Клиника Афродита - доволни настоящи и бъдещи майки (4)

  • 37 118
  • 756
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 1 358
Предният път ми каза, че кученцето ми е мръсно, яде мъртви животни и какви ли не неща. Аз бях в шок Joy опитах се да обясня, че е йорки, 1.500кг и че не яде нищо освен гранули, ама не...
Водих го на ветеринар, изследвания за всякакви болести и така пак не успях да го убедя, че е ок.

Милият йорки, моите са две момиченца-кучета с всички ваксини, обезпаразитяващи хапчета и препарати, хранят се също с гранули, яйчица, извара. Живея в къща и те излизат само на двора и си комуникират една с друга и с дърветата, тревата, цветята, и с нас! Не ми се струват опасни!🤣

Но ще спазя всичко предписано, без да ги карам да страдат, просто ще ги целувам
по-малко.

Ооо аз, живея в малка сграда с двор, казах му че кученцето ми, рядко се среща с други животни и повече си играе в двора ни... ако знаеш какви неща наговори Anguished от къде този човек има такова въображение. Хахаха
Шегата на страна, важно е да се спазват някакви неща, но все пак 1 кафе, боя на косата(все пак трябва да сме красиви за бебетата), интернета...няма дори и да искаме няма как да го избегнем.
Важните препоръки като лекарства, качествена храна, и активности е редно да се спазват.

# 736
  • Мнения: 712
Ох, аз нашата котчица постоянно я целувам, по цял ден. 😻

# 737
  • Мнения: 23
Здравейте имам въпрос, вчера имах пункция, уж бях попълнила информираното съгласие, но изпуснах да зачеркна нещата като 6 мес,  яйцеклетки и сперматозоиди, и да оставя само ембриони и 1год. Днес случайно се натъкнахвъв форума, бяха до скоро обсъждали  и се загледах че не съм ги зачеркнала и съм ги оставила така, дали ще е проблем? Във вторник имам трансфер ще помоля сестрата да ми даде да ги от отблежа, че да не се чудят и те после. Дали няма да е късно тогава на трансфера да отбележа, че  ми е първо инвитро.
А и бихте ли споделили по същия ли начин протича трансфера както пункция, влизаме в стаичката с леглата, калцуни и т.н.

# 738
  • Мнения: 1 520
Трансферът е по-лек от пункция. В същата стая чакаш, с калцуни. Пак влизаш голичка за процвдурата, само с престилката. Успех!

# 739
  • Мнения: 23
Трансферът е по-лек от пункция. В същата стая чакаш, с калцуни. Пак влизаш голичка за процвдурата, само с престилката. Успех!
Понеже не съм от София, за пункция пренощувах. За след трансфер на пътуващите д-р Станулов дали препоръчва да се пренощува. Проблем че сме без кола,  дори и да пренощуваме няколко дни все пак трябва да се прибирам, рейса  ползваме и ме притесняват мега дупките и паветата на излизане от София, а и не само че съм на 160км,  друса ни все едно сме товарен бус

# 740
  • Мнения: 1 520
Maria, ако можете, наемете си хотелче или airbnb поне за деня на трансфера. Хубаво е покой и избягване на дупки и вибрации около времето на желаната имплантация. Четох, че при 5-дневни ембриони имплантацията е сравнително скоро след трансфера (ако се случи), затова е добре първият и вторият ден да се щадите. Особено след това, което казахте - за друсането, дупките и автобуса.

# 741
  • Мнения: 726
За домашните животни, едниствено трябва да се избягва котешката тоалетна, за да не се заразиш с токсоплазмоза. А пък ако се налага сама да я чистиш, достатъчно е да се носят ръкавици и маска. Пък и котките, живеещи изцяло в апартамент, мноооого трудно могат да се заразят с този паразит. С кучетата няма никакъв проблем, щом са ваксинирани и обезпаразитени.

Ако си изкарала токсоплазмоза в миналото и имаш антитела - дори и тези мерки не е нужно да се спазват, защото си "ваксинирана". Опасно е само ново заразяване по време на бременността. Аз дълги години бях доброволец в организация, която спасява котки и са ми минали хиляди бездомни през ръцете, така че съм си имунизирана. Домашна котка, която не излиза навън, няма как да се зарази с токсоплазмоза.

