Колко организации 'излизат' от БГ мамма?

  • 1 444
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 167
Кламерче - имате си официално регистрирано сдружение така ли?  Rolling Eyes
Lennie - "Детство без сълзи" не знам дали излизат от форума, има също Инициативен комитет на Родителите на деца с увреждания.
А многодетните майки мисля, че не са регистрирани като някаква организация, така че едва ли имат устав Rolling Eyes
Междудругото ти чувала ли си за така наречените "фамилии".
НПО-та със сходни цели се обединявали във фамилии?
Видя ми се интересна тази идея, защото иначе само се роят организации много от които с еднакви цели.
Знаеш ли , че например в БГ има 800 организации на хора с увреждания  Shocked

Да, Клео, имам  интерес към организации и затова питам и се опивам да разбера колко и какви са инициирани или мотивирани от тук.  Още не съм чувала за 'фамилии', сигурно имаш предвид коалиции.  newsm78

Коалирането е много често срещано явление, за съжаление в БГ коалициите , които аз познавам и съм работила за  ( АнтиСпин, АнтиДрога, АнтиТобако) са доста нефункциониращи. Голям ентусиазъм в началото, учредяване на самата коалиция, след което никой не поема мисията на коалицията, като 'своя' и дори да има 'нещо' общо , то бързо бива теглено към една две организации-лидери. Останалите стоят назад.
Някакво изключение прави коалиция АнтиСПИН, но тя е вече доста стара, още от началоото беше подкрепяна от ООн агенция, Министерство на здравеопазването, Комитета и тн.
Тази коалиция можем да кажем, че все още работи, покрай Глобалния фонд. Останалите мисля, че са само на хартия.

Мисля, че в бъдеще доста НПОта ще се изчистят , като бройка, въпреки,че  няма нужда. В крайна сметка каузите са благородни.

Стига съм дрънкала, давайте още имена  Wink

Последна редакция: сб, 25 ное 2006, 12:04 от Lennie

# 16
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Да, благодаря за информацията, списъка ми се пълни Laughing
Ами давайте още, ако знаете Wink

Лавендер, ДБМ излиза от дир-а, но до колкото мога да схвана се е преместил тук , т.е използва форума за контакти, кампании и тн. Не знам дали сега сте активни в дир-а, но няма и значение толкова. Важното е, че ви има и сте тук.

  bouquet  bouquet




Да,така е,но и в дира все още имаме момичета.
Мисълта ми беше,че не сме се излюпили от тук Simple Smile,но без това място не бихме правили толкова.Е,МАММА  да е жива и здрава Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 4 181
Кламерче - имате си официално регистрирано сдружение така ли?  Rolling Eyes
Lennie - "Детство без сълзи" не знам дали излизат от форума, има също Инициативен комитет на Родителите на деца с увреждания.
А многодетните майки мисля, че не са регистрирани като някаква организация, така че едва ли имат устав Rolling Eyes
Междудругото ти чувала ли си за така наречените "фамилии".
НПО-та със сходни цели се обединявали във фамилии?
Видя ми се интересна тази идея, защото иначе само се роят организации много от които с еднакви цели.
Знаеш ли , че например в БГ има 800 организации на хора с увреждания  Shocked

Да, Клео, имам  интерес към организации и затова питам и се опивам да разбера колко и какви са инициирани или мотивирани от тук.  Още не съм чувала за 'фамилии', сигурно имаш предвид коалиции.  newsm78

Коалирането е много често срещано явление, за съжаление в БГ коалициите , които аз познавам и съм работила за  ( АнтиСпин, АнтиДрога, АнтиТобако) са доста нефункциониращи. Голям ентусиазъм в началото, учредяване на самата коалиция, след което никой не поема мисията на коалицията, като 'своя' и дори да има 'нещо' общо , то бързо бива теглено към една две организации-лидери. Останалите стоят назад.
Някакво изключение прави коалиция АнтиСПИН, но тя е вече доста стара, още от началоото беше подкрепяна от ООн агенция, Министерство на здравеопазването, Комитета и тн.
Тази коалиция можем да кажем, че все още работи, покрай Глобалния фонд. Останалите мисля, че са само на хартия.

