ЛОНДОН - 12

  • 33 150
  • 733
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 3 221
Няма нужда да се вписва придружител в декларацията. Достатъчно е да двамата родители да декларирате, че сте съгласни да пътува непридружена от вас. Направете я безсрочна, ще си я ползва още две години. На паспортния контрол се оставя копие, оригиналът се носи и се пази
Това е декларацията. Всичко извън този текст е интерпретация на нотариуси, за да я напишат те и да взимат пари

# 661
  • Мнения: 8 350
Аз лично бих вписала с кого точно съм съгласна да излиза за всеки случай.

# 662
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Здравейте,в средата на юни сме на концерт на Уембли.Вече имаме билети.Ще пътувам сама с дъще тя ми на 15 г.Това ще ми е първо излизане от страната.Имама притеснения за банковите карти ако случайно ги блокират на ДСК са ,четох че имало проблем с тях
Как се процедира в такъв случай?Ако се загубим какви са вариантите....

# 663
  • Мнения: 3 221
Защо ще ви блокират картите?
И къде да се загубите?
Паникьосвате се излишно май Grinning Всичко ще е наред. Носете си малко пари кеш, заредени телефони и добро настроение

# 664
  • sofia
  • Мнения: 730
За да не ми се случи това, и аз съм към ДСК ,си направих карта Револют. Честно казано не ми хареса района на Уембли, гледахме да стигнем бързо до метрото, преди да се е стъмнило съвсем. Вижте на стрийт вю и в сайта, който дадох кой автобус да хванете до метрото, то зависи и къде е хотела ви, разбира се. А може и да си е наше субективно усещане, и да не сме били прави.

# 665
  • Great Britain
  • Мнения: 2 213
Здравейте,в средата на юни сме на концерт на Уембли.Вече имаме билети.Ще пътувам сама с дъще тя ми на 15 г.Това ще ми е първо излизане от страната.Имама притеснения за банковите карти ако случайно ги блокират на ДСК са ,четох че имало проблем с тях
Как се процедира в такъв случай?Ако се загубим какви са вариантите....
Ако се загубите вариантите са да ви намерят.......

# 666
  • Мнения: 59
Здравейте,в средата на юни сме на концерт на Уембли.Вече имаме билети.Ще пътувам сама с дъще тя ми на 15 г.Това ще ми е първо излизане от страната.Имама притеснения за банковите карти ако случайно ги блокират на ДСК са ,четох че имало проблем с тях
Как се процедира в такъв случай?Ако се загубим какви са вариантите....
Интернет и мобилни разговори през мрежата на Виваком са с много нормални цени. Спокойно можете да ползвате Google maps. И с другите оператори може да се ползва спокойно, но на по-високи цени Simple Smile
Преди години бях с карта на ДСК. Имах проблем само с безконтактното плащане в градския транспорт. При плащане на ПОС терминал, с въвеждане на картата в устройството, нямах проблем. Тогава си купих Ойстер карта и всичко беше наред.

# 667
  • Мнения: 4 243
От няколко години използвам карти на ДСК за транспорта в Лондон и не сме имали проблем. Към една сметка направих 4 дебитни карти и ги ползваме тях.

# 668
  • София
  • Мнения: 127
Здравейте, върнахме се от тридневно посещение на Лондон с децата. Благодаря на всички за отговорите на въпросите ми и на тези, които подробно са описвали лични преживявания и съвети. Нашата екскурзия беше без строга програма и сигурно не оптимална, но сме доволни. Успяхме да видим основни забележитености, возихме се на корабче и на лифт, качихме се на Лондонското око.  Много ни хареса и бихме повторили. Предвижването правихме с автобусите на градската мрежа и малко с метро. Хранехме се в местни заведения, не азиятски и др. Ако има желаещи мога и по- обстоятелствено да разкажа за ориентацията и преживяванията или да отговоря на въпроси.

# 669
  • Мнения: 1 524
Здравейте, планираме на 18.05 да летим за Лондон,има ли офлайн карти,които може да използваме?

# 670
  • Мнения: 136
Здравейте, планираме на 18.05 да летим за Лондон,има ли офлайн карти,които може да използваме?
Google maps е перфектно за Лондон, многократно изпробвано приложение, предварително си сваляте офлайн карта  на района, който искате да посетите.

# 671
  • София
  • Мнения: 127
Здравейте, планираме на 18.05 да летим за Лондон,има ли офлайн карти,които може да използваме?
Вземете си обикновенна карта от рецепция в хотел. Не е скъпо да се ползва и онлайн гугъл мапс, но някак си е много разтоварващо и романтично да се ориентираш сам. На много места има клона с карта, дава добра ориентация. На пешеходната пътека пише на къде да погледнеш, за ориентация от къде идват превозните средства. Весело прекарване!

# 672
  • София
  • Мнения: 3 847
Вчера ме обявиха за пенсионерака, защото предпочитам хартиени карти пред телефонни. Имам такива за всеки град, в който съм била.
Та, да, вземете си хартиена карта, както и карта на метрото. Много лесно се ориентира човек

# 673
  • Мнения: 4 243
Или за 10-15 лири си вземете предплатена sim карта в UK и си ползвайте свободно интернет.

# 674
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 306
Вземете си за 10 паунда lycamobile 10GB интернет. Ще имате и 100мин до бг номера.

Общи условия

Активация на акаунт