Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 52

  • 32 557
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 052
Тази сутрин на гладно, 10на минути след ставане кз. 4.6, 1 час след закуска  ( 2 яйца с масло, маруля, маслини , авокадо малко , 1 2 парченца домашен бабек и кафе , което още си пия) е 4.9 ... ще меря пак на втори час

Да питам пак за иглите - на всяко убождане ли ги сменяте или карате по дълго време с една игла..само аз ще го ползвам глюкомера..

Няма много смисъл да мериш на 2 час, идеална е и няма да е много по-различна.

Не сменям иглите. Изхабила съм кутийка и нещо лентички с една игла.

# 16
  • Мнения: 31 793
Благодаря за темата, Елора!
Моя фаст се провали с гръм и трясък, не издържах и вечерта към 9,30 хапнах малко сурови ядки. Знам, че не са препоръчителни, но не ми се правеха салати по това време. Още са ми трудни фастовете, но няма да се отказвам.

Предателка Joy
Ама тия номера и аз съм ги правила в началото. И със сурови ядки като теб. Беше 9 часа и бръмбарите в главата ми бяха шумни.
И после като се замисля, това не беше хапване от глад.
Навика е дълбоко вкоренен и може да те накара да си мислиш, че си гладен.
В началото е трудно, знам.
После свикваш.
Като за начало си определи един ден в седмицата да си на вечерен фаст.
В един момент ще видиш, че е лесно и ще ти стане естествено.

# 17
  • Мнения: 368
sladko, а винаги ли си миеш ръцете като бодеш? Като съм навън и няма как да ги мия, пък пипам какво ли не и се притеснявам..дали спирт или дезинфектнат кърпички ще свършат работа

# 18
  • Мнения: 1 052
Честно казано не се мия винаги, но меря само вкъщи.
То е миниатюрно убождане и не мисля, че може да стане нещо.

# 19
  • Мнения: 945
Идеята на миенето е, че когато ръцете са мръсни, капката може да се замърси и резултата да е грешен.

# 20
  • Мнения: 18 542
Тази сутрин на гладно, 10на минути след ставане кз. 4.6, 1 час след закуска  ( 2 яйца с масло, маруля, маслини , авокадо малко , 1 2 парченца домашен бабек и кафе , което още си пия) е 4.9 ... ще меря пак на втори час

Да питам пак за иглите - на всяко убождане ли ги сменяте или карате по дълго време с една игла..само аз ще го ползвам глюкомера..
Аз ползвам една игла дълго време. Ако ти се инфектират ранички лесно, може би е добре да сменяш по-често, ама чак пък на всяко боцкане за мен е прекалено. Иначе това е препоръката - смяна на всяко боцкане.

# 21
  • Мнения: 368
И аз така прецених, на мен в кутийката ми имаше 5 игли , вече съм ползвала 3..че първите пъти не знаех и ги сменях..пък не да и евтини тези ланцети никак

# 22
  • Мнения: 945
Игличките са доста по-евтини от лентичките, но и аз не сменям всеки път.

# 23
  • Мнения: 31 793
https://www.youtube.com/watch?v=5Jpc49eFvX4

И това ще го сложа под важния клип.

# 24
  • Мнения: 14 966
По- добре недей.
Тя темата е достатъчно информативна, да не влизаме в идеологията

# 25
  • Мнения: 368
Връщам се пак да рапортувам за кз..реших да си направа експеримент и се бода цял ден като луда..то нали ми е ново..
Та подред..преди обяд се боднах - 3.9..преди това поне 6 часа не бях яла нищо,нито пила нищо  и стоян на страшна жега..може затова? След обяда на първ час - 5.2, на втори  4.8
След вечеря малко се улях - на 15та минута бешд 5.2 и на първи час за експеримента мерих 4 пъти последояателно на различни пръсти.. рдзултата: първият път 5.2, после 5.4, после 5.6 и посше пак 5.6... въпроса ми е сега на какво да варвам..

# 26
  • Мнения: 33 406
При мен слава Богу глада изчезна. Бях се притеснила вече да не е скокнал инсулина.
Но ще се изследвам по-натам.

# 27
  • Мнения: 945
Аз пък за първи път в живота си се наядох с тиквички с кисело мляко. Преди търсех хляб, или поне месо, за да мога да се заситя и много трудно ставаше, след изяждане на още куп неща, а този път се получи. 🙂.

# 28
  • Мнения: 12 892
Много я обичам тая комбинация, но не съм правила с години точно нея, че тиквичките ги обичам пържени... по класическия начин, с брашно. Не че и запечени на скара или на сух тиган не са вкусни, ама просто не е същото.
И се получава много смешно - като дойде сезонът на тиквичките, всичко живо пържи и яде на поразия, а пък аз от цялата работа наблягам на чесново кисело мляко (или заквасена сметана) с копър, просто го комбинирам с други неща Grinning То всъщност от комбинацията с тиквичките може и двете да ми харесват, но май тиквичките по-малко...
Виж за кюфтета от тиквички бива да намеря някаква рецепта адаптирана като за нас, много обичам. За това вече бих се прежалила да постоя над тигана. А после ще преям, от сега ви го казвам Grinning

# 29
  • Мнения: 31 793
Аз пък за първи път в живота си се наядох с тиквички с кисело мляко. Преди търсех хляб, или поне месо, за да мога да се заситя и много трудно ставаше, след изяждане на още куп неща, а този път се получи. 🙂.

Тиквички с кисело мляко и пиле със зеле ми беше най-трудно да не посегна към хляба, че много върви.
И всъщност пак си се наяждам и без хляб. Просто навик.
В началото докато свикна не правех такива неща.
Сега като ги ям не се сещам за хляб въобще.

Нати, тиквички си правя на фурна и стават страхотни.
Значи нарязваш на кръгове тиквички и патлаждани. Слагаш ги в тавата. Поръсваш с един тон копър и черен пипер. Черния пипер да не е един тон де, за копъра говоря. Сол също.
Слагаш мазнина - зехтин или там каквото ползваш. Объркваш с ръце много добре.
Вода слагам но едно 100-150 грама. Но не заливам тиквичките. Това е хватката. Водата я слагам отстрани на тавата да не измие тиквичките. Е, една може да замие.
И печеш. После си правя отделно млякото с чесън и като е готово - заливам тавата.

Общи условия

Активация на акаунт