Не иска да се обръща настрани

  • 2 281
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 363
Мартин също е роден в първия ден на 38-ма г.с.
обърна се за пръв път някъде на 4 месеца и 1 седмица. както при Калоянчо на pearly, обръща се само на една страна, само че при нас лявата е предпочитаната. първите няколко дни се обръщаше постоянно - като кебапче на скара. от 2 седмици обаче отново спря - сега лежи по цял ден по гръб, най-много 1-2 пъти сутрин да се врътне и толкоз. седя и се чудя защо.

pearly, за какъв проблем става дума?

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Галич, мило, ако това ще те успокои, Каби се обръща само на дясно, а лявото го няма за страна. Всеки ден се боря с него и в двете посоки, ама на, то си знае неговото. Аничка ще се обърне като й дойде кефа!
Ако помниш малкия мъж на Лала има проблем, за който предполагам Хедра намеква, но при вас всичко си ОК!
Не го мисли! С обич!   bouquet
О, не - никак не намеквам за проблем (нито имам идея какъв е проблемът с бебето на Лала), само питам за неща, които трябва да се имат предвид. Понякога - особено при раждане на едро бебе, тежко раждане, или просто заради положението на бебето в утробата се получава нещо като изкълчване на мускули на вратлето, заради което бебето може да се обръща упорито на една страна и да се получи сплескване на главичката. Това е често срещано (счита се, че около 10% от бебетата имат това състояние в някаква степен), рядко е сериозно и най-често минава от само себе си в по-късните месеци. Но може да се помогне с малко физиотерапия и определени упражнения, ако причинява проблем (понякога всичко това има отражения и върху успеха на кърменето, защото може да затруднява ефективното сучене или бебето упорито да отказва едната гърда).

# 17
  • София
  • Мнения: 5 605

pearly, за какъв проблем става дума?
И аз да попитам за какъв проблем става дума?

# 18
  • София
  • Мнения: 1 230

pearly, за какъв проблем става дума?
И аз да попитам за какъв проблем става дума?
Проблема на Лала е точно този, който описва Хедра. Детенцето е на физиотерапия в момента и май ще продължи дълго време.

# 19
  • Мнения: 5 401
Да, за същия проблем става дума! Освен физиотерапията, бебчо е на някакво лекарство, което не се внася у нас.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 605
Определено ме притеснихте! Педито каза, че няма проблем, но... да отида ли другаде да ни прегледат?

Общи условия

Активация на акаунт