Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 52

  • 32 704
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 130
Бриа, Аз бях на метфогамма, не знам с какво ми е помогнала. Но ми се гадеше от нея и нямах апетит за нищо, не само за сладко. Пиех я около 9 месеца с цел забременяване

Азара, разбирам те напълно. И аз като Елора ползвам лекарите заради направленията. Интересно ми е какво ще ми кажат, но не очаквам да ми помогнат. Общо взето отивам без очаквания 😀

Последна редакция: ср, 22 юни 2022, 15:32 от Jupiter sea

# 676
  • Мнения: 289
Бриа, аз съм на метфогама от средата на февруари и до тук съм -10 кг. При мен проблема с липсата на апетит и раздразнен стомах премина за седмица. Мисля, че хапчето доста подпомага отслабването, защото покрай Великден почти не спазвах хранителен режим, но си пиех стриктно хапчето и пак смъкнах 1 кг. Аз като цяло нямам почти никакви симптоми и ИР я хванахме случайно, та не мога да кажа, че ми помага да се чувствам по-добре. Ендото каза август да отида на контрола и според резултатите ще мислим дали да я спираме. Иначе ако зависи само от мен, бих я пила още няколко месеца да смъкна още 4-5 кг и после бих я спряла, защото като цяло си спазвам режима и няма смисъл да се товаря с химии.

# 677
  • Мнения: 945
Бриа, аз съм на метфогама от януари, свалила съм само 3 кг, така че... дали ще сваляш не се знае. Нямам дискомфорт.

# 678
  • Мнения: 1 221
Благодаря ви, че споделяте!
Най - вероятно ще записвам час при друг ендокринолог да чуя  още едно мнение.
Симптомите  при мен са:
Умора
По трудно заспиване
Трупам  сланина около корема и ръцете
- Мина ли на режим НвВм + спорт, свалям кг не е да не свалям, но тук идва “ тънкия момент” пързалката, спирам режима и вкарвам въглехидрата моментално качвам кг ….

# 679
  • Мнения: 292
Свалянето на килограми зависи от храненето и физическата активност. Метформинът е помощен инструмент, не фундамент!

Оправете си храненето, вкарайте тренировки по каквото искате и метформинът ще е ваш приятел.

Не направите ли основни промени във начина на живот, от метформина няма да има голяма полза. Панацеята е в точното хранене и правилното движение - ЕЖЕДНЕВНО!

# 680
  • Мнения: 13 090
Е то и аз ако вкарам някави по-нормални количества въглехидрати, също ще наддам тегло, изпробвано. Точно на корема и като цяло в горната част на тялото. То това не е като вирус да си изкараш курса лечение и да го забравиш, сама вигдаш че не става така.

# 681
  • Мнения: 31 966
Искам да попитам тези които са пили глюкофаж, с какво ви помогна медикамента ?
Ще отслабна ли по - бързо и ще де пичувствам ли по - добре  ?
Тк. съм на кръстопът дали да пия …
За страничните реакции прочетох доста.
Натоварва бъбреци, черен дроб, стомашен дискомфорт и тн.
Когато го започнах не знаех за нв, още се лутах.
След започването нямаше много нужда от него и трябваше да го спирам.
То е като патерица.
Но не си въобразявай, че с него може да ядеш В и да правиш нещо.
Ако ще пиеш, давай малка доза и си карай на режима.

Благодаря ви, че споделяте!
Най - вероятно ще записвам час при друг ендокринолог да чуя  още едно мнение.
Симптомите  при мен са:
Умора
По трудно заспиване
Трупам  сланина около корема и ръцете
- Мина ли на режим НвВм + спорт, свалям кг не е да не свалям, но тук идва “ тънкия момент” пързалката, спирам режима и вкарвам въглехидрата моментално качвам кг ….
Ама ти не разбра ли, че до края на живота си ще трябва да се пазиш от В.
И ще трябва доста време да си стриктна, а не месец-два, за да може да си позволиш нещо. И то от време на време.
Защото ние с ир не сме като другите хора и с това трябва да се съобразяваме.

# 682
  • Мнения: 1 221
Разбрах, разбрах след като еидях кантара и пуснах нови изследвания и видях че съм в изходна позиция.
Храната днес
- сутринта
Кафе
Обяд
Пил пържола + зел салата
Скумрия ~ половин 150 гр някъде. + зелена салата

# 683
  • Мнения: 31 966
Е, що пък половин скумрия?

# 684
  • Мнения: 1 221
Е, що пък половин скумрия?
По късно обядвах .. към 1

# 685
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Благодаря ви, че споделяте!
Най - вероятно ще записвам час при друг ендокринолог да чуя  още едно мнение.
Симптомите  при мен са:
Умора
По трудно заспиване
Трупам  сланина около корема и ръцете
- Мина ли на режим НвВм + спорт, свалям кг не е да не свалям, но тук идва “ тънкия момент” пързалката, спирам режима и вкарвам въглехидрата моментално качвам кг ….
Зависи какви точно въглехидрати и как точно приготвени. Simple Smile

# 686
  • Мнения: 85
Благодаря ви, че споделяте!
Най - вероятно ще записвам час при друг ендокринолог да чуя  още едно мнение.
Симптомите  при мен са:
Умора
По трудно заспиване
Трупам  сланина около корема и ръцете
- Мина ли на режим НвВм + спорт, свалям кг не е да не свалям, но тук идва “ тънкия момент” пързалката, спирам режима и вкарвам въглехидрата моментално качвам кг ….
Зависи какви точно въглехидрати и как точно приготвени. Simple Smile

jerami, за какви по точно въглехидрати говориш

# 687
  • Мнения: 1 221
За вредните за нас въглехидрати 😁
Ами до април месец държах фронта, като изключих хляб, картофи, ориз, никакъв алкохол, плодове с висок гл индекс, пица и спагети.
Но видях хубавите изследвания и отвреме навреме взех да включвам и “ вредители” резултата е на лице разбира се.
На обяд се храня с кетъринг от няколко ресторанта - месо, риба, салата или готвено съобразено с режима.
Вечер пак същото.
Обяда днес е
Руло стефани - без картофено пюре и сос казах им да не го слагат + зелена салата неовкусена аз ще си добавям / зехтин и тн.
Днес ще купя Сорбифер и ще го започна.

# 688
  • Мнения: 289
jerami, много ми е интересен твоя опит с растителното хранене (беше пуснал линк към стари постове, в които споделяш за опитите ти с такова хранене и че при теб дори дава положителен ефект за ИР). Може ли малко повече информация как реши да се храниш така и има ли някакви подводни камъни?

# 689
  • Мнения: 4 580
Аз пак идвам с въпрос. Четох за хрома, дават го, че "стабилизира" нивата на кръвната захар, като в повечето случаи е препоръчван при висока такава. Ако се пие при нормална КЗ, възможно ли е пък да се стигне до прекалено ниска такава?
Попитах и в един медицински форум, в който пишат лекари, но докато ми отговорят....

Общи условия

Активация на акаунт