Неапол (Кампания) и Бари (Пулия) – Красивата Южна Италия - 5

  • 45 599
  • 775
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11
Здравейте, аз напълно спонтанно организирах почивка към Неапол през септември. Между 8 и 12.09
Интересува ме автобусчето от летището до града дали спира навсякъде, все още не съм направила резервация в airbnb и се двоумя за мястото.
Освен това с корабче от Неапол се стига за около час до Капри, а от там и към Позитано или Амалфи. Исках да заделим 1 ден за тези дестинации, без да наблягаме на детайлно обикаляне, просто приятна разходка. Дали 1 ден е достатъчен?
Трети въпрос 😄 с корабче ли е най-изгодно и удобно да се стигне до тези дестинации от Неапол или може би с влак?
Много въпроси, но всичко стана набързо, събираме се от различни краища на света в Неапол и знам, че имаме време да прочетем и предишните теми, но ми се иска от сега да се организираме добре Simple Smile

# 46
  • Мнения: 1 141
За мен Капри и Позитано/Амалфи в един ден е мисия невъзможна. Но очарованието на италианския Юг е и в забавеният ритъм.
До Капри можете да стигнете само с ферибот. До Позитано и Амалфи с корабче или автобус. Първото е по-бързо, второто - по-бюджетно. А идеалният вариант е в едната посока с едното, на връщане с другото.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 248
Здравейте,
не намирам как мога в неделя (26.06.) да се придвижа от Мартина франка до Монополи или Полиняно и после до Бари.
Гледам в сайта www.rome2rio.com
Моля за помощ Sad

# 48
  • Мнения: 1 652
В неделя транспортът е силно орязан, няма влакове дори Бари-Матера и е вероятно да няма пряка връзка въобще по вашето запитване. То и без това такава трудно се намира по този четвъртостепенен маршрут. Силно съветвам в неделя да се движите максимум по основната линия на влака между Бари и Лече, не че и там няма да е претоварено. Но поне влак ще има.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 248
В неделя транспортът е силно орязан, няма влакове дори Бари-Матера и е вероятно да няма пряка връзка въобще по вашето запитване. То и без това такава трудно се намира по този четвъртостепенен маршрут. Силно съветвам в неделя да се движите максимум по основната линия на влака между Бари и Лече, не че и там няма да е претоварено. Но поне влак ще има.
В събота мисля да сме в Алберобело и после не исках да се връщаме в Бари , а да спиме или в Мартина франка или Локоротондо. Но като няма транспорт в неделя , къде е най-добре да нощуваме събота срещу неделя?

# 50
  • Мнения: 88
Здравейте! Искам да попитам пътувалите вече за придвижването от Матера към Бари - предварително ли взехте билети и с какъв транспорт е по-удачно придвижването /автобус или влак/. В сайта на летище Бари видях разписанието на автобусите за Матера, ако закупя билети за връщане от Матера, автобусът спира ли на друга спирка в Бари или направо на летището?
Билети за влака от този сайт ли купувате  https://ferrovieappulolucane.it/ и в делчнични дни може ли да се разчита на влаковете?

Последна редакция: сб, 18 юни 2022, 11:59 от ili_8

# 51
  • ново
  • Мнения: 5 962
Автобусът Матера-Бари е до летището. Ние пътувахме с влака, купихме билетите от автомат на гарата. Може когато слезете от автобуса да отидете до гарата да купите билети за връщане, тя е много близко до спирката на автобуса.

# 52
  • Мнения: 88
Благодаря, Г&В!
И, още един въпрос - ако закупя билети за влака от Бари до Остуни и обратно, на връщане може ли да се слезе в Монополи и Полиняно а маре, т.е. билетите важат ли или трябва да купувам отделни билети до двете градчета?

Последна редакция: нд, 19 юни 2022, 10:29 от ili_8

# 53
  • Мнения: 1 141
Без да съм специалист, мисля, че трябва да купите отделни билети. Когато валидирате билета в началната гара, той се смята за използван. При проверка във втория влак трудно ще обясните защо пак го ползвате, защото е възможно да сте стигнали с него крайната цел, да сте се върнали с друг влак и пак да сте се качили в първоначалната посока. Както казах, това са теоретични разсъждения, не съм го пробвала на практика. Но пък знам, че много лесно се купува билет от автомат на всяка гара.

# 54
  • Мнения: 58
Благодаря, Г&В!
И, още един въпрос - ако закупя билети за влака от Бари до Остуни и обратно, на връщане може ли да се слезе в Монополи и Полиняно а маре, т.е. билетите важат ли или трябва да купувам отделни билети до двете градчета?
Билетите важат 4 часа от първоначалното валидиране. Ние слязохме на връщане в Полиняно, разходихме се и продължихме до Бари. Миналата година.

# 55
  • Мнения: 88
Благодаря, Сириус! Поне сега знам как да организирам пътуването до тези градчета.

# 56
  • Мнения: 69
Здравейте! Ще пътувам до Неапол и Сардиния. Имам няколко въпроса. Първо за Неапол. За Везувий задължително ли трябва он лайн резервация? И дали може да се купят билети още от летището в двете посоки за Алибус. За Сардиния не мога да намеря много информация. Така, че всяваква информация и съвети ще са ми от полза. От летището на Каляри как да се предвижа до града? Благодаря!!!!

# 57
  • Мнения: 19 012
От Каляри има влак , пътува се няколко минути

# 58
  • Мнения: 2 133
Здравейте, някой посещавал ли е зоолигическата градина във Фазано. Разгледах сайта им и виждам, че има отделни цени за различните зони. Кои са най-препоръчителните, интересните? Впечатления?
Ще сме в района на Марина ди Пистачи. Като транспорт - има ли подходящ обществен или да търсим рент-а-кар.
Малко съм притисната от времето за проучване, защото вчера разбрах за тази забележителност, а летим в събота сутрин.
Ще съм благодарна за всякакви насоки!

# 59
  • Перник
  • Мнения: 114
Здравейте! Записвам се да следя темата. Започнах организацията по пътуване към Бари в средата на септември. Как ви се струва цена на самолетен билет от 32 евро за Сф-Бари? Някой да е следял цени на билетите по тази дестинация? Май месец бях в Рим и 3 месеца по-рано купих билетите на най-добрата цена, 26 евро в двете посоки с Райънеър.

Общи условия

Активация на акаунт