ЛОНДОН - 12

  • 32 087
  • 733
  •   1
Отговори
# 45
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Здравейте
Подходящо ли е за юни месец. Основното облекло да е панталон , маратонки, тениска и слуитчър .Бихте ли дали някой съвет практичен в тази насока.
И ако съм с маратонки, тип платнени с мрежичка, подходящи ли са за тяхното време.
Съвет-практичен за английското юнско време:следи прогнозата му.Ние тук сме с джапанки от март.

# 46
  • Мнения: 1 724
Тръгнете с удобни дрехи и обувки,за повече ходене

Много добър съвет, ако тръгнете да кръстосвате парковете, маратонки ще са ви много от полза. Между 12 и 4 след обед, обикновено е топло,(къс ръкав), но ще ви трябва и леко яке, (добре с качулка), което да можете лесно да сгънете и пъхнете в чантата, (мойта дамска чанта е малка кожена раница, защото другите са неудобни), за по-късните часове.

# 47
  • Мнения: 2 817
Момичета, как стои въпросът с мобилните данни сега? Предполагам, че се таксува като страна извън ЕС? Тоест - да не пускам интернет и да не вдигам, като ми звънят Simple Smile

# 48
  • Мнения: 21
Здравейте, ще раждам през Юли. Ориентирала съм се към Guy's and St Thomas hospital. Моля споделете мнение или опит.

Трябват ми бебешки дрехи, бъги, маса, и въобще всичко, каквото може. Ако някой има излишни неща, моля пишете ми на л.с. Може да се уговорим да запазя и да върна всичко обратно след като пораснем.

# 49
  • Мнения: 8 218
Момичета, как стои въпросът с мобилните данни сега? Предполагам, че се таксува като страна извън ЕС? Тоест - да не пускам интернет и да не вдигам, като ми звънят Simple Smile
Зависи от оператора, предполагам. Йетел от 29.06 ще си променят тарифите, засега са както преди. Така поне ми казаха.

# 50
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Здравейте, ще раждам през Юли. Ориентирала съм се към Guy's and St Thomas hospital. Моля споделете мнение или опит.

Трябват ми бебешки дрехи, бъги, маса, и въобще всичко, каквото може. Ако някой има излишни неща, моля пишете ми на л.с. Може да се уговорим да запазя и да върна всичко обратно след като пораснем.
Здравей.Хубаво събитие ти предстои.Тази тема е за туризъм в Лондон,може да попиташ в другата тема в подфорум -родители в чужбина-по държави.Там ще ти помогнат ,вероятно.Успех.

# 51
  • София
  • Мнения: 9
Кои са най-интересните места в Лондон? Кога е най-добре да се посети?

# 52
  • Мнения: 2 255
A1 са променили цените на роуминга от 29.04.2022, точно днес ги гледах. 0.09 лв изходящо повикване към ЕС и GB, 0.09 входящо, sms 0.09, 0.01 лв за mb. Не ми е ясно дали изрично трябва да се активира нещо.Предполагам, че и при vivacom има промени, но още не съм проверила.

# 53
  • Мнения: 8 218
Ето актуална информация, уж.

роуминг във Великобритания

# 54
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Кои са най-интересните места в Лондон? Кога е най-добре да се посети?
На този въпрос едва ли някой може да отговори.Всичко е интересно в Лондон и по всяко време.Това е космополит.Това е Лондон.Тази седмица например е доста натоварено навсякъде предвид юбилея на Елизабет Втора.Четвъртък и петък са почивни дни и предстоят грандиозни тържества.

# 55
  • Мнения: 2 817
Благодаря на всички за отговорите за роуминга.
Имам още едно питане - тук намирам много евтини влакове www.thetrainline.com. Има цени 5.79 за трансфер от Luton при цена на easybus 12 паунда. Чудя се, ако взема за този влак, но не успеем да се оправим на време на излизане от летището, може ли да взема следващия влак?
Чудя се и още нещо - възможно ли е до Гетуик да е 2 ч. с автобус и 30 минути с влак?

Последна редакция: пн, 30 май 2022, 21:34 от ЕваНиколова

# 56
  • Мнения: 1 724
Благодаря на всички за отговорите за роуминга.
Имам още едно питане - тук намирам много евтини влакове www.thetrainline.com. Има цени 5.79 за трансфер от Luton при цена на easybus 12 паунда. Чудя се, ако взема за този влак, но не успеем да се оправим на време на излизане от летището, може ли да взема следващия влак?
Чудя се и още нещо - възможно ли е до Гетуик да е 2 ч. с автобус и 30 минути с влак?

Аз мисля че преди години не хванах точния влак, който резервирах, и минах. Но не мога да кажа дали все още е така.

Ако отивате за кратко време, избягвайте всякакви автобуси. Ще си седите в трафика с часове. Платете малко повече, но ползвайте само метро и влак. Трудно представими са разстоянията, затова не разбирам как човек може да живее в този град! На мен ми е любим за посещение, но не знам с какви нерви хората живеят в него.

Мислех да предложа представление в Уест Енд. Наистина може да е незабравимо преживяване - аз ходих преди 20+ години на the Graduate, с Джери Хол и Пол Ръд от Приятели - хубави спомени.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 903
Здравейте, ние утре пътуваме за Лондон, и ме интересува може ли да се плаща с хартиени банкноти по 50 и 20 паунда ( валидни до септември)? Имаме останали от предишни пътувания, а понеже са почивни дни, изглежда няма да можем да ги внесем в UK сметката на съпруга ми.

# 58
  • Мнения: 2 465
Може. Но на малко места ги ползвах. На места пише, че не може плащане в брой. Похарчете първо тях. Сега обърнах внимание на "валидни до септември". Не би трябвало да има проблем. Ако не, като се върнете, обменете ги в Тавекс или друго бюро.

# 59
  • Мнения: 134
Здравейте, ние утре пътуваме за Лондон, и ме интересува може ли да се плаща с хартиени банкноти по 50 и 20 паунда ( валидни до септември)? Имаме останали от предишни пътувания, а понеже са почивни дни, изглежда няма да можем да ги внесем в UK сметката на съпруга ми.
Няма проблеми,  и аз имах от старите банкноти и преди няколко дни първо тях изхарчих, приеха ги без проблем. Питала съм и в чейндж бюрата в Бг, обменят ги без проблем засега.

Общи условия

Активация на акаунт