Мисля, че в бъдеще доста НПОта ще се изчистят , като бройка, въпреки,че  няма нужда. В крайна сметка каузите са благородни.

Стига съм дрънкала, давайте още имена  Wink
Lennie, гледах един репортаж в който ставаше дума точно за "фамилии".
Например социална фамилия, в която влизаха "Отворено общество"

# 18
  • Мнения: 4 181
Майчета във Варна, каква ви е идеята, с какво ще се занимава вашето сдружение?
Защо например не си направихте филиал към някоя от съществуващите организации Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 6 167
клео, ще ми е интересно да разбера за тези социални фамилии, но в момента нищо не мога да намеря в интернет... newsm78

# 20
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Клео, направихме си собствена организация, по собствено желание. Всичко зависи само от нас, познаваме се, разбираме се, организираме се... Просто не е необходимо да бъдем филиал, не виждам какви биха били ползите, още повече нямаме достатъчно потвърдени контакти с подобни  сдружения.  Wink
Не помня кой даде идеята, но се прегърна от доста варненки. Самостоятелността е друга работа.  Peace

# 21
  • Мнения: 3 740
Многодетните родители имат устав, доколкото знам. Цвете ще се включи предполагам, ето темите им
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=91871.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=143605.0

"Пълна къща" - Клуб на многодетните родители е конституиран към Асоциация "Родители". Освен че приемаме техния устав, имаме официално приети свои цели. Ако те интересуват по-конкретни неща, пиши ми на лични.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Клео, направихме си собствена организация, по собствено желание. Всичко зависи само от нас, познаваме се, разбираме се, организираме се... Просто не е необходимо да бъдем филиал, не виждам какви биха били ползите, още повече нямаме достатъчно потвърдени контакти с подобни  сдружения.  Wink
Не помня кой даде идеята, но се прегърна от доста варненки. Самостоятелността е друга работа.  Peace


Да допълня, че не е само от липсата на контакти. Ние сме една група жени, които се разбират и си вярват, без твърде много хамалогия, като отчетност и стриктно спазване на правила. Имаме си цели и си ги следваме и всеки помага с каквото може в конкретния момент/защото всеки си има и живот, и работа, и дете/ца и не е на разположение винаги на 100%/.
Заради либерализма в нашите редици решихме организацията да е на местна почва.  Hug за всички включили се и включващи се!

# 23
  • Мнения: 4 181
Клео, направихме си собствена организация, по собствено желание. Всичко зависи само от нас, познаваме се, разбираме се, организираме се... Просто не е необходимо да бъдем филиал, не виждам какви биха били ползите, още повече нямаме достатъчно потвърдени контакти с подобни  сдружения.  Wink
Не помня кой даде идеята, но се прегърна от доста варненки. Самостоятелността е друга работа.  Peace


Да допълня, че не е само от липсата на контакти. Ние сме една група жени, които се разбират и си вярват, без твърде много хамалогия, като отчетност и стриктно спазване на правила. Имаме си цели и си ги следваме и всеки помага с каквото може в конкретния момент/защото всеки си има и живот, и работа, и дете/ца и не е на разположение винаги на 100%/.
Заради либерализма в нашите редици решихме организацията да е на местна почва.  Hug за всички включили се и включващи се!
Няма нищо лошо в това  Peace
Просто се учудих защо сте решили да формализирате нещата као се регистрирате като сдружение.
Ние го направихме само заради контактите с институциите, имам предвид предложенията в Парламента най-вече, защото за да се изкажем на заседание на парламентарна комисия трябва да представляваме някого все пак.
А вашите цели какви ще бъдат , с какво ще се занимавате?
извинявайте, че любопитствам, но бих искала да знам, за да си сътрудничим Peace

# 24
  • Мнения: 4 181
клео, ще ми е интересно да разбера за тези социални фамилии, но в момента нищо не мога да намеря в интернет... newsm78

И аз за 1-ви път чух за такова "животно" онзи ден да не казвам в колко през нощта Mr. Green в някакво повторение на новини по тв Европа.
Затова те попитах, че ми стана любопитно.
Ако намериш нещо моля те сподели Praynig

Общи условия

Активация на акаунт