Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 52

  • 32 418
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 941
Много ги обичам и тях, пробвах един път с бадемово брашно...емии, не беше така вкусно, сигурно има по-добра алтернатива. Иначе тиквичките ми бяха без брашно.

# 31
  • Мнения: 12 665
Елора, правила съм на фурна много пъти, просто е различно нещо а не че не е хубаво. Е, без патладжаните че тях ги обичам колкото и чушките - никак Grinning
На фурна тиквичките ако ги правя предимно са ми на запеканка - на кубчета или на филийки там както дойде, овкусени в тавата и във фурната и като са готови, мятам заливка от яйца и сирене, евентуално може и кисело мляко. Но "голи" на фурна не ме радват, много постни ми стоят.

# 32
  • Мнения: 33 392
Веднага давам рецепта, която направих аз за кюфтета от тиквички.
Тиквичка и половина (от по-големите) сложих аз, рендосах, изцедих много добре с ръце. След това добавих 100 гр моцарела, половин крема сирене, малко нормално сирене, 2 яйца, 2 лъжици кокосово брашно и 2 бадемово. И чесън 2 3 скилидки. Цялото го обърках и сложих кюфтетата върху хартия във фурната. Много хубави ми станаха. Мисля, че около 10 кюфтета ми станаха.
Иначе в air fryer ги пека тиквичките.

Патладжаните ги обичам на лодки пълнени с кайма, отгоре домат и кашкавал и във фурната. В каймата слагам издълбаното от патладжана. Уникални стават.

Последна редакция: вт, 17 май 2022, 23:55 от Hurricane~

# 33
  • Мнения: 12 665
Добре де, това кокосово брашно хич ли не се усеща? Всичко ми мирише на него, дори и малко да сложа...

# 34
  • Мнения: 1 429
Здравейте. Имам следното питане: Като хапнете нещо и след това пиете вода, подуване и тежест в корема имате ли?? Аз като правя фаст 18-20ч пия по 1,5 л вода. После ям и пия още толкова вода, но пък корема ми се подува и изпитвам тежест огромна. Хапвам две яйца със зеленчук примерно за обяд.

# 35
  • Мнения: 31 646
Такава глупост не съм правила.
Пия много вода ако ям кисело зеле, но това е рядко зимата.
Аз пия вода 2-2,5 през целия ден разпределена. Няма как след ядене да се натъпча с литър и половина вода.
Защо ми е да си товаря организма така.

# 36
  • Мнения: 909
На мен пиенето на вода ми е най - трудно от всичко друго . Цялата се подувам,  корема ми се напълва и ми е тежко . 2 л. едвам успявам да изпия . Имало е дни в които съм карала без вода ... просто не мога така да се наливам

# 37
  • Мнения: 33 392
Добре де, това кокосово брашно хич ли не се усеща? Всичко ми мирише на него, дори и малко да сложа...
ми аз не го усетих. Ако беше повече сигурно щях, но както казах 2 супени лъжици. А и то сигурно зависи какво е. Моето е финно, не от едрото. А може и да съм му свикнала с вкуса и вече да не ми прави впечатление.

И на мен ми е тегаво с водата... Трудно мога да изпия 2 литра. Просто не ми се пие толкова.

Последна редакция: ср, 18 май 2022, 08:08 от Hurricane~

# 38
  • Мнения: 581
Аз се обърках . В какви граници трябва да бъде КЗ и инсулина сутрин на гладно? И колко е допустимо да се качи след хранене ( но да е в нормата)?
При мъжа ми КЗ е 5,25    (3.60-6.10)     и инсулин 14,31   ( 2.60-25.00). И аз търся глюкомер,не знам какъв.
Всичко е ново за мен,мъжа ми се хили и не осъзнава какво става,личната казва,че всичко е наред.....Чета,но има много писано и не смогвам да прочета и асимилирам всичко.

