Пубертетът при момичетата – как да подготвим децата? - 13

  • 36 621
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
И аз използвах разискваната тема за да проверя какви мисли има щерката, но ние сме прекалено внимателни за дигитален отпечатък, онлайн самоличност и снимки из нета.

Тук би било също такова отношението както в Германия явно и помня как на едно посещение в полицията с щерката където подавахме сигнал към хора, които спират и заговарят деца от коли чухме как майка с дъщеря и син подава документи за повдигане на обвинение към други тийнове за използване на снимка на децата й и онлайн булинг.

# 31
  • София
  • Мнения: 23 072
ТиЛи, снимката е възможно най-нормална. Все пак е била публично споделена. И отново казвам - дъщеря ми не е взела снимката от фейсбука на госпожата. Тя вече е била свалена от друго дете и изпратена във вайбър групата на класа, но аз не искам да влизам в ролята на доносник.
И моля, ако някой не знае какво означава кибер престъпление - да се информира. Де да имаше толкова акъл дъщеря ми.

# 32
  • Мнения: 19 290
И аз ползвах момента да говоря с моята.

Последна редакция: ср, 18 май 2022, 21:06 от Дъждец

# 33
  • Мнения: 12 966
Това май е някакъв тренд, чух с едно ухо да се коментира по телевизията.
Аз на мястото на учителката също бих се подразнила, предплагам и на всеки нормален човек, не би му било драго да му размятат снимките, не че не се прави, но като разбереш ти става много тъпо.
НО! Ако детето дойде и се извини, ако видя че е лапешка щурория, а не с цел подигрвка и унижение, щях да поговоря и да се разберем.
От тук насетене нещата само могат да стават само по- грозни. На кого е нужно това?!?

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Когато качваш снимки в разни платформи, трябва да си наясно, че може да се ползват за всякакви цели. Това все още не е криминализирано, чак пък кибер престъпление. Най-много дребно хулиганство бих го квалифицирала. Макар че и такова не е. Когато си публична личност, каквито са учителите, трябва да си още по-внимателен какво излагаш на показ в социалните мрежи. Ако държиш на авторитета си и искаш другите да те уважават. Важен е примерът, който даваш. Да, учителите са хора, като всички нас, но не съвсем. Поведението им, извън училище, също е много важно. Професията си има своите ограничения. Ако в закон, никъде не е записано изрично, че съдържанието на твоите профили е само и единствено твоя собственост, отговорността за твоята показност си е само твоя. Никой не може да ти гарантира как ще се ползва. Ми то и други твои снимки може да се подмятат някъде....но да не знаеш. Така го схващам аз. Ако има юристи да кажат.

# 35
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 066
Моята госпожица и да ти кима разбиращо с глава, си прави, каквото си знае, и за това ще стои без достъп до интернет дълго време още. Не е послушна като вашите и е вироглава - уж ти вика да, добре и после отива и прави каквото си е наумила и й нямам доверие особено. Колкото и зорко да я следя - я домашна няма да е направила по някой предмет, я ще е пропуснала да вземе документ от у-ще да подпиша и тн. Все такива "приятни' изненади ни поднася. Сега от няколко месеца това с телефона и компютъра й е наказанието, да видим дали ще има ефект.

# 36
  • Мнения: 19 290
Като казахте спортуване, споделете какво спортуват вашите деца?

# 37
  • Мнения: 7 659
Като казахте спортуване, споделете какво спортуват вашите деца?

Тенис и плуване- това с треньор.
Иначе зимата ски и много карат кънки.
Семейно- хайкинг.
Лятото- преходи с колелета в порядъка на 30- 80 км, понякога баща им ги озорва и с такива над 100.
Дъщерята вкъщи също прави дом. тренировки (с Клои Тинк, Памела Рийф и други), тича на пътеката през ден между 4 и 8 км.
Брат й напълно любителски баскетбол.
Рядко и двамата тичат навън.

# 38
  • Мнения: X
Тези две години почти нищо- два месеца тенис, кара колело, два месеца федербал и плуване цяло лято в езера.

От училище ходят на кънки, хокей, ски ходене и сноуборд/ ски през зимата, но беше изключена от тези ходения от 2022, защото не е ваксинирана и стоеше в класната си стая с още едно момче цялата зима. От март отпаднаха тези дискриминационни практики в нашата провинция и се записа на бадминтон.

# 39
  • Мнения: 6 430
Ще пиша само за малката, но за момчетата е подобна историята. От 4-годишна започна с балет и плуване, на 6 добави хандбал и смени балета с модерни танци. На 8 спря с танците и ги смени с таекуондо, хандбала и плуването си продължаваха. На 10 спря  таекуондото и увеличи тренировките по хандбал и плуване. На 12 трябваше да реши дали да влезе в състезателния плувен отбор, но се отказа в полза на хандбала. Преди година пак се записа на танци и в момента са паралелно с хандбала. Доста интензивно тренира.
Ски зимата и водни ски лятото са семейни занимавки, колелото е всекидневно.

# 40
  • Мнения: 7 659
А, забравих- по време на пандемията дъщерята тренираше с треньор в парка до нас. Тичаха, катереха стълби, спринтове, клекове, напади, доста упражнения със собствено тегло като цяло.

# 41
  • Мнения: 12 966
За жалост моята малката нищо, от пеене, пиано, солфеж и английски няма време да се заеме серизно. Иначе много искала - хора, модерен балет, плуване, тенис, всичко иска:)
Уикендите ходи много с мен 8-10 км, кара колело и кънки, това е.
Гоямата е 4-5 седмично на фитнес

# 42
  • Мнения: 19 290
И моята не ходи на нищо. На зумба ходеше, но замря. Преди вкъщи с мен тренираше, сега много рядко. Вело кара понякога.
Иска на народни танци, но не знам къде да намеря за начинаещи за нейната възраст.

# 43
  • Мнения: 6 697
И моята нищо не иска. Като беше по-малка я водех на плуване. От година ходи на тенис, но категорично отказва да продължи.

# 44
  • София
  • Мнения: 23 072
Дъщеря ми 4 години усилено ходеше на плуване и си умирам от кеф да я гледам. Владее всички стилове и е супер технична. Отдалеч си личи, че не е аматьор. Когато сме на басейн събира очите на родителите, а малчуганите я гледат в захлас. Поради заетостта си в 7ми клас прекрати да тренира, но каза, че от есента иска да продължи. Басейнът ни е сравнително близо и няма проблем да ходи. Също така има голямо желание да се занимава и с волейбол в същата база, където е басейнът.

Общи условия

Активация на акаунт