Неапол (Кампания) и Бари (Пулия) – Красивата Южна Италия - 5

  • 45 597
  • 775
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 47 982
Като ви чета се чудя какво ще правим цяла седмица в Бари като обикаляте за ден

# 526
  • София
  • Мнения: 1 841
Здравейте!
Мислите ли, че е постижимо да се разгледа крайбрежието за 1 ден с тръгване и връщане в Неапол?
Планът ми е да тръгнем рано сутрин и да хванем влака до Соренто. Там да сме към 9.00. После с автобус до Позитано и накрая Амалфи. Като във всеки град да постоим около 2 часа.
Не ни плаши, че ще е дълъг ден, а по-скоро дали ще смогнем с разписанията и да не нощуваме на пътя. 😄
Какво задължително бихте препоръчали да се види във всяко градче за посоченото време?
Чета, че Равело също е красиво, но заслужава ли си на фона на останалите?
Всичко е постижимо, включително и това, но ще е на принципа: Г... път да види.
Най-красивото крайбрежие на Италия- Амалфийското е като хубаво старо вино и трябва да се пие на малки глътки, за да го усетиш, а не на спринт, все едно ще се поставя световен рекорд за най-много видяно за най-малко време.
Че то Равело е най-красиво от изброените от Вас места, само Позитано може да му съперничи.
Никъде, включително и в Позитано няма такива гледки и красоти както в Равело и градините на вила Чимброне и вила Руфоло.

# 527
  • Мнения: 421
Причината да трябва да се случи за ден е, че останалите дни са планирани за Капри, Помпей, Казерта и Неапол. Общо 4 пълни дни ни е цялото пътуване.

# 528
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Здравейте!
Мислите ли, че е постижимо да се разгледа крайбрежието за 1 ден с тръгване и връщане в Неапол?
Планът ми е да тръгнем рано сутрин и да хванем влака до Соренто. Там да сме към 9.00. После с автобус до Позитано и накрая Амалфи. Като във всеки град да постоим около 2 часа.
Не ни плаши, че ще е дълъг ден, а по-скоро дали ще смогнем с разписанията и да не нощуваме на пътя. 😄
Какво задължително бихте препоръчали да се види във всяко градче за посоченото време?
Чета, че Равело също е красиво, но заслужава ли си на фона на останалите?
За можене, може, но...
Аз съм го правила с нощувка в Позитано. Влак до Соренто, автобус до Позитано. От Позитано до Амалфи отидохме с корабче. Върнахме се в Позитано с автобус. Навръщане на следващия ден включихме и Помпей преди да се върнем отново в Неапол.
Но ни беше определено недостатъчно!

Последна редакция: пн, 27 мар 2023, 00:04 от Woman^In^White

# 529
  • Мнения: 421
Разбирам, че е убийствено... Ще обмисля повече. Може да скъсим маршрута и... освен да идваме пак. 😁
В тази връзка, каква би била личната Ви топ класация на крайбрежните градове?
Ако бихте ли споделили и Вашия топ 3 на забележителностите в самия Неапол. Там ще имаме също малко време...

# 530
  • София
  • Мнения: 5 134
Разбирам, че е убийствено... Ще обмисля повече. Може да скъсим маршрута и... освен да идваме пак. 😁
В тази връзка, каква би била личната Ви топ класация на крайбрежните градове?
Ако бихте ли споделили и Вашия топ 3 на забележителностите в самия Неапол. Там ще имаме също малко време...
Няма какво да мислиш 🙂 След като имаш един ден, значи го правиш за един ден.
Вкусове различни, някои хора могат и 14 дни да не мръднат от два квадрата пясък 🙃
Планът ти е правилен. 9.00 часа ( най -късно ) от Соренто. Самото Соренто пропускаш на този етап - Позитано, Амалфи, Равело, обратно на главния крайморски път ( Атрани ) и от там към Виетри сул Маре. Последен влак от там за Неапол е към 22 часа - ще успееш!

# 531
  • Мнения: 12 404
Като ви чета се чудя какво ще правим цяла седмица в Бари като обикаляте за ден
Ние един ден отделихме на Матера, един на Алберобело, един на Монополи и Полиняно, един на Бари. Ако имахме още три дни, съвсем спокойно щяхме да включим още някое друго градче Grinning
А ако ходите в топло време и плаж може да направите. Simple Smile
Иначе Бари като град е достатъчно да се разгледа за един ден плюс вечерите, една седмица само в него няма какво да се види.

