Гъбички! Писна ми...почвам да се лекувам сама - 14

  • 36 677
  • 764
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 921
Някоя от вас да е ползвала тези витамини - https://www.iherb.com/pr/garden-of-life-raw-probiotics-vaginal-c … an-capsules/83344

Четох все хубави неща за тях . Много жени са успели да се отърват от кандида и бактериална вагиноза Thinking
Понеже са скъпички и питам да знам дали си струва да ги взема

# 46
  • Мнения: 1 666
Това са пробиотици. Аз ги пия, редувам през 2-3 месеца с други от същия висок клас, за съжаление не мога да кажа, че имат някаква полза при мен.

# 47
  • Мнения: 921
Това са пробиотици. Аз ги пия, редувам през 2-3 месеца с други от същия висок клас, за съжаление не мога да кажа, че имат някаква полза при мен.

Да , да , знам че са пробиотици . Обърках се понеже съм на работа и пиша от телефона ..
Е , жалко че няма полза от тях Unamused Тъкмо щях да ги купувам , но май няма смисъл .. за тази цена да нямат полза ...

# 48
  • Мнения: 975
О да, обикновен пробиотик са. Търговски маркетинг и нищо друго. Пробвайте с Витамин Д и Цинк за силен имунитет, плюс вагинален пробиотик и пробиотик на прахче, който се държи в хладилник. Това са най-качествените пробиотици.

# 49
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Абе, обикновени, но съдържат 38 щама

Не съм ги пробвала, не знам

# 50
  • Мнения: 213
Приемали ли сте Флукорик 150 мг. и да сте имали странични ефекти?

# 51
  • Мнения: 975
Убедих се, че всичко като пробиотик, което минава през стомашната киселина не оцелява в пълния си брой - 50 милиарда както е в този. Предпочитам всичко на прахчета, което се разтваря с вода или на капки в краен случай. А и на този цената му е доста ниска за обещаното на опаковката Blush

# 52
  • Мнения: 921
Здравейте .
Ето резултатите ми от микробиологията . Ако може да ми обясните само кандида ли имам ? Бактериалната вагиноза съм я излекувала успешно ли ?

# 53
  • Мнения: 58
Здравейте момичета!!
На кратко имам бяло течение от години... може би около 6 години... ходила съм по гинеколози, пускали са ми МБ... на някой излиза Candida Albikans.. през времето, а други излизаха чисти... течението си е все налично... Тази година реших да сменя гинеколожката си и след като обясних накратко историята ми, тя ми предложи да си пусна изследване - FEMOFLOR Screen показващ доста неща в секрета на ДНК ниво../прикачам резултат/
 
Тоест отново имам кандида.... изписа ми препарата Gynazol еднократна апликация + Flucoric 150mg табл. През 3 дни за мен (тоест 2 приема) +1 таблетка еднократно за приятеля ми.  Каза също при рецидивиращи кандидози, че оказвало хубаво влияние пробиотика ОмниБиотик 6.

Сега идва големия въпрос...понеже най-верояно гъбите ми са в голямо количество и според мен хронични... мисля да направя гиназола двукратен през 7 дни и флукорика 3 таблетки общо (1ви, 4ти и 7 ден) за мен... Паралелно с това да пия пробиотик ( взех омнибиотика на промоция понеже е скъп около 60-70лв аз го взех на 40лв пък ще го видим)
Имате ли мнение относно препаратите (Гиназола основно, другата таблетка си е флуконазол.. ползвала съм го до сега, но еднократно и под друго име) бях чела че тези противогъбичнни увреждат черния дроб?!

 Благодаря за отделеното внимание!!

# 54
  • Мнения: 975
Гиназола се изписва като препарат на първа линия срещу Кандида Албиканс. Препоръчват да се повтори през 5 дни а не през 7 дни. Срещу хронични гъбички се взима Итраконазол за 15 дни. Това е най-силното. Това което са ти изписали Флукирик както и схемата няма да помогнат за хронични гъбички. Омнибиотик е просто маркетинг.

