Капки Гентазон при бебе мнения

  • 4 846
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 85
Здравейте, моля ако някой е прилагал Гентазон при новородено да ми даде мнение. Давах на детето поради Стафилококус ауреус,но след това в лабораторията,в която изследват секрета ми каза,че не се изписва на бебета.
Педиатърката се посъветва с УНГ и той й каза,че може да го изпише при бебе,но аз се притесних... Sad

Последна редакция: ср, 25 май 2022, 18:02 от s122

# 1
  • Мнения: 147
А това единственият АБ ли е, към който е чувствителна бактерията (според антибиограмата)?
По принцип ако има друг, който не е от групата на Гентамицина, би било по-добре.

# 2
  • Мнения: 8 585
Здравейте, моля ако някой е прилагал Гентазон при новородено да ми даде мнение. Давах на дето поради Стафилококус ауреус,но след това в лабораторията,в която изследват секрета ми каза,че не се изписва на бебета.
Педиатърката се посъветва с УНГ и той й каза,че може да го изпише при бебе,но аз се притесних... Sad
Повторете посявката.
Преди да заведете отново детето, измийте добре лицето със сапун, особено под ноздрите, кожата на горната устна.
После, с леко напоено със спирт памуче, леко обтрийте горната устна.
След 10 мин- водите за посявки.

Защо всичко това? защото в бг, и когато вземат тези посявки, забърсват кожата под ноздрите, където НОРМАЛНО ИМА стафилокок. И после дават тези "посявки" за "достоверни". А ТЕ НЕ СА. И този цирк в Бг вече върви поне десетилетие!

НЕ СЛАГАЙТЕ на бебето Гентазон капки, без да имате достоверни посявки!

# 3
  • Мнения: 5 255
Глупости. Три пъти сме правили изследвания на носен секрет на детето ни, първия път беше на 3 м. Никакъв Стафилокок нямаше, беше си чист секрета.
Ако искате си повторете изследването. Гентазон са капки за нос. Има друго антибиотично мазило за нос, което е допустимо за ползване от 0+, казва се Бактробан. Не помня бактериите, за които беше подходящо, но можете на попитате лекаря.

# 4
  • Мнения: 85
Изследванията са точни,аз имах бактерия в кърмата, след което на детето тръгнаха жълто-зелени сополи,от които се даваше. Изследването показа 2 пъти едно и също.
Исках просто да знам,дали е възможно да му навредя от тези капки.

# 5
  • Мнения: 5 255
Щом са изписани от лекар, аз бих слагала.

Общи условия

Активация на акаунт