КЪРМЯ И ПЪЛНЕЯ

  • 4 588
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 6 330
Явно това е синдрома на кърмещите майки

Не, това не е синдромът на кърмещите майки. Това е синдромът на архаичното схващане, че бременната и кърмачката трябва да яде за двама. Абсолютно няма връзка между количеството погълната манджа и твърдите гърди!  Stop За да се кърми успешно е важно не да се яде много, а да се яде здравословно, т.е вместо гювеч с 3 филии хляб и туршия, по-добре е да се хапне прясна салата и печена риба, да речем /без хляб/. Позволявам си да правя обобщения, защото не познавам никоя от вас, но покрай мен има десетки млади майки, които набиват вафли, пасти и филии, "за да имат кърма" и сетне само хленчат връз кантара.

От личен опит мога да кажа, че изобилие от кърма е възможно и без хранене 3 пъти дневно с питателни гозби, без теста и сладкиши и прочее благини. Нямах особен апетит, докато кърмех и имало дни, в които съм била само на краставици и домати... синът ми наддаваше по 1,5кг. на месец, само от кърма  Crazy

Според мен кърменето допринася за по-бързото сваляне на килограми след раждане - обратното се получава най-вече при неправилно хранене. Не е и до ген, какво значи ген?? Просто се избавете от мисълта, че кърмене = непрестанно ядене. Не са нужни нито диети, нито нищо... печени меса, вода, плодове и зеленчуци - това е!  Hug




Не съм съгласна при мен си е ген да съм закръглена,била съм и слаба около 50 кг ,но само с ограничения и то големи .Освен това не съм от хората ,които наблягат на хляб и сладко, движа се  много - обикалям целия град ,но докато кърмех имах страхотен апетит и сега се изумявам какви порции съм яла. Embarassed,много повече отколкото като бременна.Апетит нямах около седмица след раждането,после ужас...За себе си стигам до извода,че ако искам да съм прилично слаба трябва да гладувам нон-стоп.Не съм се отказала,разбира се,но е много по-трудно от преди.

# 16
  • Мнения: 1 547
Не съм съгласна при мен си е ген да съм закръглена,била съм и слаба около 50 кг ,но само с ограничения и то големи .Освен това не съм от хората ,които наблягат на хляб и сладко, движа се  много - обикалям целия град ,но докато кърмех имах страхотен апетит и сега се изумявам какви порции съм яла. Embarassed,много повече отколкото като бременна.Апетит нямах около седмица след раждането,после ужас...За себе си стигам до извода,че ако искам да съм прилично слаба трябва да гладувам нон-стоп.Не съм се отказала,разбира се,но е много по-трудно от преди.

Добре, съгласна съм с теб. Затова и написах, че обобщавам, щото колкото жени, толкова и различни случаи. Аз също бях склонна да пълнея - от ранното си детство, та до година-две преди да родя - борбата с килограмите беше ежедневна за мен. Що сълзи, що диети. След това обаче всичко се преобърна - 6 месеца след първото раждане бях по-слаба от когато и да било. В 9-ия месец на втората бременност все още можех да обличам някои от "нормалните" си стари дрехи Rolling Eyes Сега мога да ям колкото и когато си поискам, но вече нямам такава ненаситна нужда. Определено мога да кажа, че моите почти 20-годишни проблеми с теглото бяха не ген, както всички мислеха, а просто неправилно хранене и душевен дискомфорт.

Далеч съм от мисълта, че мнението ми е меродавно. Според личните ми наблюдения, обаче, голяма част от жените страдат от предубеждението, че кърменето предполага обилно и калорично хранене. Друга част пък съвсем естествено се чувстват объркани след раждането и по време на кърмене - всичко се променя, отговорността е порастнала, ежедневието не е лесно и приятно както преди - знае се, че чувството на потиснатост и притеснение при някои хора води до повишаване на апетита, което погрешно се приписва на кърменето. И най-сетне, дори и да приемем, че нечий организъм реагира на този период с по-осезаема нужда от храна, поглъщането на големи количества зеленчуци, плодове и т.н трудно ще доведе до качване на 10кг. примерно, нали така?