# 55
  • Мнения: 2 469
За хронични гъбички има схеми с прием на Флуконазол или Итраконазол веднъж месечно по време на цикъл. Може 6 месеца да се прави това, но трябва задължително схемата да я предпише лекар.
Омнибиотик изобщо няма да ти повлияе на вагиналната флора и гъбичките. Оралните пробиотици са за чревната флора.
Иначе - Омнибиотик са хубави пробиотици, аз самата пия такъв, но 10, но първо, че го пия заради това, че в момента съм на АБ (за ангина), второ - взимам го, защото имам Candida в червата (аман от нея). Но също така пия и противогъбични, само с него - резултат няма.

# 56
  • Мнения: 58
Благодаря на отговорилите ми!
Реално аз смятам, че са хронични... просто имам периоди със имам и без. Имам опасения, че не е най-силния препарат, но това ми изписаха.. единствено мога да си позволя до колкото знам да увелича дозите.. Иначе как да и кажа на докторката изпишете ми това, защото имам хронични гъби... не става...  за жалост
Също и най-много се страхувам дали цялостно има някакви поражения от кандидозата, ии най-вече може ли изобщо да се мисли за бременност с тези проклети гъби... понеже искаме вече с приятеля ми.  Евентуално след като проведа лечението след някоя друга седмица да започнем евентуално с опитите, също така пречат ли гъбите за самото бебеправене, и по време на самата бременност на плода? Понеже знам, че вече бременни - доста жени имат.....  като цяло опасно ли е: гъби и опити за бременност/забременяване...
Отново благодаря ви!!!

Последна редакция: сб, 23 юли 2022, 00:32 от h0pe

# 57
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Абе, вземи се в ръце и започвай да се лекуваш. Какви са тия хронични гъби. Просто ги храниш и си ги отглеждаш. Ядеш много сладко, много млечно и тестено и малко витаминозни и пресни храни. А трябва да е обратното. Временно спри млечните и захарта под всякаква форма. Вземи си, при мен много добре подейства, Ентерол на таблетки и Ентеросан основен и ги вземай по схема- 3 пъти на ден по 1 ентерол и три пъти по 2 Ентеросан...и така 1 месец. И ако си постоянна, след това няма да имаш. Но без захар и млечни и задължително по 1 лимонов сок дневно и мултивитамини

# 58
  • Мнения: 975
Не се притеснявай за бременността. Аз бях две години с хронични гъбички. Използвах момента в който ги бях подтиснала и забременях. По време на бременността нито веднъж не гъбясах. А имам 5 МБ във две различни лаборатории пускани. Оправих се със Итраконазол за 15 дни 2х1 таблетка, започнах да поставям Ломексин глобула вместо Гиназол. Според мен Ломексина ми подейства по-добре. Взимах Ентерол на прахчета всеки ден без изключение докато не забременях, защото само Ентерол улавя гъбите в червата и аз се надявах че ще помогне и срещу вагиналните гъби. Факт е че след това лечение до сега нямам никакви гъби. Изтормозих се две години. Партньора винаги беше чист. Давам Омнибиотик на бебето има проблем със коремчето. Никакъв ефект. Още откакто беше на 2-3 месеца и само на мляко. Тоест стомахът му не е бил раздразнен от неизвестни храни. Абсолютно без ефект. Един прост Джеймисън му действаше по-добре а той е само с един щам пробиотик за разлика от Омнибиотик.

Последна редакция: сб, 23 юли 2022, 09:16 от Felicity King

# 59
  • Мнения: 2
Здравейте . От 5-6 дни имам вагинално течение което е точно като вода . Имала съм гъбички преди и течението беше гъсто и бяло с лек сърбеж . Но сега съм притеснена понеже количеството е доста и направо си тече като вода бистра без мирис . Нямам сърбеж . Създава ми огромно чуство за дискомфорт и несигорност понеже буквално бельото ми подгизва . Възможно ли е да са гъбички . Или да е течение покрай овулация понеже съм в средата на цикъла . Или да е някоя полова предавана болест

Общи условия

Активация на акаунт