Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 52

  • 32 499
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 581
Аз пак идвам с въпрос. Четох за хрома, дават го, че "стабилизира" нивата на кръвната захар, като в повечето случаи е препоръчван при висока такава. Ако се пие при нормална КЗ, възможно ли е пък да се стигне до прекалено ниска такава?
Попитах и в един медицински форум, в който пишат лекари, но докато ми отговорят....
То на 99% от всички добавки пише че регулират КЗ......ако беше така- нямаше да имаме подобни проблеми, а хрома не е за КЗ, а е за подтискане на апетита.

# 691
  • Мнения: 42
А какво е мнението ви за толкова популярните супер храни като спирулина, мака, ашваганда и други?

# 692
  • Мнения: 31 719
Изгъзици като цяло.
Спирулината има йод мисля и за хора с болна щж не е препоръчително.
Другите много не съм ги проучвала.

# 693
  • Мнения: X
Пила съм ашваганда по препоръка и имаше ефект, но нищо общо с ИР или кръвна захар - подпомага нервната система, помогна ми при стрес и проблеми със съня. Наистина много модерна стана и почнаха да я спрягат за панацея.

# 694
  • Мнения: 1 221
Започнах да пия сорбифер, Билковата кръв ще я изпия тя бързо върви а и шишето не е голямо, включих 10 капки вит Д всеки ден.
Обяда пилешка пържола със зелена салата
Вечеря сьомга със зелена салата.

# 695
  • Мнения: 928
А келп дали е препоръчително при проблеми с щитовидната ? Някои казват , че е ... а други не Thinking

# 696
  • Мнения: 4 717
Аз пия спирулина заради желязото. От време на време защото я имам на прах и не се сещам често да си правя смутита. Преди нямах проблеми със ЩЖ и незнам дали ми влияе спирулината. Тя е много добра при анемии и регулира перисталтиката. Може би проба-грешка ще е пак.

# 697
  • Мнения: 31 719
А келп дали е препоръчително при проблеми с щитовидната ? Някои казват , че е ... а други не Thinking

И там има йод.
В спирулината също.
В гугъл си има инфо.

# 698
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
jerami, много ми е интересен твоя опит с растителното хранене (беше пуснал линк към стари постове, в които споделяш за опитите ти с такова хранене и че при теб дори дава положителен ефект за ИР). Може ли малко повече информация как реши да се храниш така и има ли някакви подводни камъни?
Ох много е трудно да го сбия, защото реално това са вече 7 години, през които неминуемо е имало изключително много подводни камъни, много от които продължават да се появяват и за много от които вече съм забравил, но в крайна сметка, това е самия живот, преодоляване на препятствия по пътя. Simple Smile
Но въпреки, че в последно пиша тука по-редовно, всъщност започнах да се храня така заради щитовидната жлеза, (повишен инсулин и гликиран хемоглобин установих години по-късно), простата истина е, че всичко е свързано, тоест дали холестерола или инсулина или нещо друго ще са повишени е едно и също вглеждайки се към основата на здравето, това са просто сигнални светлини, които не трябва да се неглижират, защото в основата на здравето (както в основата на вселената и всичко заобикалящо ни) е една дума - баланс, и това е най-трудното откриването на баланса, защото при всеки е различен, да основите са общи, тъй като хората сме с еднаква анатомия, но фините настройки, които при всеки човек са различни, също са важни, тоест една къща за да е стабилна са нужни здрави основи и те винаги са задължителни, за да е уютна обаче са нужни различни неща в зависимост от различните предпочитания на хората (както са различни предпочитанията ни за вкус, цвят, музика и т.н.)
А келп дали е препоръчително при проблеми с щитовидната ? Някои казват , че е ... а други не Thinking
Зависи, ако е хипофункция на щитовидната жлеза, причинена не от автоимунно заболяване (което е в 5-10% от случаите), да, йодирането на солта в развитите страни е направено именно с тази цел
ако е причинена от автоимунно заболяване, което засяга щитовидната жлеза (което е в 90-95% от случаите), тогава не.
Тоест и в двата случая е все едно сипваме бензин в двигателя на една кола, разликата, е че във втория случай, колата е обвита в пламъци, мисля, че всеки може да си представи последствията от това. Wink

# 699
  • Мнения: 2 122
Маката вдига тестостерона.
За другите не мога да споделя. Търсете инфо в нета.

Аз скоро трябва да пускам изследвания и сравнявам цените.. Ако на някой му попадне инфо за промоции в лабораториите, ще се радвам да сподели 🙂

# 700
  • Мнения: 31 719
Юпитер, в рамус редовно си има някакви пакети.
Виж ги. За другите не знам.
Вече на теб ти зависи и коя ти е близко.

# 701
  • Мнения: 2 122
Близо са ми в момента Писанец, Рамус, Кандиларов, Лина. Между тях сравнявам

# 702
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Аз ползвам ваучери от омед за кандиларов.

# 703
  • Мнения: 394
Здравейте отново!

Някой от вас да е имал повишени стойности на алфа амилаза?

Искам да споделя какво се случи, след като промених леко режима си.
Изключих захар напълно, не ям и картофи, избягвам ориз. Хлябът (пълнозърнест) не съм го спряла обаче. От началото на режима досега е минал един месец. Ще кажа примерно какво ям за един ден, за да стане по-ясно: сутрин - сандвич от две филийки пълнозърнест хляб + варено свинско месо+ зеленчук, примерно краставица; обяд - две филийки хляб + пилешка супа; следобедна закуска - плод в малки количества; вечеря - печена пържола свинска/пилешка или риба пъстърва/скумрия на скара + 2 филийки хляб + салата някаква. Режимът включва и минимум 30мин всекидневно колоездене, обикновено 30мин след като закуся. Резултатът е инсулин от 23,9 на 14, но кръвната захар ме разочарова - от 6,95 на 6,09... Другото разочарование е общ холестерол от 5 на 5,26 при реф 5,2... Другите неща са в норма, както и електролити, но аз пия по половин таблетка дневно мултивитамини. Витамини не съм изследвала. Проблем се явява СУЕ, което от 25 е станало на 35, както и въпросната алфа амилаза, която не бях изследвала досега, но при реф 100 при мен е 228.
Прочетох в нета и пише разни неща за възпаления на панкреаса, а аз освен стържене от време на време, други проблеми със стомашно-чревния тракт нямам в момента (преди първите изследвания имах). Мисля, че и плюнката ми стана по-бяла от преди.
В края на Май бях и на ехограф, каза, че всички органи са "идеални".

Чудех се дали този ензим (алфа амилаза) има общо с инсулиновата резистентност...
Тъпото е, че от време на време ме боли леко глава и вдигам лека температура. Например днес в 17ч беше 37,2⁰, а след час е 36,7⁰. Предните дни също я мерих всеки ден, щото усещам как ми става топло, беше си в норма. Ако е от значение,  в овулация съм.

Последна редакция: пт, 24 юни 2022, 20:38 от ratsa82

# 704
  • Мнения: 1 221
Rasta моето скромно мнение е че ядеш много хляб, дори пълнозърнест си е пак тесто, което трябва да избягваме.
Махни хляба .. И аз обичам хляб, но не ям. Докторката изрично ми каза да изключа хляба напълно…

Общи условия

Активация на акаунт