Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 52

  • 32 497
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 394
Rasta моето скромно мнение е че ядеш много хляб, дори пълнозърнест си е пак тесто, което трябва да избягваме.
Махни хляба .. И аз обичам хляб, но не ям. Докторката изрично ми каза да изключа хляба напълно…
Малко се притеснявам, че съвсем ще опусталея без хляб, защото от 51кг или и аз не съм сигурна колко бях станала, съм вече 48 (преди да напълнея бях толкова).

# 706
  • Мнения: X
Може ли някой да ми каже за теста с обременяване с глюкоза - кога и  как се разтваря? Търсих готова течна по аптеките, но няма. Не съм си представяла, че е в такава форма...

# 707
  • Мнения: 31 719
Да, на прах е.
Разтваря се във вода. Купуваш си шише с вода. Сипваш праха, джуркаш.
Количеството вода не помня. Може би 500.
В първия пост трябва да съм писала за това в някоя от точките.

# 708
  • Мнения: X
А в лабораторията ли се прави всичко? Че е една малка лабораторийка, където едва се разминават хората и само си представям и да пресипвам 75г глюкоза в шише. И сигурно водата и тя трябва да е определено количество, за да не повлияе на резултатите (нали разрежда кръвта и всичко в нея малко или много). Ще нося шише 0,5л с малко отлято, дано да знаят в лабораторията, че в аптеките казваха все да питам лекаря, а аз не съм с направление от лекар... По телефона звучаха добре, в една по-голяма лаборатория сякаш изобщо не знаеха за какво става въпрос.

# 709
  • Мнения: 943
На мен ми я разтварят в 2 чаши -за еднократна употреба, понеже в една е брутално сладко, предполагам, че са между 300 и 400 мл вода.

# 710
  • Gotham City
  • Мнения: 217
В 300 мл се разтваря, може и предварително. Взимаш си бутилка 0.5, отсипваш 200 мл и сипваш глюкозата. Пие се в рамките на 5 мин след първото боцкане и после никакво мърдане, храна и вода до последното кръвовзимане.

Последна редакция: пт, 24 юни 2022, 23:18 от Belle Époque

# 711
  • Мнения: X
По-добре на място значи, да не кажат, че нещо не е както трябва. Значи си зависи от конкретната лаборатория и служители, дано тези да са компетентни и да знаят за какво става въпрос...

# 712
  • Мнения: 581
Вчера гледах във Фейса някой беше постнал реклама на Лина с намаление цените за ЩЖ...Сигурно е актуална...

ratsa82-прекалено много хляб ядеш....тези ензими са свързани с панкреаса, защото от там се произвеждат - но трябва да намериш причината, не мога повече да помогна....Да търсиш вариант да не сваляш кг като ядеш хляб е безумно....Да, много е трудно човек да зачеркне хляба от менюто си, но не е невъзможно, зърнените храни са едни от най-вредните...най-най......замисли се сериозно.....Аз преди време си комуникирах с една потребителка, която имаше проблем с ензимите, ще те насоча към нея, да я разпиташ, може би ще ти е от помощ-https://www.bg-mamma.com/?action=profile;u=342137

# 713
  • Мнения: 31 719
Явно в случая ир не е важна, а някакви кила.
Еми тогава смело да си хапва хляба.
Сто пъти сме писали за слабите ир хора.

# 714
  • Мнения: 394
Азара, благодаря!

Явно в случая ир не е важна, а някакви кила.
Еми тогава смело да си хапва хляба.
Сто пъти сме писали за слабите ир хора.
Не мога да се наям без хляб. Трябва да изям две пържоли примерно. Проблемът е бързата нужда от следващо хранене.
И не, нямам омазняване на вътрешните органи... (относно слабите хора)

# 715
  • Мнения: 31 719
Порочния кръг на ир и въглехидрати е коментиран стотици пъти. Както и защо хората уж твърдят, че не могат да се наядат без хляб. Коментирана и бързата нужда от следващо хранене. Нямам сили да се повтарям.
Е, щом смяташ, че нямаш омазняване...
Сигурно и ир нямаш...

# 716
  • Мнения: 943
Ratsa,  дай си време, ако не можеш от раз, давай малко по малко. Аз махнах вгх от раз, обаче година и половина разправях тук, че не мога без закуска, а Елора ми казваше, че се лигавя. Е, вече мога, моментът дойде, без да съм се насилвала. Даже установих, че като закусвам, после ми се обядва по-рано. Ако трябва, изяж 2 пържоли. Или голяма салата, сложи повечко зехтин, маслини. Може да заместваш част от хляба с месо, като намаляваш едното и увеличаваш другото, докато успееш. Начини има, щом се налага, трябва да намериш твоя начин. И на мен ми липсва понякога хляб, ама като видя кз 8.6 след яденето на такъв и ми се реве, а и после не се чувствам добре.

# 717
  • Мнения: X
10,1 mmol/L 60мин след обремененяването много ли е? 6,0 е след 2 часа, инсулина не е готов, вероятно в понеделник ще е.

# 718
  • Мнения: 14 966
За мен не е зле чак, ама знам ли, като само от темата се информирам
, как е на 0 минути
Зависи инсулинът как е.

# 719
  • Gotham City
  • Мнения: 217
Ето и аз минах на НВ ВМХ и за месец и нещо холестерола ми скочи почти до 9. Ендото ме направи на нищо. Каза, че без въглехидрат не може. То като оправиш едно, друго се разбутва. Сега и аз вкарах киноа, леща и фасул по-рядко, по една филийка ръжен хляб на ден, ограничих яйцата и намалих млечните. Започнах да ям примерно пилешка супа от заведение и поотделям фидето и картофите. Увеличих суровите ядки, понеже тия калории все отнякъде трябва да дойдат. И в тази връзка да попитам - има ли полезен въглехидрат за хора като нас, с ИР?
Много е трудно в началото да намериш балансиран режим спрямо твоя организъм, понеже което е добро за един, невинаги е добро за друг.

Общи условия

Активация на акаунт