P.S. Тук изобщо не коментирам случаите, когато има някакъв дисбаланс в организма - хормонален или друг.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 6 330


Добре, съгласна съм с теб. Затова и написах, че обобщавам, щото колкото жени, толкова и различни случаи. Аз също бях склонна да пълнея - от ранното си детство, та до година-две преди да родя - борбата с килограмите беше ежедневна за мен. Що сълзи, що диети. След това обаче всичко се преобърна - 6 месеца след първото раждане бях по-слаба от когато и да било. В 9-ия месец на втората бременност все още можех да обличам някои от "нормалните" си стари дрехи Rolling Eyes Сега мога да ям колкото и когато си поискам, но вече нямам такава ненаситна нужда. Определено мога да кажа, че моите почти 20-годишни проблеми с теглото бяха не ген, както всички мислеха, а просто неправилно хранене и душевен дискомфорт.

Далеч съм от мисълта, че мнението ми е меродавно. Според личните ми наблюдения, обаче, голяма част от жените страдат от предубеждението, че кърменето предполага обилно и калорично хранене. Друга част пък съвсем естествено се чувстват объркани след раждането и по време на кърмене - всичко се променя, отговорността е порастнала, ежедневието не е лесно и приятно както преди - знае се, че чувството на потиснатост и притеснение при някои хора води до повишаване на апетита, което погрешно се приписва на кърменето. И най-сетне, дори и да приемем, че нечий организъм реагира на този период с по-осезаема нужда от храна, поглъщането на големи количества зеленчуци, плодове и т.н трудно ще доведе до качване на 10кг. примерно, нали така?

Съгласна съм и аз така е,лошото е,че ти се ядат съвсем други неща.На мен  примери като твоя и други момичета,които са отслабнали ми действат много мотивиращо.Дай боже   и аз да   успея.



# 18
  • Мнения: 535
В общи линии съм съгласна, че напълняването се получава от неправилно хранене. Аз даже не само, че не свалих и малкото килограми, които бях качила, ами качих и още няколко отгоре. В следствие явно на големия стрес от ученето и майчинството ми, имам адски голям хормонален дисбаланс и сега просто не мога да сваля и грам., Чувствам се много зле, постоянно имам сърцебиене, главоболие и виене на свят, а кг ми пречат да си върша нормално работата. Много е неприятно, съветвам всяка една майка, която има сериозен пороблем с килограмите, да си направи по едно изследване на хормоните на щитовидната жлеза Peace

# 19
  • Мнения: 115
 Аз също съм в групичката на напълнелите майки след раждане. Sad , но от две седмици спрях сладкото и тестяното и се чуствам поолекнала - колкото-толкова, а когато спра да кърмя - глад, глад и тежести. Wink

# 20
  • Мнения: 439
здравейте,

и аз съм от напълнялите майки, особено сега, като кърмя. имам около 10 кг. повече върху себе си, отпреди да забременея! и действително апетитът ми в момента е зверски  Mr. Green

обаче относно правилното ядене имам известни съмнения - например плодовете и зеленчуците! сега като идва зима, никой не може да ме убеди, че е полезно да се ядат яко нитрираните домати, краставици, моркови, салати и т.н.
предпочитам да си ям гювечите (е, без трите филии хляб), поне знам че не е толкова химично!

и по отношение на плодовете, е доста кът, защото  всички знаем, че цитрусовите са доста вреднички по време на кърменето, защото предизвикват алергии!

# 21
  • Мнения: 42
И аз не съм свалила нищо от както излезнах от родилното  Tired
Но все се надявам,че един ден ще си върна старата форма,но има мнооооого килограми да свалям,цели 15  Sick Sick Sick

 Simple Smileи аз съм така, но се надявам че като спра да кърмя ще сваля килата защото сега здравата си похапвам

# 22
  • Мнения: 5 026
Ами представи си ме мен (то и по снимките можеш да ме видиш) -започнах да пълнея около 3 месец след раждането и си го обясних,че е защото кърмя. Да , ама вече кърмя повече от 9 месеца и си гоня килограмите,които бях,когато родих  Embarassed (като се има в предвид, че по време на бременността качих 13 кг.) После май ще ме пере голям глад...до озъбване  Wink

# 23
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Хм, абе защо ми се струва, че жените, които по принцип се борят с килограмите, точно ние имаме проблеми по време на кърмене.

Е, аз не качих след раждането, но то и това оставаше, имайки предвид, че по време на бременността качих 36 кила (95 на 131), с раждането свалих 15-ина, а до днес и още 16, сега съм 100, но определено не е без бой...Спазвам много стриктна диета и тренирам всеки ден. Ако не кърмех, щях да съм свалила мноооого повече кила.

Та според мен при някои жени кърменето катализира отслабването, а при други го забавя - заради хормоните, но основната причина си е хранителния режим. И между другото, аз никога не съм била много млечна, но диетата не ми е намалила изобщо кърмата - детето ми е изключително кърмено и на 6 месеца е 9350...