А кисело мляко с чия може или не може?
Мъжете много често подценяват жестоко проблема....инсулина на ТМ никак не е нисък, пусни му клипчето което Елора качи за инсулина..........започни да четеш.....има мнооооого за четене, аз не съм спирала от 6 месеца, и съм още в началото.....нещата са много сложни и си иска индивидуален подхох.....но ако не си промени начина на живот нещата само ще се влошават с времето.....

Аз да кажа кисело мляко не близвам........прекалено много ми скача КЗ от него, знам че има нишесте в него, макар и да нямам доказателства, но глюкомера си го показва.....стигала ми е КЗдо 8.2/но това беше отдавна, още не си бях овладяла кЗ като цяло/...но пък на малката щерка, която е с ИР правя понякога кисело мляко с чия , ягоди и лешников тахан......няма как да я храня само с месо и салата, а и тя е подрастващ организъм,,,,най-добре би било да си кваси човек кис.мляко в домашни условия мисля..

Някой беше писал/извинявам се не мога да запомня всички никнейм-ове/ за подуване на стомаха и тежест.....това няма как да е от водата според мен, защото и аз пия доста вода, подуването и тежеста показват проблем с червата...там трябва да се търси проблема.

Колкото до миенето на ръцете преди боцкане, никога не бих си помислила да го направя......ако съм на вън и нямам възможност да се измия с топла вода и сапун-не бих си проверявала КЗ......това ми е основно правило..мия ръцете с топла вода и сапун-и тогава боцкам.....игличките не сменям изобщо.......вече месеци на ред карам с 1 игла, мисля че само 2 пъти съм я сменяла за 7 месеца от както имам глюкомер, но само аз си ползвам глюкомера.

# 39
  • Мнения: 18 542
Връщам се пак да рапортувам за кз..реших да си направа експеримент и се бода цял ден като луда..то нали ми е ново..
Та подред..преди обяд се боднах - 3.9..преди това поне 6 часа не бях яла нищо,нито пила нищо  и стоян на страшна жега..може затова? След обяда на първ час - 5.2, на втори  4.8
След вечеря малко се улях - на 15та минута бешд 5.2 и на първи час за експеримента мерих 4 пъти последояателно на различни пръсти.. рдзултата: първият път 5.2, после 5.4, после 5.6 и посше пак 5.6... въпроса ми е сега на какво да варвам..
Какво по-точно питаш? КЗ се мени поради ред причини. Може от храна, а може от това, че черният ти дроб я произвежда, според нужното на тялото в даден момент. Всичките ти измервания са си съвсем възможни.

Вода пия когато съм жадна. Насила не се наливам. Обикновено ожаднявам след хранене и когато съм консумирала повече сол. Със сигурност не пия 2л само вода. С кафетата и храната може би ми се събират към литър и половина, но водата е от всякаквш източници. Не го разбирам насилственото наливане, защото някой така твърди, че е правилно.

Последна редакция: ср, 18 май 2022, 09:24 от Миоки

# 40
  • Мнения: 368
След вечеря малко се улях - на 15та минута бешд 5.2 и на първи час за експеримента мерих 4 пъти последояателно на различни пръсти.. рдзултата: първият път 5.2, после 5.4, после 5.6 и посше пак 5.6... въпроса ми е сега на какво да варвам..
Какво по-точно питаш? КЗ се мени поради ред причини. Може от храна, а може от това, че черният ти дроб я произвежда, според нужното на тялото в даден момент. Всичките ти измервания са си съвсем възможни.
Ставаше въпрос за последните четири стойности от поста - те бяха измерени последователно / един след друг пъти/ но на различни пръсти. Зачудих се дали дава различни стойности заради различните пръсти и в крайна сметка - коя е да считам за вярна

