Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 52

  • 32 498
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 394
Ето и аз минах на НВ ВМХ и за месец и нещо холестерола ми скочи почти до 9. Ендото ме направи на нищо. Каза, че без въглехидрат не може. То като оправиш едно, друго се разбутва. Сега и аз вкарах киноа, леща и фасул по-рядко, по една филийка ръжен хляб на ден, ограничих яйцата и намалих млечните. Започнах да ям примерно пилешка супа от заведение и поотделям фидето и картофите. Увеличих суровите ядки, понеже тия калории все отнякъде трябва да дойдат. И в тази връзка да попитам - има ли полезен въглехидрат за хора като нас, с ИР?
Много е трудно в началото да намериш балансиран режим спрямо твоя организъм, понеже което е добро за един, невинаги е добро за друг.
Аз смятам, че някои не ядат изобщо въглехидрати, защото са забелязали, че качват килограми от тях и че им се повишава кръвната захар след консумацията им. Не знам в моя случай как е, защото нямам глюкомер, за да засека. Обаче определено не качвам килограми, даже обратното. И единственото, което промених, е да спортувам и да не ям захар, може би и по-малки порции взех да ям, че то апетита ми изчезна.
В природата си има зърнени култури, които от време оно се консумират и не се свързват с грешно хранене. Грешките идват от там, че в купешкия хляб слагат всякакви .айна, които скапват човешкия организъм. Обмислям да започна да си пека сама хляба. Не искам да прекалявам с месо, то и не ми се яде повече от веднъж на ден, организмът си знае работата. Ключът от палатката е в баланса.

Човек всичко необходимо за тялото трябва да си набавя чрез храната (вече друго са случаите на заболявания, при които не се усвояват витамините и минералите от храната). Даже се чудя как може някои да се зобат с витамин Б12, при положение, че буквално прекаляват с месото дневно. Странна работа...

Последна редакция: сб, 25 юни 2022, 13:42 от ratsa82

# 721
  • Мнения: X
От пшеницата е, освен “подобрителите”. Последните сто години е много модифицирана. Аз си купих брашно от пълнозърнеста спелта и от лимец, те не се поддават така на инженерство ✌забелязвам и че по-малко ми се яде хляб, откакто замених пшеницата, без да слабея. А и аз съм слаба.

# 722
  • Мнения: X
За мен не е зле чак, ама знам ли, като само от темата се информирам
, как е на 0 минути
Зависи инсулинът как е.
5,3 mmol/l e. Интересува ме резултат, за който ендокринолог няма да каже "нищо ти няма".

# 723
  • Мнения: 2 122
Джерами, сега те прочетох за омед. Вчера докато ровех попаднах на този сайт омед. От там си взех ваучери за Кандиларов.
Взех си за инсулин, дхеа-с и андростендион. По 13 лв излизат тези хормони.
В Лина в момента глюкоза и пик.киселина са безплатни, тсх, фт3 и фт4 са по 6 лв. Вит. Д е 19 лв. Холестеролите и триглицериди в пакет общо 9 лв.
Записах си някои неща. Чудя се още б12 и фолат къде да пускам.  В Кандиларов са пакет 30 лв. В Лина са по 16 лв всеки.
Ето табличката ми, в която сравнявах цените
 
Скрит текст:
 




# 724
  • Мнения: 394
Някой има ли гликиран хемоглобин под 5, освен renji? Мерси!

# 725
  • Мнения: 1 052
Май повечето, които сме на режим сме по 5.
Моят последно беше 4.8

# 726
  • Мнения: X
Записвам се да ви следя и се връщам назад да чета старите теми.

Как ви се струва инсулин 24 на гладно?
Дали ще спадне само с режим или трябва и лечение?
Приятен ден. Simple Smile

# 727
  • Мнения: 394
Май повечето, които сме на режим сме по 5.
Моят последно беше 4.8
А колко е сутрешната стойност на кръвната ти захар? Мерси!

Цитат на: **Sisi**
Как ви се струва инсулин 24 на гладно?
Дали ще спадне само с режим или трябва и лечение?
Моят беше толкова преди месец точно? Сега е 14, не съм пила хапчета, а само започнах да спортувам по 30 минути на ден (колоездене). Само че кръвната захар седи на горна граница, очаквах да е поне 5,5, но уви... А твоята КЗ колко е?

Последна редакция: сб, 25 юни 2022, 15:27 от ratsa82

# 728
  • Мнения: X
Благодаря, моята КЗ е 5 и нещо, в норма е, засега поне.

# 729
  • Мнения: 1 052
Май повечето, които сме на режим сме по 5.
Моят последно беше 4.8
А колко е сутрешната стойност на кръвната ти захар? Мерси!


4.8 - 5.1 най-често

# 730
  • Мнения: 85
ratsa82, и аз мисля че не трябва да спираш изобщо с хляба. Ето при теб за един месец има коренна промяна в параметрите, свалила си инсулин доста, кръвната захар също с цяла единица. Това, което правиш изглежда ти помага и работи. Може би  все пак трябва да се опиташ да го намалиш хляба и вместо две филии на ядене да ядеш по една и да включиш нещо друго. А щом дадено нещо работи в момента не е хубаво да го променяш кардинално. Просто поекспирементирай с някои дребни промени.

