Лято горещо се задава, ДЕКЕМВРИйче на половин годинка скоро става! (Тема 4)

  • 13 940
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 615
Нашата педиатърка каза да не му давам да опитва сам, а да давам само пюрета, понеже той и от вода се задавя

# 31
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 792
За задавяне не сме говорили, но като беше на 1м така зверски повърна и се задави, че си изкарах акъла. Добре че точно я бях нахранила и още ми беше в ръцете. Обърнах я веднага с лице напред, придържайки я за гърдичките и я потупах по гърба. Но тя така или иначе се изкашля и се оправи. Тогава имаше мляко по косата, половината гръб и гърди, много се уплаших. Сега пак се задавя понякога, като бърза с млякото. Научила се е да крещи от радост, като яде и все ме е страх да не се задави. Като крещи, поема въздух навътре, не навън, много е смешна. Нашата педиатърка иначе обяснява, не си пести приказките.

# 32
  • Мнения: 165
Нашата обеснява само ако попитам, но аз така или иначе проявявам самоинициатива и постоянно гледам лекции, уроци, каквото има. Иначе като питам някой лекар обикновено ми казват: “Е, ти пък най-лошото мислиш”. Ами Искам да съм подготвена, а не като се случи нещо тогава да мисля.

Аз пак да допиша, че съм отвеяна 😄
Тези, които давате вода кога започнахте и каква давате? Основното ми чудене е преди непосредствено захранването ли да е, за да не се обърква или заедно с твърдат храна?

Последна редакция: чт, 26 май 2022, 16:13 от Жожи

# 33
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 792
Аз предлагам откак се е родила. Пропи преди 3-4 дни. Предлагам преди сън между храненията. Давам Бебелан, пие 20-50 мл за денонощие.

# 34
  • Мнения: 3 150
Моят син понякога се лъже да изпие 20-30 мл непосредствено след събуждане 😂 иначе отказва. Днес го пробвах и с чашата, която съм му купила на Авент - мръщеше се и плюеше. Иначе му давам преварена (давала съм и топла като за мляко и със стайна температура), съмнявам се с Бебелан да има разлика 😂

# 35
  • Мнения: 615
Аз отдавна предлагам вода, но Митко пропи, когато започнахме захранването. Понякога иска вода и по време на хранене, когато е по-гъсто пюрето, мрънка за вода. Днес например му дадох купено на Овко, картоф и спанак, беше много гъсто и сигурно 5-6 пъти искаше вода. Иначе предлагам след хранене и между храненията, когато се сетя. Купувам на Келто или Девин розова.

# 36
  • Мнения: 1 088
Аз забравям много пъти, честно казано, понеже по повече от 20мл трудно успява. Но му правя АМ с 10мл отгоре вода (160мл, 5л),за да съм сигурна, че е хидратиран спрямо сухото мляко. 😅 И както е преварената вода за АМ - така или иначе я пие в смеската, такава му давам. Минавам чешмяна през кана Брита, после преварявам и чакам да изстине. Преварената я използвам за максимум 2 хранения някъде.

Днес беше на последни ваксини засега. Така оплеска дремките, че се събраха над 4 будни часа със само 5-10мин сън между тях. После спа 2ч и сега ми изглежда отпочинал, надявам се нощта да е окей.

# 37
  • Мнения: 1 857
Предлагам вода от няколко дни. Много и се радва. Давам Бебелан, като първите 48ч наливах от бутилката, след това я преварявам. Ползвах чаша за 0+ на Икеа първите два дни, но ме е страх да не се задави с нея и взех и сега давам шише с биберон 1 на Медела. Първите дни дъвчеше само, сега пие. Вчера изпи 5 мл, днес 10.
Дадох на беба тиква. Много мил момент. Днес вечерта преди лягането видях, че дупето е зачервено. Чудя се от тиквата ли може да е или от адската жега днес, а ние цял ден навън по задачи. Не зная утре да давам ли.

# 38
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 792
tara, от жегата се спарват. Днес при нас беше 33 градуса. Едва ли е от тиквата.
Аз кипвам за млякото Девин Изворна по 1 л на ден и съхранявам в термос. Стои топла до следващия ден и не се налага до притоплям млякото. Отделно имам друг термос с помпичка, в който прехвърлям водата, за да наливам по-лесно, но той е 1/2 литър и вътре изстива много по-бързо. Преварявам я, защото е голяма туба и караме с нея по 10тина дни.
Бебелана за пиене го давам така директно. Понякога, когато ми е много гореща водата от термоса и нямам прехвърлена да изстива в другия термос, разреждам с нея млякото, ако реве и няма за кога да чакам.  Не ми пречи и Девин да давам, но малко за разнообразие.
От много време ще ви питам и все забравям-до кога мислите да стерилизирате шишетата, с които храните? Така или иначе вече повечето захранваме, а лъжичката и купичката не са стерилни. Отделно, че бебетата вече лапат всичко, което докопат. Аз мисля след 6 навършени да започна да разреждам и постепенно да спра. Единствено ще продължа да ползвам бебешко веро, че другите са едни отрови.

