ЛОНДОН - 12

  • 33 066
  • 733
  •   1
Отговори
# 435
  • Варна
  • Мнения: 3 363
Здравейте!
Влизам в темата като пълен новак. Януари ни предстои посещение в Лондон. За първи път ще ние е. Ще отседнем в познати, но не знам доколко ще могат да се ангажират с нас за обиколки. Та след като изчетох последната тема, съвсем се притесних дали ще може да се оправим в този град.
Скрит текст:
Можете ли да споделите кои от забележителностите са на пешеходно разстояние и за кои си струва да платим. Разбрах, че има варианти на London pass, които обаче не включват London eye  и музеят на Мадам Тюсо, а тях вече съм набелязала. За тях има бъндел билети. The Shard предполагам е хубаво да се посети вечер, когато целият град е в светлини.
Имам съвет и да посетя магазина на Victoria Secret, в близост до нещо ли е.
3 дни ще бъдем в Лондон и въобще не знам как ще си подредим програмата.
Тук писахте за Sky garden , че няма вход, но запазват часове, ако правилно съм разбрала. Може ли да пуснете линк къде се запазват билети.
Въобще, ако на някой му се пише по-подробно какво да направим за едно първо пътуване в Лондон, макар и общо , ще му бъда много благодарна.

Не се притеснявай, транспорта е страхотно организиран и лесен за употреба , само ще трябва да си набележите какво да гледате. Можете и да си поразпитате познатите ви , какво ще препоръчат.

Най-туристическите места са ви напълно достатъчни за първо ходене - Бъкингамският дворец, Парламента , Биг Бен ,Уестминстър, Лондон Ай - всичките тези са на пешеходно разстояние едно от друго.
Другото е районът около Тауър бридж - Шард, Бороу маркет, Тауър бридж, Крепостта Тауър, катедралата Сейнт Пол.
Някой музей  или галерия можете да посетите - като цяло са безплатни.
Канари Уорф и Гринуич , също са интересни за разходка.
И то 3-те дни минали.Само да се разхождате и да зяпате наоколо е напълно достатъчно. Архитектурата е възхитителна.
Щом сте си решили за Мадам Тюсо, можете да си го включите в единия от дните.
Ако се качите на Лондон Ай и Скай гардън, за какво ви е и Шарда, той се плаща.
Януари е възможно, да не е хубаво времето и се стъмва много рано, около 3.5 -4 ч., денят е къс. Та, вечер след 5-6 часа , освен да се ходи по ресторанти и заведения, няма какво да се прави много много. И за разходка из парковете не става.

Според Гугъл, магазин на Виктория сикрет има в близост до Оксфорд Стрийт, една от централните шопинг улици / на Ню Бонд стрийт е адреса/.

# 436
  • Бургас
  • Мнения: 177
Много благодаря за съветите ❤️
Още един въпрос - ще пътуваме само с ръчен багаж. Всеки ще си носи раница на гърба, мога ли да взема и дамска чанта? Ще летим с Wizz.

# 437
  • Great Britain
  • Мнения: 2 213
Много благодаря за съветите ❤️
Още един въпрос - ще пътуваме само с ръчен багаж. Всеки ще си носи раница на гърба, мога ли да взема и дамска чанта? Ще летим с Wizz.
Да, може.

# 438
  • Мнения: 2 825
Много благодаря за съветите ❤️
Още един въпрос - ще пътуваме само с ръчен багаж. Всеки ще си носи раница на гърба, мога ли да взема и дамска чанта? Ще летим с Wizz.
Да, може.

Не, не може.

# 439
  • Мнения: 4 492
Принципно трябва да имате една бройка ръчен багаж. Всичко друго трябва да е прибрано вътре в раницата, пък ако искате и пет дамски чанти носете.

# 440
  • Great Britain
  • Мнения: 2 213
Много благодаря за съветите ❤️
Още един въпрос - ще пътуваме само с ръчен багаж. Всеки ще си носи раница на гърба, мога ли да взема и дамска чанта? Ще летим с Wizz.
Да, може.

Не, не може.
Малка дамска чантичка с портфейл,телефон и паспорти преметната на тялото имах предвид.

# 441
  • Мнения: 4 234
Малка дамска чантичка с портфейл,телефон и паспорти преметната на тялото имах предвид.

Трябва да може да влезе в раницата ако го поискат.

По-добре прегледайте сами забележителностите и преценете кои искате да разгледате. Аз бих включила The Shard или Sky Garden за първо посещение. В The Shard има машини за гледане, на които може да видиш какво точно гледаш и информация за обекта. За първо посещение ще е полезно, но е платено.  Обожавам гледките от Sky Garden и е супер за почивка ако сте в района. През януари едва ли ще има опашки.
Може да отидете на мюзикъл някоя вечер. Приятно изкарване!

# 442
  • русе
  • Мнения: 647
Много сте ми полезни, придстой пътуване до Лондон на 31 януари. Ще бъдем за кратко 3 дни, наясно съм, че са напълно недостатъчни. Понеже ще сме само с ръчен багаж, за който има ограничения в размера, какво ползвате раница, пътна чанта? Как е времето в началото на февруари, много ли е студено?
Като програма още не сме го измислили, със сигурност ще разгледаме някой неща, но ми се ще и някакъв шопинг да направим. Някакви предложения за магазини?

# 443
  • Мнения: 14 515
А какво искате да пазарувате? И като сте само с ръчен багаж къде ще го сложите? Не се заяждам, но аз при всеки голям шопинг в чужбина едвам си затварям големите куфари, ако пътувам само с раница освен бижута не виждам какво друго може да се пренесе.

# 444
  • Great Britain
  • Мнения: 2 213
А какво искате да пазарувате? И като сте само с ръчен багаж къде ще го сложите? Не се заяждам, но аз при всеки голям шопинг в чужбина едвам си затварям големите куфари, ако пътувам само с раница освен бижута не виждам какво друго може да се пренесе.
Много добър въпрос. За времето през февруари отсега нищо не може да се каже. Днес например е доста топло около 15 градуса за сезона, но мрачно и влажно. Големите намаления вече започнаха на boxing day и ще продължат през целия януари. В момента е рай за shopping.

# 445
  • русе
  • Мнения: 647
А какво искате да пазарувате? И като сте само с ръчен багаж къде ще го сложите? Не се заяждам, но аз при всеки голям шопинг в чужбина едвам си затварям големите куфари, ако пътувам само с раница освен бижута не виждам какво друго може да се пренесе.
Нямам нещо конкретно, дрехи козметика, такива неща. Предстой ни бал 23, ако нещо ни хареса... нещата ще си ги получа по куриер, така ще ми е по удобно.

# 446
  • Бургас
  • Мнения: 177
Идеята ти е да пазариш, а след това да си ги изпратиш към България с куриер ли?

# 447
  • русе
  • Мнения: 647
Идеята ти е да пазариш, а след това да си ги изпратиш към България с куриер ли?

Да, е то няма да е някакво велико пазаруване.

# 448
  • Мнения: 3 221
А как точно си го представяш това изпращане с куриер?

# 449
  • русе
  • Мнения: 647
А как точно си го представяш това изпращане с куриер?
Така, като се получава пратка, съвсем нормално.
Въпроса беше друг - за магазини, а не как ще ги пренасям, но благодаря все пак за отделеното време за моя пост.
Весела и успешна нова година!

Общи условия

Активация на акаунт