# 532
  • Мнения: 47 982
Да лятото ще ходим и смятаме да отделим доста време на плаж и доста време на разглеждане Simple Smile
Не исках да засегна никой с коментара си , напротив, наистина се зачудих как ще правя програмата
Но този път реших да съчетая почивка и екскурзия и да няма тичане:)

# 533
  • Пловдив
  • Мнения: 40 769
Хепи, ще си лежиш лежерно и без да бързаш Simple Smile Хапване, пийване...кво по-хубаво от това...

# 534
  • София
  • Мнения: 3 854
Ние бяхме миналия септември на почивка плюс екскурзии като решавахме всеки ден към кой плаж да поемем и съответно кой град да разгледаме, но бяхме с кола под наем. Единствено ни беше натоварено първия ден при кацането рано сутринта, когато минахме през Алберобело и Остуни /тук малко по-набързо/ и оттам се отправихме на юг, където си бяхме взели вила под наем. Колата дава много свобода за съчетаване на плаж с екскурзия, но след Алберобело от приказките, най-много ни хареса Галиполи и Лече. Обиколихме почти всички известни плажове на "тока на ботуша", къпахме се в две морета - Йонийско и Адриатическо. Случихме на толкова хубаво време, че последният ден се заседяхме на плаж след Бриндизи в посока Бари /не ни се тръгваше/ и вечерта докато се оправим, успяхме само да се разходим за около 2 часа в стария град Бари. То беше и събота вечер и такава лудница по улиците най-вече от младежи, че на места едва се разминаваш в стария град, а на централната улица с магазините си беше блъсканица.

# 535
  • Мнения: 19 012
По 1,5-2 часа за Позитано, Амалфи, Равело мисля, че са достатъчни за опознаване на селцата, така че е възможно за ден, може и време за Соренто да остане.

(За мен Чинкуе Терре е доста по-автентично като крайбрежие, по Амалфи /особено Позитано/ лъха на комерс).

# 536
  • Свищов
  • Мнения: 874
Ние вчера се върнахме от Бари. Ходихме миналия юни и сега заведохме и детето. Пак не отидохме до Матера, но така или иначе тя нямаше да се впечатли. Видяхме същите неща, но този път съчетахме Полиняно а Маре и Монополи в 1 ден, но ни дойде повече и май трябваше да ги отделим. В Алберобело ходихме ....голяма тъпканица в автобуса на 10 часа и на връщане в 2 и 30. Имаше и правостоящи....ужас някакъв беше. За Бари отделихме 1 ден, както и вечерите, но по малко, че все пак малката не може да ходи много-много. Отново ни хареса много и може би ако беше след около месец, и някой плаж щяхме да посетим. За чудещата се какво да прави, препоръчвам освен Пане и Помодоро, плажа на Монополи. Ужасно е малък, но е много готино под крепостта и беше интересно плуването там. Монашеския плаж на Полияно е готин за снимки, ама да плажуване и къпане по тия камъни - за мен е НЕ. Возихме се и на виенското колело - 10 евро за възрастни и 5 за дете до 120 см. Гледката е страхотна!

# 537
  • Мнения: 47 982
То чудеща се какво да прави чак не съм Joy а и с големи деца и плаж наблизо... лесна работа
Като дойде момента сигурно като идиот ще питам за влакове и рейсове, там съм много неоправна. Другото лесно, Италия е все пак, красиво и вкусно Simple Smile

# 538
  • София
  • Мнения: 1 668
А билети за алберобело предварително ли се купуват? И има ли автобуси оттам за полиняно маре и към колко часа?

# 539
  • Свищов
  • Мнения: 874
за Арбелобело купихме на място 30-40 минути преди автобуса. Даже сутринта в 10 и втори извикаха, че народът беше много. Връщането обаче беше кошмар...едвам се качихме, бутаха се всички, щяха да смачкат детето....За Полиняно не знам дали има...има разписание на гарата, но за Мартина Франка и Локоротондо бяха по няколко един след друг. Препоръчвам Omio за проверка на най-подходящия транспорт, или Trenintalia.

Общи условия

Активация на акаунт