232 пътешествия с карта за 9 евро. НЕМСКАТА тема.

  • 21 612
  • 763
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 7 055
Софт, завижд!
И аз си чакам  Клептън и Найтуиш с нетърпение!

# 121
  • Мнения: X
В началото на юли сме на Мейдън и Ред Хот. На есен още. 🎶🥳
Снощи до нас в залата седнаха двама българи. Дошли от другия край на Германия.
Аз по едно време отидох да си купувам тениска и като се връщах обърках входовете. Напред, напред и някак се озовах до самата сцена. 😁 Там си и останах, мъжът ми ме намери в паузата чак.

В Оберхаузен има страхотен мол между другото. И много и много хубави заведения пред него на самата река, до които пък има голям площад, на който често организират разни неща. Добро място за изкарване на една събота.

# 122
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Софт, знам го мола и целия увеселителен град около него, ние сме сравнително наблизо. Wink

Завиждам за концертите. Някой ден ще се организираме и ние, с децата е по-сложно.

# 123
  • Мнения: 7 055
Клептън е сега, в началото на юни, за Найтуиш още никой нищо не казва. През  ноември трябва да видим Фондацията. Ще видя ако има нещо интересно през юли, щото август сме в отпуск и ще наблягаме на морета или планини, още не сме решили. Живот и здраве да е само!

# 124
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Tози мол и аз го знам 🤪

Бела, в Хесен съм, но Майнц ми е на 30км.

Детето също е фен на Ковърдейл.

Как се казва документът, където е регламентирано как да изглежда 🤪Vorgarten? Не какво може да се строи или не, а как да изглежда.
Търсих в нета, из страницата на града, но не намирам.
Собственичката вчера 40мин ме държа на телефона и ми обясняваше за градинката. Подозирам, че съседката се е оплакала, тя все по Vorschriften кара, та трябва с нейните камъни сега...
Баси с какви глупости ме занимават!

# 125
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Ася, с вида на градинката ли имат проблем? Rolling Eyes

# 126
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Да.
Предполагам, че съседката се е оплакала, защото хазяйката е в съседния град, оперирана и мъжът й е пфлегефал...🙄
Много е “дива” за немците. Всичко расте както си иска...

# 127
  • Am Dorf (BB)
  • Мнения: 512
Мъж ми рече Vorgartensatzung, Ася.

# 128
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Погледнах всички Satzungen на града и такъв няма.
Какво да търся друго?

# 129
  • Мнения: 6 702
Ася нищо не може да направи освен разправии. Но разправиите не са малко нещо. Много тъпо.

# 130
  • Мнения: X
Ася има Flächennutzungsplan и Bebauungsplan, по-скоро второто търсиш

# 131
  • Мнения: 6 702
тя не строи нищо

# 132
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Нищо не намерих онлайн, но намерих мейла на отговарящия. Писах му.

Става въпрос за “градина” метър на метър, която си делим със съседката. Значи всеки има 50/100см. Дали трябвало да има ограда!!!!🙈
Korinthenkacker!

# 133
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Боже, това е безумно! Дано намериш някакво решение.
Наздраве от България! От 2 дни пада ядене на корем, пиене на бира и истинско наспиване. Само времето ни обърква плановете, но поне си набелязах места за по-дълго обикаляне из Рила. И за пореден път се издразних на доста шофьори... и  на дупките по пътищата, особено в планината.

# 134
  • Мнения: X
Проблеми с картови плащания да сте имали? Днес се побърках в Кьолн  В някои магазини дори пише на табели, че се плаща само в брой. Пред банкоматите големи опашки. На връщане към нас успях да платя в пет шоп с карта в Хит обаче не стана. Голям Störung имало в цяла Германия от два дни.

Общи условия

Активация на акаунт