Средни разходи за дете на различни възрасти

  • 8 145
  • 112
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Малей, аз съм голяма прахосница, значи  newsm78
За Влади харча поне по 400 лв. на месец, ама той яде само пюрета на Семпер и каши на ХИПП, така че не сме критерий, а и на ден по 10 лв. харчим само по по детски кътове или в парка  Crazy
Като има- ще харчим, като няма- ще свиваме сърмите  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 2 270
за баткото-16г
дрехи и обувки -средно 40лв
дневни 60лв
спорт-20лв
транспорт-15лв
други-/книги,вестници,списания,дискове....../40-50лв/
храна-аз давам по 20лв на ден-деля на 4 ,това значи по 5 лв на човек /без бебето/-150лв
всичко 335лв
за дъщеря ми 11г-също толкова-335лв
за малкия ми син
храна,кухня-16лв
допълнително по 2 лв на ден/вечеря и нещо сладичко,плод и др/60лв
памперси-60лв
кърпи/салфетки/10лв
играчки 15-20лв
дрехи-20-30лв
мляко40лв
общо220-240лв
или за 3 деца -900лв
а аз дори не получавам детски ,защото дохода ни надвишава тези 200лв

# 17
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
Мишленце, какви точно ще са ви исканията. И какви цели си поставяте с тези искания?

Имате ли статистика - разбивка по населени места, образователен ценз, етническа принадлежност,  какъв % от семействата получават детски надбавки?

Колко нови семейства очаквате да се включат, ако вдигнете границата за детски надбавки?

На колко приблизително ще стане общата сума на надбавките след промените? А колко е сега?

Ето една интересна тема, която ако се прочете внимателно и с желание, може да даде смислени идеи:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=144437.0

# 18
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Моя син е на 1г., 3м. - ето и неговите разходи за тази възраст:
80 лв - памперси
40 лв - АМ
20 лв - детска кухня
15 лв - каша
20 лв - пюрета за събота и неделя
40 лв - плодове и зеленчуци
5 лв - сокове
10 лв - мокри кърпички
100 лв - дрехи и обувки
20 лв - козметика, консумативи
ОБЩО: 350 лв.
Леле, ама те много бе......... Shocked

# 19
  • Мнения: 2 818
Моя син е на 1г., 3м. - ето и неговите разходи за тази възраст:
80 лв - памперси
40 лв - АМ
20 лв - детска кухня
15 лв - каша
20 лв - пюрета за събота и неделя
40 лв - плодове и зеленчуци
5 лв - сокове
10 лв - мокри кърпички
100 лв - дрехи и обувки
20 лв - козметика, консумативи
ОБЩО: 350 лв.
Леле, ама те много бе......... Shocked


100лв на месец за дрехи и обувки?!  Shocked


При нас за дете на 3г
детска градина + английски и танци - 60лв
дрехи и обувки - 20лв (средно месечно)
сокове и плодове - 60лв
козметика - 10лв
Общо 150лв, като не включвам храна(обща и малки количества), ток, вода и тн...

Отделно отиват поне по средно 3-4 лв/ден за лакомства, книжки, малки играчки. т.е. + 100лв горе долу....

# 20
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351

100лв на месец за дрехи и обувки?!  Shocked

Ами да, много ли ти се виждат?
И на мене ми се виждат много, но е факт - дори миналия месец ги надвишихме: грейка с гащеризон, обувки, спален чувал, два дебели панталона, две блузки, 2 бодита, 2 чорапогащника, 3 чифта чорапи - 160 лева  Sad
И сега гледам, че пак ни трябват поне още 2 панталона, 2 блузки, боди и пижама....

# 21
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Колкото по-голямо е детето, толкова по-големи са разходите. Ако реша, че детето ми ще пие най-скъпото мляко и пюрета, от най-скъпите шишета, нормално е в една по-късна възраст да продължа да поддържам стандарта. По тази логика тинейджърката ми трябва да носи най-скъпите дрехи и да ползва най-скъпата козметика. А тези неща са по-скъпи отколкото за бебе, ако ползвам най-добрата марка.
Безмислено е да правя разчет, защото честно казано не съм наясно кой колко изяжда, дрехите се купуват най-вече сезонно, пари ми искат за рожденни дни и излизания по различно време. Но голямата дъщеря ми излиза по-скъпа от малките деца.
Естествено, че 2лв в повече няма да помогнат, но това ще е базата, към  която надявам се, ще се прибавят по-нататък още 2 и още 2...

Разходите се определят от бюджета на семейството. Няма как да го надскочим.

Последна редакция: пт, 24 ное 2006, 20:43 от ljuboznatelna

# 22
  • София
  • Мнения: 5 605
Малката е почти на 6 месеца.  Разходи:
 Памперси: 90 лв.
 Мокри кърпи: 20 лв.
 Козметика: 20 лв.
 Адаптирано мляко: 100 лв.
 Каши: 30 лв.
 Пюрета: 50 лв. /редуваме купено с домашно пюре/
 Зеленчуци и плодове: 30 лв.
 Дрехи, обувки, играчки: 150 лв.
 Биберони: 15 лв.