# 41
  • Мнения: 12 665
Вода ако пия веднага след хранене, много ясно че ще ми стане тежко... камо ли ако е по-съществено количество. Ама пък не ми хрумва да направя такова нещо, то и хич не е добре за храносмилането.
Че аз се храня 2 пъти на ден, на едно хранене ми е половината или малко повече от всичката храна за деня. Ако се напия и с вода, не си представям какво ще ми е Grinning Гледам да мине някакво време.
Иначе и аз се усещам че на работа не пия достатъчно вода и това не ми харесва. И аз не мога да кажа защо така, но просто не търся вода там докато не се усетя вече доста жадна. Поне свикнах да нося със себе си малка бутилка с вода навън откак се стопли времето, че до скоро и това не правех.

happy_mama, 14 и кусур инсулин на гладно хич не е малко. Тя и моята ЛЛ твърдеше че е добре щом е в референтните граници но ей ме на в тая тема вече няколко години. Плюс наднормено тегло и още куп типични за ИР неща. Тя не е специалист, не я виня но и не я послушах точно за това.
Граница до 24-25 на гладно е не малоумна ами не знам каква дума да кажа... Ако на гладно е 20 и повече, този човек е вече много болен, твърде висок инсулин прави не по-малко поразии от твърде много глюкоза в кръвта.

# 42
  • Мнения: 581
КОкикс, КЗ никога не е еднаква, стойностите се менят постоянно .....

Ето едно видео за новите в темата......https://www.youtube.com/watch?v=U9E9XZMTKBY

# 43
  • Мнения: 18 542
След вечеря малко се улях - на 15та минута бешд 5.2 и на първи час за експеримента мерих 4 пъти последояателно на различни пръсти.. рдзултата: първият път 5.2, после 5.4, после 5.6 и посше пак 5.6... въпроса ми е сега на какво да варвам..
Какво по-точно питаш? КЗ се мени поради ред причини. Може от храна, а може от това, че черният ти дроб я произвежда, според нужното на тялото в даден момент. Всичките ти измервания са си съвсем възможни.
Ставаше въпрос за последните четири стойности от поста - те бяха измерени последователно / един след друг пъти/ но на различни пръсти. Зачудих се дали дава различни стойности заради различните пръсти и в крайна сметка - коя е да считам за вярна
Аха, ами не знам честно. По-скоро гледай какви са тенденциите, отколкото конкретните цифри и няма нужда да бодеш всички пръсти. Сега като си го направила, вземи средно-аритметичната стойност и продължавай нататък Simple Smile

Пиенето на голямо количество вода, непосредствено след хранене, може да разреди стомашните сокове и да затрудни храносмилането, особено ако човек има проблем в тази област, за това и чувството на тежест.

# 44
  • Мнения: 289
Аз пия доста вода, най-вече защото навсякъде ходя с бутилка за вода (многократна) и като ми се мотляви около мен се сещам по-често да пия. За Коледа ми подариха и такава с филтър, което още повече улеснява нещата, понякога си я нося и празна в чантата и пълня от някъде като ми се допие. Но хич не обичам да пия по време и след хранене (което прави пиенето на хапчета по време на хранене доста досадно). Иначе за подуването може да помогне 2-3 глътки сок от алое след хранене.

Давам и аз една рецепта за руло от тиквички, прясно изпробвана:
две средни тиквички, две яйца, парче кашкавал, подправки на вкус
Настъргвам, осолявам и прецеждам добре тиквичките. Омесвам хубаво с останалите съставки (кашкавала настъргвам на ситно ренде). Разстилам в тавичка и пека на 180 градуса. Ливнах малко зехтин отгоре, ама това не е задължително. Хем бяха добре изстискани тиквичките, но пак си пуснаха доста водичка, пекох докато не се изпари с включен вентилатор. Като изстина намазах със смес от крема сирене, майонеза, копър и чесън и завих на руло.

Друга рецепта с тиквички, която съм си записала, но не съм тествала още е да се овалкат в наситнен пармезан+яйце и после се пекат на фурна.

Общи условия

Активация на акаунт