На море в Турция - тема 74

  • 66 167
  • 788
  •   2
Отговори
# 420
  • Мнения: 379
Момичета, благодаря за страхотната тема. Идвам с въпрос. Септември планираме за първи път море в Турция (Анталив, Бодрум или Сиде) и някъде прочетох, че пускат чартъри от Пловдив.
Не успявам да открия от къде могат да се закупят самолетни билети и предполагам, че трябва да се свържем с агенция.
В този ред на мисли коя агенция бихте ми препоръчали - за повечето има доста противоречиви мнения.

# 421
  • Пловдив
  • Мнения: 2 014
Тези от Пловдив са само на Абакс.И са само за определени хотели.Абакс иначе не работят директно с клиенти.Може да закупите офертите им от партьорите им.

# 422
  • Мнения: 2 417
Здравейте отново!Какво ви е мнението за ТА Емералд?До сега съм ползвала услугите на акватур,но в момента не предлагат оферта за искания хотел и затова се насочих към Емералд,пък и цената е по-добра.

# 423
  • София
  • Мнения: 1 415
Здравейте отново!Какво ви е мнението за ТА Емералд?До сега съм ползвала услугите на акватур,но в момента не предлагат оферта за искания хотел и затова се насочих към Емералд,пък и цената е по-добра.

Виж Турс Клуб, Версо, Албена Холидейз, Белпрего, че напоследък за Емералд чета противоречиви мнения, явно са се поохранили повече отколкото трябва.

# 424
  • София
  • Мнения: 11 744
Нищо им няма на Емералд.Аз им вадих сега душата две седмици добре се държаха съдействаха с всичко.

# 425
  • Мнения: 1 176
На Емералд ме подразни, че наистина трябваше да им извадя душата за всичко едно по едно. В крайна сметка и за всичко съдействаха, но не знам кога и как щяха да станат нещата, ако аз не ги бях гонила. Обслужването им е тотал щета.
Предстои да видим и самото пътуване как ще мине, разбира се. Дано не е толкова трудно като цялата комуникация до момента.

# 426
  • Мнения: 2 417
Свързах се с тях,първо по тел-все едно си им изял закуската,после получих имейл със сгрешена цена-дубъл,а сега чакат да платя и върна сканиран договор и се зачудих какво ще е пътуването с тях.Прочетох противоречиви отзиви в групата във фейса,та реших да питам и тук,докато е време.

# 427
  • Мнения: 3 014
Ще пътуваме до Анталия на 26-ти със самолет и сега се зачетох в митническите изисквания. Не помня как беше през 2019 относно цигарите, но сега чета че са  само  200 къса /т.е. 1 стек на човек/. Ако имам повече в чекирания багаж дали правят стриктни проверки? Предполагам че не, при 160-180 души на полет, ми се струва че не би било възможно?

# 428
  • Мнения: 362
Емерал много неграмотно и неадекватно ми отговарят на и-мейли. Аз запазвам през една агенция в провинцията. Имам познат там и до сега не сме имали проблеми.

# 429
  • Русе
  • Мнения: 7 056
Обсъждате пътя до Анталия, а до Кушадасъ?
Информация има и тук, и във ФБ за такси и различните маршрути, но кой е най-комфортен за пътуване без значение таксите?
За време предполагам разликите са малки за това не го включвам в търсенето за най-лек и комфортен път.
За мен по-комфортен е пътят през Бига-Бандърма-Акхисар-Маниса-Измир, който е безплатен или паралелният, който от Сусурлук до Измир е магистрала. За Нова година пътувахме и по двата. ММ е категоричен, че повече по крайбрежието няма да кара. Като направят тунелите може и да размислим, но за сега за нас това е пътя.
Viki за колко време го взехте до Измир. От Капитан Андреево, ако помниш 😊, при този маршрут. Ние винаги минаваме покрай крайбрежието.
На отиване по пътя цез магистрала не мога да ти кажа, защото спряхме да спим по пътя, но наръщане по магистралата - в 11 часа тръгнахме от Палм уингс Ефесус, малко преди 15
16,
 часа бяхме в Чардак. Чакахме да стане 16,30 ч. за да тръгне ферибота, понеже предния точно преди нас се напълни и тръгна. Към 18-19 часа бяхме в Лесово. В Русе си бяхме към 23 часа.

Здравейте, пътувайки до Кушадасъ искам да избегнем изкачването на планината, по кой път трябва да хванем?
Виж горният цитат.