# 39
  • Мнения: 1 577
Аз вече не стерилизирам.
Той си пъха всичко в устата. Даже май и хартия успя да си натика в устата Joy
Днес толкова са ми стопили лагерите, че сега съм го сложила да спи в кошарата и за нощен.
Да спи, колкото иска. Той и без това и при мен не иска да заспи сума ти му и време и само се върти.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 460
Аз предлагам вода от раждането, но тя не искаше. Едва преди месец пропи. Сега пие всеки ден различно - понякога 20-30мл.,друг пък 60мл. Давах Бебелан, но наскоро започнах да ѝ давам преварена чешмяна.

# 41
  • Мнения: 1 577
Пие моят и вода и чай.
Ми заспа си в кошарата бе.
Процедирах както с големия - първи и трети дневен сън в кошарата няколко дни.
Днес спа първи сън там 1,5ч.
И тази вечер заспа сам там.
Усетих го, че почва по едно време да се превъзбужда от въртенето. Вдигнах го, гушнах го и му шъткат тихичко в ухото около минутка. Видях го, че де успокои и пак го сложих в кошарата. Обърна се, почопли си нещо и заспа.
Да видим....

# 42
  • Мнения: 40
Аз давам вода още от раждането и тя не отказва, дори в тези жеги изпива по около 100мл. на ден.
Но моят проблем е друг, знам че аз греша някъде и ще моля за съвет и помощ, защото не издържам.
Моята госпожица има 4 дневни дремки, които не продължават повече от 20мин. всяка. Правя опити за доприспиване, но удължавам съня с едва 5-10мин. Съответно тя е недоспала и уморена, мрънка и иска постоянно на ръце.
С нощния сън няма проблем,заспива около 21ч. +/- 30мин. и се буди чак в 6ч. за мляко, което пие спяща и се доспива до към 8ч. Опитах да я събуждам към 6.30/7ч., но и така не се промени дневния сън. Моля за съвет, къде греша и какво да променя, за да има поне една дълга дневна дрямка, за може да е спокойна.

# 43
  • Мнения: 413
Ивелина, ние също сме с 4 дремки по 30-40 мин през деня и рядко, но понякога обедната е по 1-2 часа, но пък не е кисел. Оставям го сам да си прави графика и за сега не ми тежи,въпреки че за тея 30мин аз нищо не мога да  свърша като хората.

Аз давам преварева вода от 2-3  месец и сега няма проблем с нея. Давам му след сън задължителдно и сега в тея жеги постоянно муя бутам в устата и пие по 50,60, 70мл на ден.

За алергиите, задавянето и стерилизирането говорих с педиатъра миналата седмица и ми обясни разни неща, обеща да ми прехвърли на фрашка другия път материали за първа помощ, защото провеждал лекции и има материали. Ще се опитам утре да намеря време и да пиша какво ми обясни и като имам материалите за 1ва помощ да ги споделя с който желае.

# 44
  • Мнения: 443
Нищо не е казвала и нашата педиатърка за задавяне и алергични реакции, но аз и не очаквам от нея. Aleksandra618461, ще се радвам да споделиш с нас.
Вода Бебелан предлагам отдавна, винаги я е харесвала, но аз я спирам, за да не си препълва коремчето и да не се дави. Зимата обикновено по 20-30 мл на ден, след едно от храненията, и то не всеки ден. Сега вече давам доста повече и по-често.

Обзор на последните 24 часа: Снощи заспа в 22 и нещо, пак след тегаво приспиване и будуване над 3,5 часа. Събуди се в 4 и нещо. Дадох вода 50 мл. Заспа след малко въртене. Стана в 9 и половина, яде, не заспа, яде - заспа на шишето. Стана след 30 мин, по-късно яде и пак заспа на шишето, спа цял час и половина. Стана, яде, спа 15 мин, яде пак, не заспа, яде пак и заспа на шишето. Егати... Flushed  Дотолкова бях свикнала като се събуди от сън, да е време за ядене и после да бодърства, че сега ми е странно да се обръщат така наопаки нещата.

Общи условия

Активация на акаунт