Относно въпроса на Belle Époque  "И в тази връзка да попитам - има ли полезен въглехидрат за хора като нас, с ИР?" , някой може ли да даде някаква информаци. Аз също се интересувам, а и сигурно всички, които са нови в темата. Виждам, че jerami всеки път препоръчва бобови да се ядат, те съдържат въглехидрати, jerami може ли да кажеш причината поради, която ги препоръчваш, нещо свързано с щитовидната жлеза ли?

# 731
  • Мнения: 1 221
Някой има ли гликиран хемоглобин под 5, освен renji? Мерси!
Гликирания ми хемоглобин е - 5,1

# 732
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
10,1 mmol/L 60мин след обремененяването много ли е? 6,0 е след 2 часа, инсулина не е готов, вероятно в понеделник ще е.
Според мен е много, въпреки, че на първи час може да има референтни граници до 8.9 или до 9.9, всъщност пак според мен би трябвало стандарта на първи час да е като този на втори, а именно до 7.8.
Джерами, сега те прочетох за омед. Вчера докато ровех попаднах на този сайт омед. От там си взех ваучери за Кандиларов.
Взех си за инсулин, дхеа-с и андростендион. По 13 лв излизат тези хормони.
В Лина в момента глюкоза и пик.киселина са безплатни, тсх, фт3 и фт4 са по 6 лв. Вит. Д е 19 лв. Холестеролите и триглицериди в пакет общо 9 лв.
Записах си някои неща. Чудя се още б12 и фолат къде да пускам.  В Кандиларов са пакет 30 лв. В Лина са по 16 лв всеки.
Ето табличката ми, в която сравнявах цените
 
Скрит текст:
 




Еми кандиларов е една трите най-препоръчвани лаборатории, не виждам логиката, след като си взела ваучери, да ходиш в друга за да те дупчат отново.
ratsa82, и аз мисля че не трябва да спираш изобщо с хляба. Ето при теб за един месец има коренна промяна в параметрите, свалила си инсулин доста, кръвната захар също с цяла единица. Това, което правиш изглежда ти помага и работи. Може би  все пак трябва да се опиташ да го намалиш хляба и вместо две филии на ядене да ядеш по една и да включиш нещо друго. А щом дадено нещо работи в момента не е хубаво да го променяш кардинално. Просто поекспирементирай с някои дребни промени.

Относно въпроса на Belle Époque  "И в тази връзка да попитам - има ли полезен въглехидрат за хора като нас, с ИР?" , някой може ли да даде някаква информаци. Аз също се интересувам, а и сигурно всички, които са нови в темата. Виждам, че jerami всеки път препоръчва бобови да се ядат, те съдържат въглехидрати, jerami може ли да кажеш причината поради, която ги препоръчваш, нещо свързано с щитовидната жлеза ли?
Аз не деля храната на въглехидрати, мазнини, протеини, а на естествена и неестествена, дефакто няма естествена храна, която да не е комбинация от тея три макронутриента (в различно съотношение), и все пак да се насочим към така зададения въпрос за въглехидратите, които отново са различни видове, като начина на приготвяне е от огроомно значение за здравето, примерно сварено жито и хляб, който е направен от смляно жито, тоест дефакто второто е направено от първото, но разликата в действието на двете за тялото са от земята до небето.
Относно въпроса за щитовидната жлеза тя има нужда от спокойствие, когато организма е под стрес се вдигат стресовите хормони, тялото влиза в режим на оцеляване и оттам функциите и се влошават, високомазнинното хранене е "стресово" хранене, тъй като тялото се лишава от най-лесния си начин за добиване на енергия, но мозъка има нужда от енергия, и за да си я набави вкарва организма в режим на оцеляване, дърпайки ресурс от по-маловажни неща, заради това при някои жени може да настъпи примерно опадване на косата, на други да им спре цикъла и т.н., покрай стреса оттам конверсията на щитовидните хормони се нарушава, фт3 намалява, защото фт4 започва да се преобразува в реверсивен т3 и оттам може да настъпят неприятни симптоми на хипофункция. Много често срещано състояние е като се премине на такова хранене в началото човек чувства огромен прилив на енергия, спи по-малко, може да свърши много неща, но това състояние е само до един момент, и след това е възможно да настъпи крах, в общи линии все едно да караме една кола непрекъснато със сто километра, така ремъците ще се износят по-бързо, гумите ще се изтрият по-скоростно, маслата ще се изразходят за по-кратко време и т.н.

# 733
  • Мнения: X
jerami, няма нищо в графата референтни граници, не знам защо, явно в тази лаборатория не слагат за това изследване.

# 734
  • Мнения: 1 221
Здравейте, днес деня ми мина спокойно 1 час на плаж

- закуска  кафе ☕
- обяд 2 яйца 🥚🥚 салата - домати с краставици 🍅🥒
- вечеря - тигрови скариди 🦐на тиган с масло копър и чесън и зелена салата 🥗

 - следобяд  тренирах пилатес 🤸♂

Килограмите - 64 / - 2 кг/

Последна редакция: нд, 26 юни 2022, 21:27 от Bria

Общи условия

Активация на акаунт