Лазерна епилация и електроепилация – 10 (Юбилейна тема)

  • 61 151
  • 742
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 870
Здравейте, искам да започна процеудри лазерна епилация, но правим опити за забременяване. Ако започна сега и настъпи бременност скоро (и спра лазера съответно), ще е имало ли смисъл от тези процедури изобщо или след това окосмяването ще си бъде както преди лазерната?

# 76
  • София
  • Мнения: 8 131
Гърненце, на много малко хора падат всички косми след една процедура. Наистина много малко. По-скоро сте изключение.
Относно критичното четене в интернет, не мисли, че всички го имат.

# 77
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 342
След процедура трябва да падне всичко.Ако не значи нещо не е наред в процедурата. С времето ще започнат пак да израстват, но би трябвало да са разредени.

# 78
  • Мнения: 391
Отговора е александритен Алма Сопрано Титаниум - с него се повлияват и светли косми, и тъмна кожа - всичко. Има го в 6th sense в София. Аз съм супер доволна. За ръце, крака, корем, пълен интим, мишници и горна устна плащам 455 лв на процедура при пакет от 6.

Аз търсех в интернет кой вид лазер се води последно поколение и този модел ми излезе. Не намерих инфо коя година е и т.н.. но е факт че има доста + страни. Мисля че разглеждах в салон Satori. https://satorilaser.bg/%D0%BB%D0%B0%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B … AYASAAEgJPqfD_BwE

Би ли споделила малко повече информация, за всичко около процедурата с този лазер ?

Аз ходя в София в 6th sense - процедурата е първо ти махат косми ако е останало нещо с тример или бръснач, после зачертават бенките с бяло, после ти слагат контактен гел като на ехографите дето се ползва и е 90% вода, после те минават с лазера като накрайника охлажда също така и боли много по-малко от предния модел сопрано айс. Може да се прави целогодишно, разбира се ползваш слънцезащита 50 фактор и без активно излагане на слънце няколко дни преди и след процедурата. При мен на горна устна паднаха веднага и почти не растат, краката също много се повлияха, и ръцете, интима е по-тегав но пак имам добър резултат за 3 процедури. Трябва поне 6 да се направят.

# 79
  • Мнения: 230
Аз имам около 150 процедури лазерна епилация през живота си - както съм споделяла неведнъж, с различни лазери и в различни студиа. Никога, нито веднъж, не ми се е случвало космите ми след процедура да не опадат напълно в тренираната зона. Т.е. всички косми, до последния възможен (а аз съм доста космата поначало), дори да е по-светъл или фин, опадват в рамките на 2-3 седмици след сесията. Разбира се, след няколко месеца, голяма част от тези косми започват да растат наново и трябва процедурата да се повтори, потрети и т.н
Ако след лазерна епилация, само част от космите в третираната зона опадат, а другата част останат на мястото си, тази процедура се брои за неуспешна. Така е по определение, спрямо световните стандарти. Тук, разбира се, причините може да са много - некачествена машина, некадърна операторка, лоша подготовка за манипулацията, неподходящ кандидат за лазер и т.н.

Само искам да каже, че не изникват същите косми, а нови. Не всички косми са в цикъл на разтеж и затова не се убиват всички косми. Изникват нови, нетретирани косми. Затова е важно да има достатъчно време между процедурите.

# 80
  • Мнения: 153
Здравейте!
Тази седмица бях за първи път на лазерна епилация и стартирах ударно - предплатих пакет за цяло тяло. Студиото, на което се спрях, работи с Elysion Pro - все още е рано да споделя мнение.
Това, което ме интересува е дали някой от вас има опит или информация, относно третиране на зоната между веждите (за мъжа ми става въпрос). В студиото ми казаха, че е възможно и мога да го взема с мен да го “щракнат” за 2 мин без пари. Тъй като не съм го срещала като услуга и се чудя дали пък има защо да не се предлага…

# 81
  • Мнения: 5 938
Само искам да каже, че не изникват същите косми, а нови. Не всички косми са в цикъл на разтеж и затова не се убиват всички косми. Изникват нови, нетретирани косми.

Не, не са нови. Същите, които са третирани, и то - мнооого повече от един път. Голяма част от космите си вече ги знам "поименно".
Просто явно все още има хора, които погрешно смятат, че лазерната епилация работи безкомпромисно. Simple Smile Ами, не, както десетки пъти съм писала, този метод дори не е одобрен като "перманентен", според FDA. А защо не е одобрен до момента, оставям всеки да си прецени сам за себе си. В спорове не влизам.

# 82
  • Мнения: 2 618
Абсолютно съм съгласна с Гърненцето, въпреки че нямам толкова опит колкото нея. Единственият метод, който по мое мнение е перманентен е електроепилацията, мустаци и вежди съм си правила преди 20 години и там, където е бодено не излиза нищо от тогава досега. Обаче за големи части на тялото като крака, например не е много подходящо, а и много малко се предлага вече.
Доволна съм от лазера, намали ми космите страшно много, но тук-таме си излизат наново след няколко месеца нетретиране.
Не знам как при други хора се получават нещата от 2 процедури едва ли не край - до живот няма косми, както пишат някои дами тук, но в моята реалност това не е така. Ей на, мислех си, че съм се отървала напълно от космите на интим, онзи ден се гледам, на едно място новеничка туфа с косми, там, където от 1 година нищо не беше излизало. След 10 дни отивам да ми ги махат пак, поне точно там нямам тен, предпочитам да ми ги щракнат, докато са 10, отколкото да почна да ги бръсна пак. Поне с лазера се отървах от врастналите косми и пъпките.