# 430
  • Пловдив
  • Мнения: 2 014
Приключи и нашата почивка в SIRENE BELEK GOLF & WELLNESS HOTEL
1 Настаняване: Пристигнахме в хотела към 18,30 часа .Полета ни беше в 15 ч.Веднага ни настаниха.Няма гривни ,няма карти за хавлиите на плажа.Взимаш колкото искаш и ги оставяш на шезлонгите или има едни кошове където можеш и там да ги пуснеш.Стаята в която ни настаниха беше в хотелската част .За мен беше огромна.За първи път за всеки леглото беше като спалня отделно диван с маса и столове.В банята с 2 мивки,душ кабина и вана.Бяхме на 5 етаж и терасата ни гледаше към голф игрищата.Пълна тишина .Минибара зареден с коли,бири,,води.Отделно халати за баня и хавлии.Почистваха всеки ден и зареждаха с всичко.
2.Храна:Беше много качествена.Нямаше много но за разлика от това все хубави и стойностни.Всеки ден калмари,миди,телешко,риба тон,акула,ципура,калкан,суши,баклави с шам фъстък,ягоди,череши,грозде.В сладкарницата френски макарони и ръчно направени бонбони.За разлика от други хотели където съм била нямаше тематични вечери с провесани риби , агнета на шиш и пушещи скари.Всяка вечер на входа те посреща дамски квартет с цигулки.Сладолед и храна постоянно навсякъде.Маси много в ресторанта .Никакво напрежение за нищо.Персонала млад.И всички много пъргави и говорещи английски.Почти никой не говореше руски.
3.Плаж и територия:Територията огромна.Много зелено.Все пак хотела е до голф игрище.Плажа широк пясъчен с малки камъчета при влизане в морето.Голям пирс с бар шезлонги и платени шатри.Няма плавен преход.Не е подходящ за деца.Не знам защо но до 11 морето беше спокойно,след това излизаше вятър и големи вълни.Морето ставаше мътно и неподходящо за къпане.Пързалките са стари и скучни.Спасителите скучаеха.Никой не се пускаше.Може би и от това ,че в хотела бяха повече двойки над 50 г.и семейства с деца до 7 г.Явно концепцията е такава.Има много хубав олимпийски басейн с 10 коридора дълбок 1.90м в който може да се плува на воля.
4.Анимация:Дневната беше ненатрапчива.Имаше но не ставаше голяма врява.За разлика от вечерната.Е тук вече беше класа!!Огромен бар с наредени напитки.Ние не пием но видях ,че предлагат черен Джони Уокър,Бакарди,Бейлис,Малибу и други неща.Правят хубави коктейли , дават ядки,пъпеш и диня .Всяка вечер програмата се открива и закрива с пеещи фонтани.Няма амфитеатър а масички с фенерчета на всяка маса.Много класно и тежкарско.А през вечер свирят на живо групи.Едната вечер имах усещането ,че съм на концерт.Женска група с момче на саксофон(може би защото харесвам такава музика)продължи 2 часа програмата През останалите дни фигуристи на лед и рок групи.
С една дума много сме доволни от избора на хотел.Толкова спокойна и класна почивка не сме имали до сега.Доста по различна.Гостите на хотела бяха англичани,руснаци,германци малко румънци и за моя изненада имаше и около 20 човека българи.Пред хотела спира автобусче до Легендите.Билета е 11 турски лири в едната посока на човек.Последният е в 24 часа от там.

Последна редакция: вт, 21 юни 2022, 21:07 от slavei4e

# 431
  • Мнения: 21
Здравейте,

Коя агенция бихте препоръчали за резервиране на хотел Vogue Supreme Bodrum през септември месец? Става въпрос за пътуване със самолет. Благодаря предварително.

# 432
  • Там където
  • Мнения: 787
Slavei4e, коя агенция предлага SIRENE BELEK GOLF & WELLNESS HOTEL? Погледна поне 10 нищо не намерих Sad

# 433
  • Пловдив
  • Мнения: 2 014
Slavei4e, коя агенция предлага SIRENE BELEK GOLF & WELLNESS HOTEL? Погледна поне 10 нищо не намерих Sad
Аз бях резервирала декември от Онекс тур.Тогаеа само те предлагаха хотела.Но след това го пуснаха Емералд,Тур клуб и може би и други го предлагат вече.

# 434
  • Мнения: 46
Здравейте,
ще пътуваме на 08.09 за Фетие-Летония със собствен транспорт.Имаме резервация за седем нощувки 09.09-15.09/.Мислим на отиване да минем през Бига-Бандърма-Акхисар-Измир с междинна нощувка в Селчук за да разгледаме Шириндже,Ефес и после през Айдън надолу.Още се чудя дали да избягвале магистралите. Ще сме седем нощувки ,като ни се иска да мръднем насам-натам-Каньона,Олудениз,Бабадаг може и Далян.На връщане мисля да разгледаме Памуккале и с една междинна нощувка около Айвълък да се прибираме за Бг.Какво мислите за програмата,приемам предложения,а също и идеи за пазаруване по път защото не мисля да се отбиваме в Одрин.А ако има и други пътуващи по същото време 08.09-17.09 посока Фетие с удоволсвие бихме се водили заедно.

Общи условия

Активация на акаунт