Неапол (Кампания) и Бари (Пулия) – Красивата Южна Италия - 5

  • 45 431
  • 775
  •   1
Отговори
# 15
  • На морето!
  • Мнения: 5 753
Благодаря много!

# 16
  • Мнения: 256
Добре де, пропуснала ли съм нещо, но защо ползвате автобуси до Алберобело, ако не е неделя? Влаковете са доста по-надеждни. Да не би да има ремонти, промени?

# 17
  • Мнения: 1 139
Миналото лято нямаше влак за Алберобело в никой ден от седмицата. За мен влакът е по-сигурен и точен и го предпочитам, но нямахме избор.

# 18
  • Мнения: 206
Мога да споделя от личен опит пътуване в неделя.В 9ч. влака в посока Лече.Спира в Монополи,Остуни, Полиняно и последно Лече.Разписанието се спазва, чисто, удобно без блъскане.Моя съвет е като слезете на гарата да си вземете билет за връщане защото се образуват опашки.Ние отидохме до Лече, на връщане слязохме в Полиняно и след това в Бари.

# 19
  • Мнения: 82
Здравейте, качвам хартиеното разписание, което ни дадоха в автобуса за Алберобело. Иначе аз изчетох предишната тема преди да тръгнем, но по-стари не съм чела, може и да съм пропуснала някои неща, но не тръгнах съвсем неподготвена. Линка за автобуса Алберобело - Монополи съм го проспала, но не ми беше в първоначалните планове, беше спонтанно и не бяхме подготвени, факт.  Билетите за връщане от Матера купих от линк взет от предишната тема и бяха такива, валидни за цял ден, бяха без точен час и нямаше спирка на тях, мога да ги кача да ги видите, имам ги на мейл.

# 20
  • Мнения: 1 825
Ние бяхме с кола под наем в района на Пулия. Никъде не сме имали проблеми с паркирането. Само дето е по-скъпо. А като чета разкази на очевидци -пак да отида, пак ще взема кола:)

# 21
  • София
  • Мнения: 1 423
Може би ще бъде полезно за някого - Busitalia имат специално за Кампания мобилно приложение QuiBus Campania, което е доста полезно, когато човек вече е там - локализира, планира маршрути, връзки влакове-автобуси, следи разписания, става за намиране на спирки и т.н. Има го и в AppStore, и в Google Play

# 22
  • Мнения: 1 986
Ами...завърнахме се 😀 , изкарахме чудесно. Сега да дам малко инфо:
1. Уреден транспорт, верно информационните табели са на италиански и не навсякъде говорят английски, но намират начин да обяснят.
2. Гарата в Матера работи, билети се купуват от автомата вътре. Там има и разписание на влака до Бари - с прекачване е, както една съфорумка обясни. Чисто и приятно пътуване.
3. И аз препоръчвам предварително да се закупят билети от летището в Бари до Матера. Автобуса се пръскаше по шевовете от хора, включително правостоящи, а имаше и такива, които не успяха да се набутат.
4. За Алберобело купихме билети от препоръчаната билетерия, но реално билет може да се купи и от кафето на спирката - има табели, че продават. Ако не успеете да се качите на автобуса и трябва да чакате следващия, помолете да  отбележат с маркер билета. Така няма да ви прередят на следващия. Разписанието, което ни дадоха се различава от това, което имах.
5. В Бари много ни хареса, ама много. Млади хора, кипи живот в града. Не знам защо бях останала с впечатление, че не е нищо особено.
6. В празнични и почивни дни автобус 16 е с най-ранен час 5:40, също идеален като час за полета на Райън.
Ами това е, ако мога с нещо да помогна, питайте.

# 23
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 451
Моля,дайте изгодни места за настаняване в Бари,където сте останали доволни!

