Премахване на бенка – стандартна манипулация (със скалпел) или с лазер? – Тема 3

  • 17 723
  • 207
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 152
Имаш ли актуална информация за д-р Пенев? Понеже чувам, че не си вдига телефона, труднооткриваем е и т.н.
Аз съм от София и искам да го посетя наесен (за премахване на няколко бенки), но ако не се уговорим по телефона, не знам дали има смисъл да се разкарвам чак до Варна.

При него ме изпрати дерматолог, но така и не си записах час. Може да е в отпуска, опитай пак след няколко дни.

# 46
  • Мнения: 15
Здравейте,

Имам 2 релефни (изпъкнали) бенки на лицето, които искам да махна. Може ли да ми препоръчат добър дерматолог / хируруг в гр. София, който да ги премахне с изрязване? Има доста добри дерматолози и хирурзи, но за мен най-важното е да не остава белег.

# 47
  • Мнения: 3 724
Здравейте, ходих при д-р Орешкова в Бургас за изпъкнала бенка на лицето, гори я с азот, но минаха три седмици няма никаква промяна.Каза пак да отида за горене след месец, но не мисля,че ще има ефект, само 50 лв за посещение. Какво ще ме посъветвате да правя, да търся хирург и кой.Освен това нище не каза за вида, дали е опасна или не, каза че и предраковите се повлиявали от азота, но при мен нищо не се видя.

# 48
  • Мнения: 3 627
От къде мога да си закупя азота с когото горят папиломите?

# 49
  • Мнения: 3 724
Знаеш ли как се работи с течния азот и как да го съхраняваш, нанася големи поражения по кожата.

# 50
  • Мнения: 3 627
Знаеш ли как се работи с течния азот и как да го съхраняваш, нанася големи поражения по кожата.
Да,да! Горяли са ми папилом с азот, но ме интересува под някаква друга форма дали се намира, например Фалкон с доза азот  за лична употреба!

# 51
  • Мнения: 4
Здравейте, можете ли да ми препоръчате добър дерматолог в София за премахване на бенки по лицето с лазер?

# 52
  • Мнения: 1 226
От къде мога да си закупя азота с когото горят папиломите?
Какви ви са папиломите, от тези леко изпъкнали и най-често по шията ли?
Ако искате снимайте да ви кажа лекарство.


Аз търся добър дерматолог за премахване на бенка, може би най-добре с лазер. Някой може ли да препоръча?

# 53
  • Мнения: 3 724
Днес ми казаха за премахване на папиломи с масло от риган, дали сте чували нещо, за кафяви бенки дали става , с течен азот не мръдна изобщо

# 54
  • Мнения: 10 257
Аз си взех едно мазило от Турция за премахване на папиломи. Но става много бавно, но става. На основата на салицилова киселина и още нещо. На ацетон ми мирише. Верутол се казва. С четчица е вътре, като лак за нокти. Малките ги унищожава бързо, сега моря едни по-големи. Доста има напредък и с тях, но още им трябва. От месец се мажа с него. Ще видим напред във времето какъв резултат ще постигна. Изглежда ще работи. Ходих на дерматолог и понеже не живея в Бг, за премахване на някои 100$, на други 200. Че аз ще вложа сума и пари ей така. Отказах се. Поне ми показа кое е бенка, кое папилом. Дребните изсъхнаха на 2-3 седмица. Кожата ми е чиста, сякаш не са били там никога. Много се зарадвах. Ще видим дали тези същите ще ми злязат пак в последствие. Дано са се махнали завинаги.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 677
Имам доста бенки от дете, преди 5-6 години ходих да ги видя дерматолог, препоръча 2 за махане, но нищо спешно.
Обаче някои по лицето и шията явно хормонално от няколко години станаха по-изпъкнали. Искам да ги махна. Трябва ми дерматолог, но горе долу бенките по цялото тяло, които искам да премахна са около 30бр, за това няма да имам възможност да дам по 200лв за бройка 😔
Как се справихте вие с повече бенки за премахване? Някой да ми препоръчате?

# 56
  • Мнения: 3 724
Аз се мажа с рициново масло ,но не виждам никакъв ефект, пих едни сашета германий мазах с бетафузин , а преди това а течен азот и нищо

# 57
  • Мнения: 10 257
Не знам бенки така дали може да се мажат с нещо? Дали няма вероятност да се изродят нещо? Разсъждавам си само, не искам да плаша никой с нищо. Брадавици е едно, бенки е друго. Тези всичките мазила нали раздразват, не като да са като крем за ръце.

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Да махнеш 30 бр. бенки със скалпел... Че тоя хирург ще те направи да изглеждаш, като морски шах.

Алтернативата е лазер, разбира се. Аз съм си махала, посредством този метод – не остава нищо, нито белег, нито петънце дори, ако бенката е малка.

# 59
  • Мнения: 3 724
Това всичко ,което писах по- горе и маза ето е с рецепта на дерматолог. В нашия град има един човек ,който ги маже с нещо и изсъхват,не е лекар ,от Бургас е. Но съм ви дала да падат тези белите ,а моята е кафява бенка. Не знам какво да измисля

Общи условия

Активация на акаунт