# 83
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 564
Аз съм от хората със супер ефект при лазерната епилация. Операторите в студиото се събираха да ме оглеждат след втората процедура под лупата с лампата, чак невероятно им се струваше какъв е ефектът. Факт е, че и две години да не си направя, по краката ми не излиза нищичко. Ръцете ми са на фин мъх, което за мен е достатъчно, изглеждат гладки, аз не се втелявам и съм ок с постигнатото. Мишници - абсолютно ок, един косъм годишно може и да покара, може и да не. Зона бикини- абсолютно ок, от постигнатото там съм свръхдоволна. Интим направих малко процедури и се поотказах, не ми се занимава. Но постигнатото също ме удовлетворява. Лицето има нужда от добра поддръжка, ама да речем 3 пъти годишно е просто невероятно в сравнение с ежедневно скубане с пинсета, докъдето се бях докарала преди лазера.

# 84
  • София
  • Мнения: 77
Отговора е александритен Алма Сопрано Титаниум - с него се повлияват и светли косми, и тъмна кожа - всичко. Има го в 6th sense в София. Аз съм супер доволна. За ръце, крака, корем, пълен интим, мишници и горна устна плащам 455 лв на процедура при пакет от 6.

Аз търсех в интернет кой вид лазер се води последно поколение и този модел ми излезе. Не намерих инфо коя година е и т.н.. но е факт че има доста + страни. Мисля че разглеждах в салон Satori. https://satorilaser.bg/%D0%BB%D0%B0%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B … AYASAAEgJPqfD_BwE

Би ли споделила малко повече информация, за всичко около процедурата с този лазер ?

Аз ходя в София в 6th sense - процедурата е първо ти махат косми ако е останало нещо с тример или бръснач, после зачертават бенките с бяло, после ти слагат контактен гел като на ехографите дето се ползва и е 90% вода, после те минават с лазера като накрайника охлажда също така и боли много по-малко от предния модел сопрано айс. Може да се прави целогодишно, разбира се ползваш слънцезащита 50 фактор и без активно излагане на слънце няколко дни преди и след процедурата. При мен на горна устна паднаха веднага и почти не растат, краката също много се повлияха, и ръцете, интима е по-тегав но пак имам добър резултат за 3 процедури. Трябва поне 6 да се направят.

Благодаря за инфото.
Аз преди години ходех в Нирвана в Павлово на процедури с александрит-пакет мишници и интим. Като цяло бях много доволна от резултата. На интима отгоре всичко опада още след 1-2 процедура и години наред (поне 5) нямах нищо. Отдолу не беше такъв ефекта, но това е обяснимо. Спомням си че тогава на всяко щракване и подскачах. Изтърпяваше се, но не беше приятно като усещане. Трябваше да ходя поне 1-2 пъти годишно за поддържаща процедура, но като виждах че отгоре нищо не расте и все отлагах. След пакета продължих да ходя на кола маска за това което беше останало, но доста рядко.
Сега искам отново да си направя пакет от няколко зони. Проверих в Нирвана, но мисля че лазерите са същите които и тогава използваха. Заради това започнах да търся салон със сравнително нов лазер. И така.. 🙂🙂🙂

# 85
  • Мнения: 391
В такъв случай ти препоръчвам мястото,което написах в предния пост Simple Smile болката е минимална и охлаждащия ефект наистина е супер! Цените им също са добри, можеш в интернет да погледнеш, като имай предвид,че в пакет е по на сметка. Така или иначе трябва да направиш повече процедури.

# 86
  • Мнения: 1 140
Аз също не съм от щастливците с лазерната епилация. Сменила съм 4 студиа, и не съм постигнала желания ефект, но за момента по-добър вариант не съществува тъй че продължавам с надеждата да има ефект рано или късно…

# 87
  • Мнения: 2 052
За съжаление и аз май съм "карък" .Ходя на лазер от миналата година, имам 5 процедури. Има ефект-  по-тънки косми,  по -бавен растеж , но съм мноооого далееч от гладка кожа.Апарата Elyson pro , но съм по -тъмна кожа и не толкова черни косми.Скоро ми предстои последната 6 процедура и се чудя дали да не сменя студиото и апарата. За по тъмна кожа , кой  апарат е по -подходящ?

# 88
  • Мнения: 5 938
Тарталетка действително е единствената дама в темата, която споделя за супер ефект от лазера. Мисля, че и при zon нещата стояха по идентичен начин - тя, обаче, май беше ликвидирала окончателно окосмяването чрез електроепилация, т.е. не е било само лазер.
Но ето че и операторите в студиото на Тарталетка са били учудени от нейните резултати - значи, все пак, не е нещо често срещано или очаквано, като ефект.

Иначе, точно аз да отричам ползите от лазерната епилация, просто няма начин. Тя си има своето място и определено е ефективен метод. Просто да успееш за постоянно да спреш растежа на 100% от космите по тялото и лицето си, посредством лазер, е малко нереалистично - случва се при доста малък брой хора и със сигурност не е норма.

# 89
  • Мнения: 10 301
Гърненце Kissing Heart и аз не се оплаквам. Интима го зарязах обаче. При мен много странно - тази част която е извън бикини/бански/бельо видимата е плешива Laughing Не знам как се махнаха там, като по поръчка. Под бельото обаче съм на 50 %, но не ми се занимава повече. Иначе крака да има 1-2 косъма (но руси, тънки). Ако ги обръсна, ще поникнат след 3-4 месеца пак. Мишници нищо. ГОрна устна всичко стана в еднакъв мъх и съм ама супер доволна за там. Ръце не съм пипала. Там съм с мъх и не се вижда по принцип. Зависи и кой какви цели има. Но за моите, постигнах точно каквото ми трябваше.

Общи условия

Активация на акаунт