# 24
  • Мнения: 1 184
но диетата не ми е намалила изобщо кърмата - детето ми е изключително кърмено и на 6 месеца е 9350...

А каква диета спазваш???
И аз имам около 6 кг да свалям, но не мърдам и грам. И на мен кърменето не ми помага освен че ми увеличава апетита  Twisted Evil. Не че ми е такъв проблем, тъй като съм висока и се губят, но ще се чувствам по-добре ако ги сваля.

# 25
  • Мнения: 1 091
Iggiberry, я сподели за диетата, моля!
Аз не съм напълняла след раждането /поне досега/, въпреки, че яко се тъпча и все на сладко ме избва LaughingСега ми е паднало, ще си похапвам Joy Ама килограмите са ми 10 отгоре и много ми тежат. Болят ме коленете като ставам или сядам Shocked Rolling Eyes и си мисля дали не е от тежестта на килцата Thinking Има ли друго майче с подобен проблем? Навивам се от утре да спра сладкото, да видим...Ако има и други навити за отслабване кърмачки, можем да си пуснем отделна темичка и да споделяме подходящи за нас диети и резултати. Така ще се мотивираме взаимно. Какво ще кажете?

# 26
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Хе-хе, теми за мотивиране има предостатъчно в "Красива мама", и аз оттам взех диетата...
Все пак мисля, че трябва да минат поне 5-6 месеца след раждането, за да се спазва диета.

Ви,
и мен ужасно ме боляха коленете, сега вече не..., но както казах аз и доста спортувам... Играя тае Бо - свалих си го от тук:
http://store4.data.bg/theadmin/Videos/Bodywork/TaeBo%20-%20Billy … Blank%20BootCamp/

а диетата ми е първо тази:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=131550.msg2468601#msg2468601
а сега малко си почивам и се чудя какво да захвана...

# 27
  • Мнения: 1 091
Ееее, Iggiberry, тя много строга твойта диета... LaughingАз това засега ще го подмина WinkСлед няколко месеца ще опитам. Благодаря!

# 28
  • Мнения: 2 047
  
Явно това е синдрома на кърмещите майки

Не, това не е синдромът на кърмещите майки. Това е синдромът на архаичното схващане, че бременната и кърмачката трябва да яде за двама. Абсолютно няма връзка между количеството погълната манджа и твърдите гърди!  Stop За да се кърми успешно е важно не да се яде много, а да се яде здравословно, т.е вместо гювеч с 3 филии хляб и туршия, по-добре е да се хапне прясна салата и печена риба, да речем /без хляб/. Позволявам си да правя обобщения, защото не познавам никоя от вас, но покрай мен има десетки млади майки, които набиват вафли, пасти и филии, "за да имат кърма" и сетне само хленчат връз кантара.

От личен опит мога да кажа, че изобилие от кърма е възможно и без хранене 3 пъти дневно с питателни гозби, без теста и сладкиши и прочее благини. Нямах особен апетит, докато кърмех и имало дни, в които съм била само на краставици и домати... синът ми наддаваше по 1,5кг. на месец, само от кърма  Crazy

Според мен кърменето допринася за по-бързото сваляне на килограми след раждане - обратното се получава най-вече при неправилно хранене. Не е и до ген, какво значи ген?? Просто се избавете от мисълта, че кърмене = непрестанно ядене. Не са нужни нито диети, нито нищо... печени меса, вода, плодове и зеленчуци - това е!  Hug



    Не съм съгласна. Ако се бях хранила с изброените от теб неща, щях да съм качила двойно и тройно - и от плодове се качва, от меса - също. Не съм се тъпчила и с вафли и тестено - ограничавах яденето много и пак качвах. И движение - имам много. Просто механизмът на сваляне, някак беше блокирал.
   И не виждам лошо по принцип да се ядат манджи и гювечи, хляб също.

# 29
  • Мнения: 453
Аз пък кърмех и слабеех. Сигурно има и други такива и не съм изолиран случай.
За 11 месеца кърмачески стаж свалих 15 кг. 2 месеца се занимавах със спорт, после спрях, но продължих да слабея. За храненето - не съм се лишавала от нищо. Опитах с разделно хранене по едно време, но издържах половин ден - това е против моята хедонистична природа. Просто не се тъпча както по време на бременността (+30 кг). От всичко, когато ми се прище, но по малко т.е докато се заситя, ане докато ми натежи на стомаха.

Общи условия

Активация на акаунт