Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, надявам се ,че тук е правилното място да задам въпросите си.
 
След  дългогодишен престой в чужбина най-накрая се завърнах в България и започнах да си търся работа.
Е,намерих такава, удобриха ме и ми казаха да си подготвям документите за подписване на трудов договор.
 
Един от документите който искат е диплома за образование, но не е споменато висше или средно.Имам завършено висше преди доста години и в момента след толкова пътувания и местения дори незнам къде е дипломата ми. Намерих тази само за средното.
Проблем ли ще е да представя дипломата за средно вместо тази за висше? Работата ,която ще започвам не изисква висше образование , но разбира се ,аз съм споменала в CV-то си,че го имам и ме притеснява да не ми направят проблем за това въпреки,че както казах висше не искат за позицията а и то не е изобщо релевантно за сектора в който ще работя.

Въпрос две - Изкарах си свидетелство за съдимост онлайн, трябва ли да го разпечатам или просто да предоставя кода който получих и от там те вече да си го проверяват?

П.С. - Извинявам се за "глупавите" въпроси. но просто вече ме е срам да звъня на HR за всяка такава дреболия...

# 1
  • Мнения: X
Дайте дипломата за средно, няма проблем. Чр дори не я гледат, слагат едно копие в досието и толкова.

За свидетелство за съдимост искаха ли ви изрично? Попринцип наскоро го промениха, преди се вадеше на хартия, други спряха да го изискват изобщо.

Успех на новото място!

# 2
  • Мнения: 3
Дайте дипломата за средно, няма проблем. Чр дори не я гледат, слагат едно копие в досието и толкова.

За свидетелство за съдимост искаха ли ви изрично? Попринцип наскоро го промениха, преди се вадеше на хартия, други спряха да го изискват изобщо.

Успех на новото място!

Благодаря за бързият отговор. Успокоихте ме!
Да, в имейла който ми изпратиха изрично е споменато свидетелството за съдимост. Надявам се да стане с електронното,че не ми се разхожда по съдилищата да чакам за един лист хартия...

# 3
  • Мнения: 5 272
Не е ли на-логично да ги попитате за дипломата? Ако трябва винаги можете да изискате от университета копие

# 4
  • Мнения: 3
Не е ли на-логично да ги попитате за дипломата? Ако трябва винаги можете да изискате от университета копие

Да, разбира се, че е логично да попитам. Просто звънях сигурно 10 пъти за какви ли не дреболии да питам и не ми се ще да досаждам повече. Чак сега се сетих за тези неща,че може да са евентуален проблем и се притесних,та затова реших да попитам тук за всеки случей. А университета е в съвсем различен град от който се намирам в момента и няма смисъл да се разхождам ако ще стане само с диплома за средно. Затова и търся информация.

# 5
  • Мнения: 1 038
Ако сте си загубили дипломата за висше образование, може би е добре да си извадите дубликат , независимо дали сега ще ви трябва. Може след време да си намерите нова  работа. Успех!

Софийски университет:

https://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/studenti/uchebni_procedur … _diploma_dublikat


Как се вади дубликат в Националната спортна академия:

https://www.nsa.bg/bg/page,2076

Последна редакция: чт, 26 май 2022, 04:16 от Dimana12

Общи условия

Активация на акаунт