# 24
  • На морето!
  • Мнения: 5 753
Последен въпрос преди тръгване от мен Simple Smile В единия ден сме планирали Остуни-Монополи,Полиняно, разбрах че е твърде амбициозно за 1 ден, така че моля за съвет кое да отпадне?  Сякаш Монополи и Полиняно се припокриват, а Остуни има допълнителен път и от гарата до центъра с бусче с нередовен график, та съм силно затруднена в избора и ще се радвам на помощ.

# 25
  • София
  • Мнения: 157
Мога да споделя от личен опит пътуване в неделя.В 9ч. влака в посока Лече.Спира в Монополи,Остуни, Полиняно и последно Лече.Разписанието се спазва, чисто, удобно без блъскане.Моя съвет е като слезете на гарата да си вземете билет за връщане защото се образуват опашки.Ние отидохме до Лече, на връщане слязохме в Полиняно и след това в Бари.
Здравейте, може ли да споделите повече за връщането от Лече до Бари, защото планирам да направя като вас. Билет от  Лече директно до Бари ли купувате  или до съответния град и после до Бари?Благодаря за споделеното.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 423
Дами, дали има някоя от вас, сведуща по Кампания и Неапол? Ще бъдем една седмица на 100 км южно от Неапол и ме интересуват няколко въпроса (с кола сме, но ми се иска повече да ползваме обществен транспорт):
1. Откъде има повече редовни корабчета/ферита до Капри и обратно - от Соренто или от Позитано? И свободно ли е качването на тях или трябва предварителна резервация?
2. Много ли е натоварено движението по пътя из полуострова, ако решим да обиколим Амалфи, Позитано и Соренто с кола? Като го гледам на картата, там е завой до завоя...
3. Има ли в момента изисквания за маски в транспорта или и те паднаха?

# 27
  • София
  • Мнения: 5 097
2. Пътуването с кола е много трудно и непрепоръчително по информация от темата, паркирането - също. Най-бързо е с кораб, билети - предварително.

# 28
  • Мнения: 1 139
Не се смятам за много знаеща по въпросите на Кампания, но да споделя от нашия опит.
От Соренто имаше достатъчно ферита миналото лято до Капри - бързи и обикновени на различни фирми. Предишния ден направихме оглед, за да знам колко време да си предвидим за път до пристанището, но не купихме билетите, защото исках да съм сигурна, че времето ще е подходящо за посещение, в смисъл няма да вали. На следващата сутрин бяхме на пристанището някъде 20-25 минути преди тръгването на корабчето. По принцип продават билети само за седящи места, поне така ни казаха, но ферито е много голямо и не беше пълно. Купихме си двупосочен билет за късен час на връщане, но вие ще си прецените дали не е по-разумно да купите билета за връщане от Капри, когато имате яснота за програмата и необходимото време.
За Позитано не мога да кажа.
Аз бих избегнала пътуването с кола по Амалфийското крайбрежие. Движението е натоварено, завоите са остри, на места без никаква видимост, освен в огледала, има доста паркирали автомобили на неподходящи места, не знам как се разминават италианците, но го правят с лекота.
Доколкото съм чела, в момента маските все още са запазени в обществения транспорт, както и в кина и театри до 15.06. Какво ще стане след това, не се знае.

# 29
  • Мнения: 206
Мога да споделя от личен опит пътуване в неделя.В 9ч. влака в посока Лече.Спира в Монополи,Остуни, Полиняно и последно Лече.Разписанието се спазва, чисто, удобно без блъскане.Моя съвет е като слезете на гарата да си вземете билет за връщане защото се образуват опашки.Ние отидохме до Лече, на връщане слязохме в Полиняно и след това в Бари.
Здравейте, може ли да споделите повече за връщането от Лече до Бари, защото планирам да направя като вас. Билет от  Лече директно до Бари ли купувате  или до съответния град и после до Бари?Благодаря за споделеното.
[/quo
От Лече купих билети до Полиняно а Маре и след това билет Полиняно до Бари

Общи условия

Активация на акаунт