ЛОНДОН - 12

  • 32 315
  • 733
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 5 280
Много ви благодаря Hug

# 421
  • Мнения: 529
Здравейте, предстои ми пътуване до Лондон от 27 до 30 декември. Имам притеснения за новините с информация за стачки .Имате ли информация?

# 422
  • Great Britain
  • Мнения: 2 210
Здравейте, предстои ми пътуване до Лондон от 27 до 30 декември. Имам притеснения за новините с информация за стачки .Имате ли информация?
Каква информация те интерисува?

# 423
  • Мнения: 529
Ще има ли градски транспорт?Ще излитат ли самолетите? Такива неща. 🙄

# 424
  • Great Britain
  • Мнения: 2 210
Ще има ли градски транспорт?Ще излитат ли самолетите? Такива неща. 🙄
Автобусния транспорт отметна стачката през последния месец, в момента влакове и метро стачкуват.Силно ограничен е транспорта и е меко казано неприятно.Самолетите си летят ,стачкуват хората от паспортен контрол, което води да дълги опашки, закъснения и т.н.

# 425
  • Мнения: 4 204
Ние бяхме по време на стачката на 26.11. Не всички ж.п. компании стачкуваха и влака Лутън-Лондон работеше. Проверете за вашия маршрут. На сайта на https://www.nationalrail.co.uk/ имаше информация. Може да потърсите там ако планирате да ползвате влакове.

# 426
  • Мнения: 4 429
Ще има стачки, да. Точно и само на 27 няма да стачкуват паспортния контрол, а на излизане няма и без това, та минавате между капките по тази линия.
Малко инфо за жп стачките: https://www.headforpoints.com/2022/12/07/when-are-the-december-a … -uk-rail-strikes/

Последна редакция: чт, 22 дек 2022, 21:38 от neuromancer

# 427
  • Мнения: 529
Благодаря ви много за информацията. Надявам се всичко да е наред. 🍀

# 428
  • Мнения: 604
Здравейте Flowers Hibiscus

Живот и здраве, Февруари ще посетим Лондон - проучвам дали държат на правилото за 6 месеца остатъчна валидност на паспорта... и до колкото разбирам в Англия държат само да е валиден паспорта, няма нужда да има минимум 6 месеца. Пътували ли сте до Англия с паспорт, на който му остават под 6 месеца и имахте ли проблем?
Чудя се дали да не пускам нов паспорт, докато все още имам време, или мога да си пътувам с моя, който е до Юли 2023.

Благодаря ви!

# 429
  • Мнения: 466
Здравейте Flowers Hibiscus

Живот и здраве, Февруари ще посетим Лондон - проучвам дали държат на правилото за 6 месеца остатъчна валидност на паспорта... и до колкото разбирам в Англия държат само да е валиден паспорта, няма нужда да има минимум 6 месеца. Пътували ли сте до Англия с паспорт, на който му остават под 6 месеца и имахте ли проблем?
Чудя се дали да не пускам нов паспорт, докато все още имам време, или мога да си пътувам с моя, който е до Юли 2023.

Благодаря ви!
Без проблем можеш да си пътуваш с твоя,щом не е изтекъл.
Аз си идвам със стария в България за да си го подменя,когато наближи да изтича и няма проблем

# 430
  • Бургас
  • Мнения: 177
Здравейте!
Влизам в темата като пълен новак. Януари ни предстои посещение в Лондон. За първи път ще ние е. Ще отседнем в познати, но не знам доколко ще могат да се ангажират с нас за обиколки. Та след като изчетох последната тема, съвсем се притесних дали ще може да се оправим в този град.
Можете ли да споделите кои от забележителностите са на пешеходно разстояние и за кои си струва да платим. Разбрах, че има варианти на London pass, които обаче не включват London eye  и музеят на Мадам Тюсо, а тях вече съм набелязала. За тях има бъндел билети. The Shard предполагам е хубаво да се посети вечер, когато целият град е в светлини.
Имам съвет и да посетя магазина на Victoria Secret, в близост до нещо ли е.
3 дни ще бъдем в Лондон и въобще не знам как ще си подредим програмата.
Тук писахте за Sky garden , че няма вход, но запазват часове, ако правилно съм разбрала. Може ли да пуснете линк къде се запазват билети.
Въобще, ако на някой му се пише по-подробно какво да направим за едно първо пътуване в Лондон, макар и общо , ще му бъда много благодарна.

# 431
  • Пазарджик
  • Мнения: 751
Тук писахте за Sky garden , че няма вход, но запазват часове, ако правилно съм разбрала. Може ли да пуснете линк къде се запазват билети.

https://tickets.skygarden.london/WebStore/shop/viewitems.aspx?cg … yGarden&c=Tickets

# 432
  • Мнения: 563
Много зависи какво харесвате и какво искате - история, селфита, шопинг, културни мероприятия... Скай гардън бих го пропуснала. За забележителностите - има безплатни турове в центъра - нашият включваше смяната на караула при двореца и конюшните и т.н. Свалете си от гутъл плей Рик Стийвс  има си маршрути с карти и аудио гид ако предпочетате индивидуално.

# 433
  • Мнения: 2 278
Разбирам притесненията ти, но повярвай ми - веднъж като си там, ще се ориентираш много добре в забележителностите и метрото. Градът е безопасен и направен да ти е удобно да се придвиждаш.  Около май месец една съфорумка пусна основните забележителности групирани по райони, така че да се обикалят по близост. Потърси, ако ти се занимава, че аз не мога сега.

Намерих.

https://bg-mam.ma/p/1154504/44746480

Последна редакция: пт, 30 дек 2022, 09:54 от Giada

# 434
  • Мнения: 3 214
Скрит текст:
Здравейте!
Влизам в темата като пълен новак. Януари ни предстои посещение в Лондон. За първи път ще ние е. Ще отседнем в познати, но не знам доколко ще могат да се ангажират с нас за обиколки. Та след като изчетох последната тема, съвсем се притесних дали ще може да се оправим в този град.
Можете ли да споделите кои от забележителностите са на пешеходно разстояние и за кои си струва да платим. Разбрах, че има варианти на London pass, които обаче не включват London eye  и музеят на Мадам Тюсо, а тях вече съм набелязала. За тях има бъндел билети. The Shard предполагам е хубаво да се посети вечер, когато целият град е в светлини.
Имам съвет и да посетя магазина на Victoria Secret, в близост до нещо ли е.
3 дни ще бъдем в Лондон и въобще не знам как ще си подредим програмата.
Тук писахте за Sky garden , че няма вход, но запазват часове, ако правилно съм разбрала. Може ли да пуснете линк къде се запазват билети.
Въобще, ако на някой му се пише по-подробно какво да направим за едно първо пътуване в Лондон, макар и общо , ще му бъда много благодарна.
Не знам кой ви ги дава тези съвети, но за първо посещение в Лондон и то само за три дни, бих пропуснала Музея на Мадам Тюсо (абсолютно изгубено време и разочарование), The Shard, магазина на Victoria Secret и Sky Garden.
Има толкова впечатляващи и безплатни места за разглеждане, за които трите дена няма да ви стигнат.
Като сте решили да отидете на London Eye, денят ви спокойно може да премине в разходка по South Bank, с малките отклонения за хапване, магазинчета, мостове...
Ето ти линк за South Bank Walk:

Попитайте познатите си, които живеят в Лондон. Дори да не обикалят с вас, ще ви упътят.

Общи условия

Активация на акаунт