Това с безамонячната боя и че била безвредна не е вярно - определено е вредна и определено има как да се избегне. Аз не съм се боядисвала откакто забременях и никой не е умрял, пак съм си хубава, дори с някой друг бял косъм и поизбили корени. Вече, ако сте си решили, че въпреки това ще се боядисвате, си е друг въпрос и никой не ви съди, но да се твърди, че е безвредна просто не е вярно. Относно мобилните мрежи - нищо не спазвам от препоръките му, то няма и как да се затвориш в пещера в планината, без интернет. Stuck Out Tongue Winking Eye Но храната и козметиката/химията, както и натоварванията са си важни неща.

Maria.B, не е нужно да зачеркваш, така както си го оставила си се съгласила с всичко - да замразяват и яйцеклетки, и сперматозоиди, и ембриони. Зачерква се това, с което не си съгласна.

За пътуването е добре да не се друсаш по автобуси и коли минимум до имплантацията. За 5 дневни ембриони е около 3 дни след трансфера. Аз и в колата си пътувах с дебела възглавничка под дупето, макар и само до по-далечен квартал на София Grinning

# 742
  • Мнения: 911
Относно боядисването:
https://amp.flo.health/pregnancy/pregnancy-health/staying-health … ir-while-pregnant

Има хиляди статии, но в общи линии казват това, което пише в тази.

Ако има друга информация, моля за линк. Ще ми е интересно да прочета.
Освен това не ми харесва тона “ако сте решили.. и т.н т.н”
Аз самата работя основно с лекари и то по цял свят и изключително боравя с факти и се информирам от правилни източници. Не ми допада тона и нападателното изказване, прикрито от любезност от типа “никой не ви съди, НО…”

Това е като да кажа: “ами то много майки се занемаряват под предтекст, че си вредят или ги мързи”. Не е много любезно, нали? Именно заради това не бих го заявила.
Аз лично се боядисвам с натурална, био, безамонячна боя, за която съм се консултирала и е напълно безвредна. Твърдя го!

Последна редакция: пт, 11 ное 2022, 17:55 от Celeste_10

# 743
  • Мнения: 726
Ох, тази вечна суперчувствителност. Написахте си мнението, аз си написах моето, нямаше нужда от спорове. Нито аз възнамерявам да ви убеждавам в обратното, нито вие ще ме убедите във вашето мнение. Чела съм доста изследвания, повечето от които във въведението бяха описали, че са направени, заради притеснителен брой спонтанни аборти на персонал в салони за красота - в пъти повече от средното. Нямам време и не ми се занимава да търся линкове, в интернет са - всеки може да си ги намери, при интерес. И от спорове няма нужда, ако се чувствате нападната или "осъдена" не идва от мен, нещо във вас си е. Лека вечер.

# 744
  • Мнения: 911
Не става въпрос за супречувствителност. Просто не харесвам назидателни постове прикрити под “споделям си мнението”
Относно проучването за спонтанните аборти в салони за красота и фризьорски салони, също съм го чела. И причината е физическото натоварване, стоенето изправени и вдишването на множество химикали за голям период от време. Като се изказвате, споделяйте пълната информация, не само заглавието Wink
Аз спирам да се изказвам по темата, просто нямаше как да не коментирам и да оставим четящите да са получили само частичната информация.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16539172/

https://apnews.com/article/839fff7a9cc29fcc856ae53522b9421a

https://www.researchgate.net/publication/7239812_Fertility_among … male_hairdressers

# 745
  • Мнения: 1 417
Kris_ti, не е свръхчувствителност, в интерес на истината наистина може малко по-добре да подбираш думите и тона си. Чела съм те не само тук, но и в други теми, има причина другите пишещи често да реагират остро на изказванията ти.

# 746
  • Мнения: 1 380
Мен въпроса с боядисването най - много ме притеснява, няма как да спазя единствено тая препоръка, защото докато родя ще съм не майка , а баба на бебето с тези бели корени. Celeste, би ли споделила коя боя ползваш?

# 747
  • Мнения: 726
Ще си пиша както си искам! Реагирайте си както си искате! Sweat Smile
Ако на някого преча, да не ми чете постовете!

# 748
  • Мнения: 293
Момичета, аз пия по две къси кафенца дневно, трябва ли да го спра, според вас?

Какво ще правя с фитнеса, тоест, тренирам си, но просто намалявам обема на тренировката, така ли?

# 749
  • Мнения: 1 417
Момичета, аз пия по две къси кафенца дневно, трябва ли да го спра, според вас?

Какво ще правя с фитнеса, тоест, тренирам си, но просто намалявам обема на тренировката, така ли?

След трансфер аз бих намалила кафетата на 1 и бих спряла интензивните тренировки. Бих правила нещо леко, като йога например.

Общи условия

Активация на акаунт