобърна. Само бързата реакция на лекарката ми спаси абсолютно доносеното и здраво бебе. А иначе всичко беше по мед и масло, говорихме си, за мен второ раждане, аз спокойна и изведнъж всичко това се изпари. Интересувайте се от неонатологията и възможността за реакция при проблем. Ей това е най най важното. Леко раждане.

В коя болница родихте?

# 22
  • Мнения: 8 977
В Англия раждат и в къщи. Е, ако нещо стане, дулата е подотвена да закара по най-бързия начин до боницата. Но ако всичко е нормално бебето ще се роди в къщи, във ваната, ще го посрещнат с любов вместо с процедурата за новородени под неонова лампа.

# 23
  • Мнения: 6 790
Ковид пандемията вече е отменена, изберете си болница за раждане, дулата да ви е придружител. Раждането не е само за вас, а и за едно здраво бебе в безопасна среда.
Имах една сравнително лека бременност, раждането вървеше чудесно когато точно за секунда всичко се преобърна. Само бързата реакция на лекарката ми спаси абсолютно доносеното и здраво бебе. А иначе всичко беше по мед и масло, говорихме си, за мен второ раждане, аз спокойна и изведнъж всичко това се изпари. Интересувайте се от неонатологията и възможността за реакция при проблем. Ей това е най най важното. Леко раждане.

В коя болница родихте?
В Майчин дом - Варна.

# 24
  • Мнения: 2 956
Мира от "Рошаво" също е дула, за други не знам. Аз не ползвах, но раждах със Зебрите, второ раждане. Не взеха (и по принцип не вземат) веднага бебето, поисках отложено клампиране на пъпната връв, не е имало проблеми. Лекар присъства на раждането през цялото време, за щастие не ми се наложи да се намеси освен за преглед и зашиване след самото раждане. Не ползвате ваната, ако не искате, правят Ви се тонове периодично и преди да влезете във ваната за оценка на състоянието и становище дали е безопасно. Чувала съм добри отзиви и за "Токуда", но нямам впечатления от първо лице. Проблемът на повечето частни болници (като изключим май "Токуда" по спомен) е ниското ниво на неонатология, ако това Ви е приоритет, то вероятно ще трябва да направите някои компромиси.

Общи условия

Активация на акаунт