Имена на герои

  • 1 653
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Не съм сигурен как се ползва този сайт, но все пак ще пробвам...
С един мой приятел пишем история(фентъзи) и все не можем да намерим име за един от главните герои.
Пиша в тази група, защото според мен тези пристрастени към книгите най-добре биха помогнали.

РЕДАКЦИЯ: Споменах, че героят често отсъства от училище, за да намекна, че останалите герои не го познават добре. И за да кажа, че е млад.

Героят има черна коса и черни очи. Мистериозен е и не говори много, но е мил и лоялен приятел.
Отива на училище късно и се прибира рано. Когато го питат защо, той просто казва, че е болен.
Не излиза със съучениците си и не са го виждали извън училище. Не знаят къде живее.
Често отсъства, но има най-добър успех от всички.

Мисля, че това стига, но ако някой има въпроси - ще отговорим.

Надяваме се да помогнете! Ще игнорираме неготивни коментари. Relaxed

Последна редакция: нд, 15 май 2022, 20:07 от Nico Uggi 718925

# 1
  • Мнения: 12 124
Подскажи за имената на останалите герои. И къде е фентъзито в ходенето на училище?

# 2
  • Мнения: 7
Подскажи за имената на останалите герои. И къде е фентъзито в ходенето на училище?
Хаха, героят просто е дете, затова споменах, че ходи на училище... И че по-скоро отсъства често.

Да подскажа за имената на останалите герои...
Имаме героиня, която се казва Хризанти, името й значи "златно цвете". В началото тя е омагьосана от огърлица, която я кара да върши зли дела, но по-късно се разкрива, че е мил човек... „Цвете“ би трябвало да загатва за истинската й същност.
Също има златна светеща коса. Grinning

Последна редакция: нд, 15 май 2022, 20:04 от Nico Uggi 718925

# 3
  • Мнения: 12 124
Тогава Абанос. Особено, ако освен черната коса и черни очи има и смугла кожа.

# 4
  • Мнения: 7
Тогава Абанос. Особено, ако освен черната коса и черни очи има и смугла кожа.
Благодаря!! Relaxed

# 5
  • Мнения: 5 139
Демиан. Не знам защо, но докато четях описанието си представях герой с Д.
Друга опция... Ама това вече зависи от историята... Може да е името на някой древногръцки или северен бог (ама по-непопулярен), може източен, ирландски, индиански. Обожавам книги, които ме карат да правя проучване за корен на думи, за личности, за божества Simple Smile

Последна редакция: нд, 15 май 2022, 21:35 от Inferiya

# 6
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Може би някакво гръцко име,след като героинята е Хризанти...
Например Янис.
Или от старогръцката митология-аз харесвам Хектор,Ахил,Арес
Скандинавската митология-Тор,Один


# 7
  • Мнения: 1 299
А какви имена търсите, измислени или такива от реала? Иначе ето няколко предложения от мен:

Алден - значи 'стар, мъдър приятел'
Адриан/Ейдриън
Кадмос - 'от изток' или "превъзхождащ/изпъкващ"
Анаксимандър - 'господар'

Последна редакция: пн, 16 май 2022, 09:09 от Tessaria

# 8
  • Мнения: 187
Като за начало бих ви посъветвала да си смените името във форума, ако сте регистриран с фейсбук или друг личен профил.
Хрумват ми няколко имена, въпреки че нямам представа в какъв свят се развива действието и какъв всъщност е главния герой - Еребус/Erebus (което буквално означава “тъмнина”), Samael и Fionn/Finn (герой в ирландската митология). Успех! Simple Smile)

# 9
  • Мнения: 12 124
Твоето екранно име може лесно да си промениш от профил, но в пълната версия на форума.

Последна редакция: нд, 15 май 2022, 22:50 от 🧡 Clo 🧡

# 10
  • Мнения: 55
Поправете ме, ако греша, но нямаше ли в Хари Потър една огърлица, която ги караше да вършат лоши неща ? Май беше в 3тата или 4тата част.

# 11
  • Мнения: 1 299
В 6тата книга беше, Драко Малфой я беше дал на едно момиче.

# 12
  • Мнения: 5 139
Geri, поправям те веднага Grinning Авторе, сори за спама, ама съм нърд, не мога да се сдържа Joy Хора, които имат намерение да четат книгата да не отварят спойлера.
Скрит текст:
Огърлицата не кара никого да върши лоши неща. Тя убива при допир с кожата. Ако е минимален, както описания случай в книгата, може да докара само сериозна, но обратима, травма. И Малфой не я дава на Кейти, а на Мадам Розмерта, която вече я дава на Кейти.

Има и още един медальон в 7ма книга, който прави носителите си сприхави и проклети, но само защото е хоркрукс и съдържа част от душата на Волди. Същото правят и другите хоркукси (макар че как Джини не беше станала сприхава и проклета във втора книга ми убягва...)

# 13
  • Мнения: 1 299
Ааа, права си, той ги беше омагьосал, за да предадат огърлицата Simple Smile

# 14
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Може и имена от българската история
Ирник,Севар,Сабин,Алцек

Общи условия

Активация на акаунт