Общо 505 лв.

Като тук не отчитам разходите за ток и вода, които несъмнено са по-големи. Стискам ви палци!!! Praynig

 
 
 

# 23
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Бебо е на 4 месеца:
памперси и мокри кърпи- 40-45лв
козметика-10лв и то през месец
дрешки- имаме си от племенника
сокове и пюрета- не пием и не ядем засега
ами май е това
засега минаваме тънко, но по-натам ooooh!

# 24
  • София
  • Мнения: 6 999
Разходите се определят от бюджета на семейството. Няма как да го надскочим.

Абсолютно  Peace

Ясно е, че 18 /ли бяха/ лева на месец за нищо не стават. Сигурна съм, че е ясно на всички...

Идея нямам колко пари разходва дъщеря ми на месец /на 2 г. и 6 месеца е/.  newsm78 Само детската градина е по около 350лв. на месец, допълнително поне 2 пъти викам бавачка в месеца. Памперси, храна, дрехи, книжки, играчки, забавления... ooooh!

Лятото беше за 10 дни при майка ми и имах чувството, че спрях да харча  пари изобщо  Laughing

# 25
  • Мнения: 3 740
За съжаление така едва ли може да се изчисли среден разход. Баба знае 2 и 200. Да не говорим, че някои мнения са малко... недостоверни.

[quote ]
Малката е почти на 6 месеца.  Разходи:
...
Дрехи, обувки, играчки: 150 лв.
[/quote]

# 26
  • някъде
  • Мнения: 4 955
За съжаление така едва ли може да се изчисли среден разход. Баба знае 2 и 200. Да не говорим, че някои мнения са малко... недостоверни.

[quote ]
Малката е почти на 6 месеца.  Разходи:
...
Дрехи, обувки, играчки: 150 лв.


[/quote]
Да бе и тези 90 лв за памперси- ами това са повече от три пакате по близо 100 бройки в пакет са 300 броя #Crazy Ами по десет памперса ли сменяте на ден newsm78

# 27
  • Мнения: 134
Мишленце, просто тази калкулация ме побърка #Crazy. Нашите деца на тази възраст ни костваха по-малко, макар и отглеждани в Германия.
Не знам докога ще продължава това безобразие в страната ни... Как се поощрява раждаемостта, когато доходите на хората остават същите, а цените са дори по-високи, отколкото в Европа (в частност говоря за Германия). Извинете, че разводних темата, ама се ядосах  Cry

# 28
  • София
  • Мнения: 5 605
За съжаление така едва ли може да се изчисли среден разход. Баба знае 2 и 200. Да не говорим, че някои мнения са малко... недостоверни.

[quote ]
Малката е почти на 6 месеца.  Разходи:
...
Дрехи, обувки, играчки: 150 лв.


Да бе и тези 90 лв за памперси- ами това са повече от три пакате по близо 100 бройки в пакет са 300 броя #Crazy Ами по десет памперса ли сменяте на ден newsm78
[/quote]

Веднага обяснявам:
 Памперси: 90 лв. - носят ни ги от чужбина вече трети месец, защото последните, които купих  от тук доста пропускаха - 2 пакета общо около 45 Евро
 Мокри кърпи: 20 лв. - 4-5 пакета на Памперс
 Козметика: 20 лв. - Мустела, горе долу опаковка и други разни мазилца
 Адаптирано мляко: 100 лв.  - малката яде Аптамил AR в момента, приблизително по 5 кутии на месец * 20 лв.
 Каши: 30 лв.
 Пюрета: 50 лв. /редуваме купено с домашно пюре/ - 2 бурканчета*15 дни*1,90 лв.
 Зеленчуци и плодове: 30 лв. -всеки ден пие фрешове и през ден домашни пюрета
 Дрехи, обувки, играчки: 150 лв. - ами вие с какво извеждате децата навън? С чорапи ли само? Аз купувам обувки, които обикновено са малко по-големи, но не мога да изведа детето босо.  Един чифт, дори и не с твърда подметка е над 20 лв.
  Биберони: 15 лв. - трите шишета, от които пие мляко са с каучукови биберони, които сменям всеки месец, а за соковете - със силиконови, които сменям на 2-3 месеца и тях въобще не съм включила.
Сигурна съм, че дете може да се гледа и с по-малка сума, но не много по-малка. Просто аз така си гледам моето. Никъде не видях да пише "с колко минимално средства гледате децата си". Така че наистина не виждам къде е нереалистичното.

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И ние давахме по 90 лв. за памперси.......точно......

Общи условия

Активация на акаунт