Паническо разстройство - 54

  • 36 441
  • 895
  •   1
Отговори
# 870
  • Мнения: 2 769
С рискове за цялото ми непознаване на всичко ще се намеся за въпроса с теглото. Механизма на работа на АД като цяло е върху серотонина по различни механизми. И това променя 2 неща - забавя се като цяло метаболитната функция без патологични изменения и функционални такива, и начина, по който организма използва мазнините. Това е и причината за трайно запазване на теглото след прием на АД. Има редица проучвания по този въпрос.

# 871
  • Мнения: 827
Щом има проучвания, трябва да има и КАК да се свалят тези натрупани кг.

# 872
  • Мнения: 2 769
Щом има проучвания, трябва да има и КАК да се свалят тези натрупани кг.
Медицината не е математика.

Ами в момента текат клинични проучвания на Wegovy за лечение на затлъстяване, като в контролните групи има и хора с такъв проблем, в следствие от прием на медикаменти за лечение на психични състояния и болести. Засега е доста успешно.

# 873
  • Мнения: X
Това е моят най-голям страх. Ежедневно ме обливат вълни и ми се вие свят.А страха никак не ми помага.

gergana016
Явно и аз съм като вас, ежедневно замайване и прималяване. Но освен това имам и страх от пиене на лекарства... и не мога да започна назначеният ми Ципралекс... Пия жълт кантарион (Ремотив)...
Добре че, не работя в момента, защото и до магазина трудно отивам, все със страх... 😔
Аз съм в същото положение, но и работя, пия и АД. Тъкмо се бях стабилизирала и след изживян силен стрес започна замайване и прималяване. Увеличиха ми дозата и док ми каза, че когато организмът свикне, симптомите ще изчезнат. Да, ама аз ежедневно се наблюдавам и се панирам яко от това замайване. Следя се, дали залитам, какво става с главата ми, да не съм отключила нещо.

# 874
  • Мнения: 310
И аз работя и там ми е най-трудно. Като ме облее вълна и залитна изпадам е паника. Надявам се Ципралекса да помогне. Вие какво пиете?

# 875
  • Мнения: X
И аз работя и там ми е най-трудно. Като ме облее вълна и залитна изпадам е паника. Надявам се Ципралекса да помогне. Вие какво пиете?
Бифлокс и Флуанксол. Аз се чувствам почти по цял ден замаяна. Сутрин и треперя. Освен това имам и хипохондрия, която трудно овладявам.

# 876
  • Мнения: X
Предстои ми доста тежко и продължително стоматологично лечение, но съм на АД. Може ли да се получи някаква реакция между Серопрам и упойките, които ще ми поставят в хода на лечението?

# 877
  • Мнения: X
Предстои ми доста тежко и продължително стоматологично лечение, но съм на АД. Може ли да се получи някаква реакция между Серопрам и упойките, които ще ми поставят в хода на лечението?
При мен с Аритави не се получи реакция, но попитай доктора.

# 878
  • Мнения: 1 418
За усещането, че ще паднеш, определено за мен е най-неприятното физическо усещане от паническото разстройство. Замайване и гадене, не чак да те кара на повръщане, но леко кофти на стомаха. И снощи пак сънувах. Бях на зъболекар и ми инжектираха упойка в зъба. Брррр.

# 879
  • Мнения: 60
Офф, ужасно е. Ето днес, страхотен слънчев ден, нито топло, нито студено.... Реших да си направя разходка в парка... На отиване добре, но на връщане...едвам се прибрах. То не беше замайване, прималяване.... 😔
А как да започна АДто, само като си го помисля и получавам ПА... Въртя се в кръг и си ям опашката...

# 880
  • Мнения: X
Офф, ужасно е. Ето днес, страхотен слънчев ден, нито топло, нито студено.... Реших да си направя разходка в парка... На отиване добре, но на връщане...едвам се прибрах. То не беше замайване, прималяване.... 😔
А как да започна АДто, само като си го помисля и получавам ПА... Въртя се в кръг и си ям опашката...
И аз бях така, докато в един момент си дадох сметка, че не съм полезна на себе си и околните. Не мога да не работя, да не си гледам семейството и така. Ако можеш да постигнеш равновесие с билки, би било добре. Аз не успях.

# 881
  • Мнения: 36 115
Моля някой да пусне нова тема.

# 882
  • Мнения: 310
А как сте със сънливостта?Пия ципралекс, грандаксин и белергамин. Но цял ден ми се спи и лежи, нямам сили за нищо.

# 883
  • Мнения: X
На мен ми е замаяно почти цял ден.

# 884
  • Мнения: 310
Какво пиете вие?

Общи условия

Активация на акаунт