Болки в ръцете

  • 1 510
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 436
Здравейте!
Съпругът ми има проблем с ръцете. Изпитва ужасни болки и по-скоро в лактите. Това продължава повече от 6 месеца вече. През това време ходихме на ревматолог, изписа му инжекции, от които ефект никакъв. След това ходихме на невролог, предписа Уримил форте и Габагамма, за месец, месец и нещо имаше ефект, но болката се появи преди месеци отново.
Какъв лекар да посетим? Препоръчайте ми такъв, както и какви изследвания да направим. За някакъв лек също приемам съвети.

# 1
  • Мнения: 10 057
На ортопед бяхте ли?

# 2
  • Мнения: 9 436
На ортопед бяхте ли?

Не, не сме си и мислели, че състоянието може да е за специалист ортопед. Уточнявам, че не се е удрял, не е счупено или навехнато.

Последна редакция: сб, 22 окт 2022, 22:50 от Кристал

# 3
  • Мнения: 248
Аз бях пролетта така. Казаха, че е възпаление на   сухожилията. От постоянната поза с часове - работя на компютър. Пих лекарства, мазах и нищо. После ходих 15 дни на физиотерапия и сега не ме болят.

# 4
  • Мнения: 2 495
Можете да пробвате бани с морска сол и английска сол/ магнезии/. Топлите вода с тенджера, вътре разтваряте няколко лъжици морска сол и 1 пакетче английска сол/ от аптеката/. Взимате леген, в който можете да разположите ръцете и така стои, докато му писне. Водата да е топла, колкото може да търпи. Тази вода се запазва в тенджера и да другия ден пак се топли. След баните да не се мият ръцете. Добре е да се затоплят ръцете- шалове, ръкавици, вълнени чорапи. Може нещо специално за случая да се изплете, ръкавици, да стигат до лактите. Може да спи така, поне за известно време да изтърпи.

# 5
  • София-Младост
  • Мнения: 23 347
СНимки на шийни прешлени никой ли не направи? Може да е артрит...може да е друго.
Аз бях с болка в единия лакът. Лекарства не помогнаха, единствено инжекции. За съжаление болката отново се върна.

# 6
  • ново
  • Мнения: 5 961
Кристал, изследвана ли е пикочна киселина?
Ако не греша от къде сте, при доц. Николов ходил ли е?

# 7
  • Мнения: 2 352
Ако има някакво възпаление топлата вода само ще навреди.
Посетете ортопед, пробвайте с рехабилитация.   Не е задължително да има някаква травма, за да се посети ортопед.
Може би е претоварил ръцете?

# 8
  • Мнения: 2 495
Когато е възпаление, има зачервяване, оток, кожата става лъскава, топла е. Има завишение на ЦРП и утайка на кръвта.
След като някакво лечение не е помогнало, пак се връщате при доктора, да мисли как да продължи и към какъв специалист и изследвания да ви насочи.

# 9
  • Мнения: 2 352
Не винаги има такива промени по кожата. Не споменава да са правили кръвни изследвания.
При един тенис лакът няма зачервяване, оток, топлина. Има само палпаторна болка, възможно е ограничено движение. При такъв проблем не е добре да се слага топло, а точно обратното. Но трябва да се посети специалист, за да се уточни проблеми.

# 10
  • Мнения: 2 495
Да, има заболявания без зачервяване. За това казвам, че след назначено лечение, което не дава резултат, се търсят по нататък причини.
За баните, които съм препоръчала, ако действат, облекчение се получава веднага. Ако се влошава, не се продължава. На практика, лекарите действат по същия начин- обезболяващи, след това кортикостероидна инжекция , снимки и т.н.

# 11
  • Мнения: 9 436
От Ловеч сме. Кръвни изследвания не са правени, тъй като никой не му е назначавал.  Снимка също не е правена по същата причина.

# 12
  • ново
  • Мнения: 5 961
От Ловеч сме. Кръвни изследвания не са правени, тъй като никой не му е назначавал.  Снимка също не е правена по същата причина.
Да отиде при Николов, той е ревматолог, поне ще му назначи изследвания. Аз със всичките му кусури (пушенето в кабинета и грубостта на моменти) съм доволна от него.

Общи условия

Активация на акаунт